Pilsētas svētkos – pasākumi dažādām gaumēm un vecumiem

Šogad dvīņu pilsētas - Valka un Valga - atzīmēs 424. dzimšanas dienu. Ja pilsētas varētu pielīdzināt cilvēka mūžam, tad Valka un Valga šīs nedēļas beigās atzīmēs tādus spriganus jaunības gadus.

Pilsētas svētku pirmie pasākumi bija jau otrdien. Šodien Valkas stadionā pulksten 15.00 notiek Valkas domes kausa izcīņas sacensības vieglatlētikā. Stundu vēlāk Valgas kultūras centrā atklās Valgas mākslinieku izstādi, bet pulksten 20.00 sāksies nacionālo kultūru koncerts ar mākslinieku piedalīšanos no Gruzijas un Kazahstānas.

Rīt Rīgas - Raja ielā pie kādreizējā robežpārejas punkta un Pedeles upes krastos no pulksten 10.00 līdz 18.00 notiks kārtīga kaimiņu andele abu pilsētu kopīgajā gadatirgū.

 Tiem, kuriem patīk atraktīvas izdarības, no pulksten 11.00 līdz 18.00 gaidīti Valkas novadpētniecības muzejā uz fotografēšanos pie stafāžām "Semināra laika tēli".

Valkā, Lugažu laukumā, uz skatuves no pulksten 12.00 līdz 17.00 uzstāsies Valkas un Valgas mākslinieciskie pašdarbības kolektīvi.

Savukārt pulksten 13.00 Valkas kultūras namā skatītāji aicināti uz nacionālo kultūru koncertu.

Valgas kultūras centrā pulksten 15.00 Valgas un Valkas pilsētu pašvaldību vadītāji rīkos pieņemšanu aicinātiem viesiem.

 Savukārt pulksten 18.00 Valgas Jāņa baznīcā klausītāji aicināti uz tautas mūzikas ansambļa "Arrotajad" koncertu. Programmā iekļautas igauņu tautasdziesmu apdares ērģelēm, senatnīgas tautasdziesmas, instrumentāli skaņdarbi un korāļi.

Pulksten 19.00 pie kādreizējā Rīgas - Raja ielas robežpārejas punkta uzstāsies Igaunijas Robežsardzes orķestris, tautas deju ansambļi "Rukkilill" un "Aija", kā arī viesmākslinieki no Zviedrijas. Pasākuma laikā Igaunijas Dienvidaustrumu un pierobežas reģiona priekšnieks un Igaunijas - Latvijas pilnvarotais robežpārstāvis pulkvežleitnants Tonu Reinups izteiks atzinību Valgas un Valkas pilsētu vadītājiem.

Pulksten 20.30 Valkas centrā pie veikala "Maxima" Igaunijas Robežsardzes orķestris demonstrēs defilē soļošanu.

Pulksten 21.00 Lugažu laukumā sāksies robežballe, bet no pulksten 23.00 līdz 2.00 nakts kino seansu laikā pie kādreizējā Rīgas - Raja ielas robežpārejas punkta demonstrēs filmas "Ūdensbumba resnajam runcim" un "Pēdējā relikvija".

Sestdien no pulksten 9.00 līdz 16.00 turpināsies abu pilsētu kopīgais gadatirgus. Lugažu laukumā no pulksten 10.00 līdz 15.00 priekšnesumus sniegs Valkas un Valgas pašdarbības kolektīvi.

No pulksten 11.00 līdz 13.00 paredzēta īpaša programma bērniem - Pepijas dzimšanas dienas dziesmas un dejas kopā ar bērniem, kauliņspēles sacensības un dzimšanas dienas dāvanas, minēšanas spēle, Limpa dzimšanas dienas Limpopoo un vizināšanās ar Ponija pajūgu.

No pulksten 12.00 līdz 14.00 būs dažādas nodarbības bērniem: meistarošana, zīmēšana, puzles un filca izstrādājumu izgatavošana un sejas gleznojumi.

 Pulksten 13.00 būs iespēja iepazīties ar dažādu sugu suņiem.

No pulksten 11.00 sāksies Igaunijas un Latvijas policijas glābšanas dienesta, robežsardzes un zemessardzes sacensības.

Raiņa un Soprusa ielā no pulksten 10.00 līdz 14.00 pārtaps par Mākslinieku ieliņu. Pulksten 10.00 Valkā, pie veikala "Maxima", notiks Vidzemes pūtēju orķestra koncerts.

Savukārt pulksten 12.00 Pedeles upes pirmā paplašinājuma krastos sāksies sacensības jauniešiem ar gaisa bisēm. Tad pat Valkā, laukumā pie Krājbankas, notiks "Igaunijas Spēkavīrs 2008".

 Pulksten 18.00 Valgā, Jāņa baznīcā, - dzimšanas dienas koncerts, bet Lugažu laukumā - vakara koncerts, kurā uzstāsies Lietuvas tautas ansamblis "Tūto" un Valkas kultūras nama pašdarbības koncerti.

 Pulksten 20.00 - motociklu parāde. Pulksten 21.00 Valkā, pie Tēraudskolas čuguna simpozija noslēguma pasākums.

Pulksten 21.00 pie kādreizējā robežpārejas punkta Rīgas ielā koncertēs vairākas grupas.

Svētdien pulksten 12.00 Pedeles upē notiks laivu rallijs.

 Pulksten 13.00 Valgā, Tivoli laukumā, - kantri un līnijdeju svētki.

Pulksten 16.00 Valkas kultūras namā - izrāde, bet pulksten 19.00 - mazais nakts mūzikls Valgas kultūras centrā.

Pulksten 21.00 - svētku noslēguma koncerts Valgā, Tivoli laukumā.

Valka