Pirmais daudzveidīgākais projekts ar igauņiem izdevies 2

"Jauki svētki. Organizatori bija pacentušies. Citas pilsētas var pamācīties. Šitais pasākums bija vienkārši super! Man patika! Viss bija jauki! Mīlu Valku! Mīlu savu Latviju," Valkas un Valgas 424. dzimšanas dienas svinību pasākumus slavē apmeklētāji.

 

Arī "Ziemeļlatvija" uzskata, ka šogad svētku scenārijs bija patiešām līdz niansei pārdomāts. Pilsētas svētku orgkomitejas Valkas puses vadītāja Aija Sallu atzīst, ka dvīņu pilsētu kopīgās dzimšanas dienas svinības trīs dienu garumā bija pirmais daudzveidīgākais projekts ar valdzēniešiem. A. Sallu uzskata, ka arī turpmāk būs vēl daudz jāmācās strādāt kopā, jo līdz šim katra pilsēta joprojām dzīvoja un elpoja atsevišķi.

 

Piektdienas vakarā koncerts sākās pulksten 21.00, bet jau pulksten 20.30 visi skatītājiem domātie gandrīz 200 krēsli bija jau aizņemti. Gandrīz 500 skatītājiem vairāk nekā divu stundu ilgais koncerts bija jānoskatās kājās stāvot.

 

 

Valkas kultūras nama darbinieki, kā mācēdami un kā vēl varēdami, glāba situāciju, no kultūras nama iznesdami dažus sēžamos. "Ziemeļlatvija" bija klāt brīdī, kad kāda pensionāre Valkas kultūras nama pasākumu organizatorei Līgai Pandalonei jautāja: "Kāpēc man jāstāv kājās, ja par diviem latiem nopirku biļeti?" Amatpersona reaģēja acumirklī, un jau pēc brīža sirmā kundze sēdēja ērtā koka solā.

 

A. Sallu domā, ka pilsētas domei vajadzētu nākamā gada budžetā ieplānot līdzekļus krēslu un cita inventāra, kas nepieciešams pasākumiem brīvā dabā, iegādei.

 

Lielo robežballi vadīja Mārīte Meļķe un Aleksandrs Žukovskis, kurš runāja igauniski. Lai gan vadītāja dzimtā valoda nav igauņu, bet gan krievu, viņš piekrita lūgumam uzņemties šo pienākumu. "Ziemeļlatvijai" nācās uzklausīt viena no koncerta apmeklētāja - Mārtiņa Lupp - iebildumus par Aleksandra igauņu valodas prasmi.

 

 

A. Sallu skaidro, ka Aleksandrs tikai dienu iepriekš saņēmis uzaicinājumu vadīt pasākumu, jo līdzšinējā pasākuma vadītāja saslimusi. A. Sallu uzskata, ka Valkā ir sarežģīti atrast cilvēku, kurš prastu labi runāt igauniski un viņam piemistu skatuviskais šarms.

Komentāri 2

didzis

Paldies par rakstu. Valkas svētki bija petiešām grandiozi, pārdomāti un izdevušies.Runajot par biļetēm to cena LVL2,- domāju ka neatbilst patiesai pasākuma tirgus vērtibai,jo pat Valgā ieeja pasakumā maksāja 6-7 LVL. Un pirms rakstāt par krēslu vaimanām derētu zināt, ka visā pasaulē biļete bez rindas un vietas norādes dod tiesības tikai iejiet pasākumā, bet negarantē apmeklētajam dibena novietošanu krēslā neskatoties ne uz viņa vecumu vai ieņemamo amatu.Un jāska liels paldies Valkas kultūras darbiniekiem, kas vispar nāca pretīm vecajiem cilvekiem, lai tie varētu apsēsties, jo tas viniem nebija jādara.

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 19:19

dzenis

Jā svētki izdevās neraksturīgi labi Valkas miestam-lielu daļu pateicības visticamāk pienākas igauņiem, kas arī piedāvāja vislielākās un sakarīgākās aktivitātes.

pirms 12 gadiem, 2008.06.14 12:28

Valka