Pilsētā – elles tumsa 26

Lai tumsā nenosistos, novada izpilddirektors Guntis Bašķis aicina valcēniešus iegādāties kabatas lukturīšus.

Augusts ir laiks, kad vakaros uz ielām jau ap pulksten 22 ir tumšs, tāpēc apdzīvotajās vietās būtu jāieslēdzas apgaismes laternām. Remontdarbu dēļ Valkā ir izgaismots tikai pats pilsētas centrs un Ausekļa iela.Pēdējā laikā "Ziemeļlatvijas" redakcija saņēmusi vairāku neapmierinātu valcēniešu iebildumus par to, ka viņiem vēlās vakara stundās nākas pārvietoties bezmaz vai par elles tumsu.

 

Kaimiņi savstarpēji kooperējasValcēniete Vineta Skutāne, kuras privātmāja atrodas Dārza ielā, ierodoties redakcijā, jautā: "Nez kādi zābaki jāpērk, lai tumsā spētu izbrist izrakāto un dubļaino ielu?" Jau kādu laiku Dārza iela ir praktiski gandrīz neizbraucama, jo tur pašlaik notiek ūdensvada rekonstrukcija projekta īstenošanas darbi.

Pēc lietusgāzēm tā vispār pārvēršoties par vienu lielu dubļu vannu. Vineta cenšas saprast un samierināties ar to, ka pašlaik pilsētā notiek divu vērienīgu projektu īstenošana, bet tomēr viņa lūdz pašvaldību rast iespēju kaut minimāli apgaismot arī pilsētas nomales, nevis tikai centru.

Dažviet uz ielas būvnieki izrakuši palielas bedres, kuras vakara tumsā ir grūti pamanāmas. Pagājušonedēļ darba dēļ viņai nācies vēlu atgriezties mājās, tāpēc sieviete līdz mielēm izbaudījusi sarežģīto ceļu līdz mājām. Neērtības ar izrakto ielu kaimiņi mēģina atrisināt kopīgiem spēkiem, savstarpēji cenšoties kooperēties, lai cits citam izlīdzētu, atvēlot savus pagalmus personīgo auto novietošanai. Tomēr problēmas ar apgaismojumu ielas iemītnieki ar saviem spēkiem nespēšot atrisināt.

Pieliks punktu novembra beigāsTo, ka pašlaik Valkas nomalēs valda neliels haoss, tāpēc iedzīvotāji ir satraukušies, apstiprina arī novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis. Viņš nenoliedz, ka pašlaik pilsētas nomale, galvenokārt ielas, kur gan tranzītielas, gan ūdensvada rekonstrukcijas dēļ būvnieki rok, tik tiešām nav apgaismotas. Iemesls tam ir viens - darbu dēļ tiek bojāti kabeļi, tāpēc vakaros nevar ieslēgt apgaismojumu.

Izpilddirektors aicina iedzīvotājus būt mazliet pacietīgākiem, atgādinot, ka jau novembra beigās lielākajām neērtībām būs pielikts punkts. Kā piemēru iedzīvotāju sapratnei viņš min Valmieru, kur jau vairākus gadus notiek vērienīga ielu rekonstrukcija, bet neviens īpaši neizsaka iebildumus, jo zina, ka pēc ceļu darbiem pilsēta izskatīsies vēl sakoptāka.

Gadījumā, ja tik tiešām vēlā vakara stundā nākas iziet no mājām, tad noteikti līdzi jāņem kabatas lukturītis. V. Bašķis lēš, ka diezin vai arī pilsētas ražošanas uzņēmumiem traucē pilsētas tumšās ielas.

Komentāri 26

Piča

Nu tā darbu kvalitāte tiem būvniekiem gan ir SŪ. Avotkalnu ielā pie nobrauktuvēm uz garāžām ielika caurtekas. Kā lietus, tā caurtekas tiek aizskalotas ciet. Tādi sīkumi, jūs teiksiet, bet nepatīkami. Vai to brāķi darbā kāds novērsīs???

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 07:53

valmieraaa kad taisija celju vareja visu nakti iet shurpu turpu pa gaismu, ko tad valkaa nemaak rakt ka kabelji beigti?
labi ka nedziivoju vairs valkaa.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 08:06

sviesc

Tur jau tā lieta, ka iepriekšējos gados nav veikta kabeļu un komunikāciju iebūves reģistrācija dokumentos, tādēļ tagad rokoties, atklājas visādi brīnumi- uzrokas kabeļiem, lietus ūdens kanalizācijai un citām lietām.Ja tas viss būtu perfekti fiksēts, projektētāji izstrādājot šos projektus, būtu ar to rēķinājušies un netiktu bojātas esošās komunikācijas, bet, tā kā nekā nav, tad jāsamierinās ar esošo situāciju.
Ceru, ka novembrī visi uzelpos un priecāsies par sakārtoto pilsētu un nebūs neapmierināto.
Bet caurtekes gan izbūvētājiem vajadzētu salabot un novērst aizsaklošanos.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 08:45

...

Ak dievs...liidz novembrim jadzivo tumsaa??? Vienkarsi sausaliga neizdariba un punkts. Oktobri un novembri jau 6 bus melna nakts. Ka berni tiks majas no muzikas, maksas skolam, sporta treniniem? Un kads sakars, piem, citam pilsetas ielam ar remontdarbiem, ja gandriz visa pilseta vairs nav apgaismojuma???

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 09:58

pilsetniece

Vispār tas nav normāli, ka arī vienos naktī jau izslēdz apgaismojumu, agrāk to izslēdza plkst. divos. Domāju, ka apgaismojumam jābūt tāpat kā citās pilsētās visu nakti, jo tieši pa tumšo laiku uzdarbojas zagļi, uzlaužot mašīnas, apzogot tās. Neredzu nekādu jēgu arī Valkas pilsētas pašvaldības policijai. Ja jau pilsēta ir tumsā, lai vismaz policija patrulē pa pilsētu diennakts tumšā laikā, nevis braukā ar mašīnu pa pilsētu dienā bez jēgas. Valcēniešiem vajadzētu ņemt piemēru no Valmieras pilsētas, kur pašvaldībai ir ļoti laba sadarbība ar Valsts policiju.
P.s. Un lai tikai pašvaldība neatrunājas, ka ielu apgaismojumam diennakts tumšā laikā nepietiek līdzekļi. Lai taupa, tad pietiks!

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 10:30

Vai, vai!

Vai, vai! Par ko tik nevaimanājam! Deg - slikti, nedeg - atkal slikti! Nekādas īslaicīgas grūtības negribam pieciest, nu ir taču remonts, visu uzreiz nevar savest kārtībā, tas jāsaprot. Vēl taču vasara, nav ko klaigāt par apgaismojumu! Kad būs novembris un plkst. 6, tad varēs "sprēgāt"!:)

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 11:23

Intars

Pirmais teikums svilina vai tomēr tā ir žurnālistes interpretācija.:)

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 12:29

hi...

to ... 16.08.2011. 09:58:49

Lauktehnikas bērni jau no apvedceļa izbūves paša sākuma vakaros pa tumšām ielām nāk mājās. visi ir atnākuši, visi izdzīvojuši - tagad tik ar nepacietību gaidām, kad apvedceļš būs izbūvēts un tiksim pie izgaismotām ielām.... tā kā - izturību arī pārējiem!

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 12:43

ha,ha...

Nabaga Vinetai, izrādās, laikraksts nepaprasīja viedokli, vai drīkst izrakāt viņas ielu, tāpēc sprēgā un ir dusma... Lai aiziet uz sociālo dienestu pēc kādiem humanitārajiem zābakiem, lai pārdzīvotu šo laika sprīdi, līdz ceļš tiks iztaisīts un izbrist varētu.Pacietību mīļa, pacietību, kā ciešamies mēs Varoņu, Tālavas un Rūjienas ielās.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 13:01

Jānis

Gribam, lai kravas transporta līdzekļi vairs nebrauc caur centru? Gribam!
Gribam vairāk un kvalitatīvāk izgaismotas ielas? Gribam!
Gribam, lai Valkā ir velo celiņi un pa kādai pastaigas vietai vairāk? Gribam!
Tās neērtības, kas šobrīd pastāv ir vairāk nekā samērīgas ar to labumu, ko vēlāk iegūsim un varēsim baudīt, tāpēc šis ir īstais brīdis, lai vienmēr neapmierinātie paklusētu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 13:38

G

Kaa tad laukos var visu pa tumsu un neviens nav nosities? Visi dziivi!

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 14:15

es no laukiem

Tiešām nebiju padomājusi kā mēs laukos iztiekam................

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 14:37

Kājāmgājējs

Saprotu, ka šo projektu dēļ ir radušās zināmas neērtības un vai tāpēc neko nedarīsim,sēdēsim rokas klēpī salikuši un tikai vaimanāsim, cik nu ir slikti, bezmaz vai pasaules gals!? Ja gribam dzīvot labākos apstākļos, tad vajadzētu saprast , ka tas tik ātri nenotiek,lai kā mēs gribētu. Tāpēc būsim saprotoši, ļausim firmām strādāt un gaidīsim rezultātus.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 18:08

DeLuna

Portālā raksts par to, ka Valka paliek skaistāka kontekstā ar šo rakstu parāva reālu smieklu lēkmi - un visam pa vidu traktoristi - džigiti, kas nesās ar nenormālu ātrumu pat tur, kur ir ātruma ierobežojumi! Pati esmu mukusi, jo bija bail pakļūt zem iespaidīgajām riepām! Patreiz Valka drīzāk izskatās kuriozi, lai jau būtu - ka nākotnes vārdā!

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 18:51

DeLunai

Samierinies.Valkai vienmēr ir nākotne,tikai tagadnes nav.
Labi vismaz,ka šeit rakstošie domnieki ir tik laimīgi un viņiem vairs neko nevajag.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 21:37

Zelma

Rakstā man visvairāk pārsteidza izpilddirektora G.Bašķa atbilde, ka valcēniešiem jāiegādājas kabatas lukturīši. Visu cieņu, bet tā nav izpilddirektora cienīga atbilde. Vienu vakaru man piekasījās kaut kādi dzērāji, varbūt tad man arī rungu nēsāt līdz.

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 10:10

Alma

Zelmai

Kādu atbildi tad Tu gaidīji, ka tiks piestumta domes mašīna, lai kundzi izvadātu, kur sirds kāro, vai pavadoni piestiprinātu, kas komentētu, kur kājiņu spert?
Ļoti normāla atbilde, kā laucinieki dzīvo, lai pārvietotos pa saviem ceļiem, īpašumiem- paņem lukturīti un visi visur tikuši.Bašķis pareizi iesaka un par to nav ko šumēties.Padomā pati, par ko kašķis.

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 15:32

Zelma

Almai
Tad tam Bašķim arī vajadzēja laukos dzīvot (ja laucinieki viņu tik labi izprot). Nav ko līst tādos amatos, ja nespēj pavilkt.

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 16:29

nevelk

Alma,Alma,vai šis tavējais,ka tā aizstāvi? Nu nevelk vecis un viss!

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 20:55

Valka