Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmais sniegs un Valkā pirmā slīdēšana 2

Līdz ar pirmo sniegu un salu, kas atnāca pirmdienas rītā, aktuāls kļuvis arī jautājums par drošību uz ietvēm un ielām.

Vakar pēc piektdien izmaksātās algas Valkā darbā neieradās 10 simts latu stipendiātu.

Interesanti, bet Valkā tieši vakarrīt, kad ietves klāja plāna ledus kārtiņa, ielās 100 latu stipendiāti bija manāmi mazāk kā parasti. Tūlīt pēc pulksten 8.00 redakcijas darbinieki jau bija dzirdējuši vairāku gājēju sūdzības par to, ka apavi uz nekaisītajām ietvēm slīd un ik mirkli draudot nokrišana. Pilsētā bija arī rūpīgi notīrīti ietvju posmi. Tādi lielākoties bija vietās, kur jau vairākus gadus strādā apzinīgi sētnieki.

Diezgan parasta parādībaVēlējos noskaidrot, vai tā saucamos simtlatniekus būtu nobaidījis pirmais sniegs, vai arī viņiem nav pagūts iedot vajadzīgos darbarīkus sniega notīrīšanai. Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darba prakses vadītāja Daina Vesingi skaidro, ka piektdien bijusi algas diena, un tas arī esot galvenais iemesls, kādēļ vairāki vakar nav bijuši darbā.

"Diemžēl tā mēdz notikt itin bieži, kad pēc algas izmaksas daļa 100 latu stipendiātu neierodas darbā. Pirmdien, piemēram, neieradās 10 cilvēku. Tik daudz reti kad nav darbā, un par dažiem cilvēkiem es pat esmu pārsteigta," saka D. Vesingi.

Pašlaik Valkā ielu tīrīšanā nodarbināti 69 bezdarbnieki par 100 latiem mēnesī. Kopš mēneša sākuma šo nodarbināto skaits par četriem kļuvis mazāks. D. Vesingi paredz, ka vēlāk pilsētas sakopšanā paliks tikai ap 30 simtlatnieku, jo arī turpmāk nākšoties rēķināties ar darba kavētāju atskaitīšanu.

"Ja cilvēks bez attaisnojoša iemesla trīs dienas pēc kārtas neierodas darbā, mēs viņu atskaitām automātiski. Žēl, ka daži bezdarbnieki diezgan blēdīgi cenšas izmantot valsts piedāvāto palīdzību viņiem. Ir gadījumi, kad, pateicoties tikai šim projektam, bezdarbnieks pēc ilga laika ir varējis dabūt darbu, bet otrajā dienā aiziet pie ārsta un paņem darba nespējas lapu. Tādā gadījumā mēs viņa vietā nedrīkstam pieprasīt nākamo, jo to neatļauj likums," stāsta D. Vesingi.

Pienākumi paliek pēdējā vietāD. Vesingi piebilst, ka teiktais nebūt nav attiecināms uz visiem 100 latu stipendiātiem. Liela daļa strādā ļoti apzinīgi, tomēr viņu vidū ir arī cilvēki, kuri pēc pirmās algas saņemšanas pazūd, jo kārdinājums pēc pudeles ir pārlieku liels.

Rodas jautājums, kādēļ vispār tādiem bezdarbniekiem jāpalīdz iekārtoties darbā, ja viņi paši nevēlās kārtīgi strādāt? Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistere skaidro, ka itin bieži redzams, kurš cilvēks kaut kā vēlas novilkt laiku tikai līdz pirmajai algai, bet likums liek personas pieņemt darbā, tiklīdz viņiem pienāk rinda.

"Problēma ir tā, ka daļa bezdarbnieku labi zina savas tiesības, bet nevēlas pildīt pienākumus. Mēs esam priecīgi, ka vismaz nedaudz varam palīdzēt darbu zaudējušajiem, bet diemžēl daži šo palīdzību neprot novērtēt. Mums par novērojumiem projekta gaitā jāraksta priekšlikumi un, domāju, ka nākamgad likumdošanā bezdarbniekiem būs paredzēta lielāka atbildība," apliecina E. Pormeistere.

Kaisāmais materiāls sagādāts pietiekamiTā kā dažas gājējas bija sūdzējušās par slidenām ietvēm pie Ausekļa ielas, aizbraucu paskatīties, kādas tās izskatās. Pēc pulksten 9.00 ietves vēl bija baltas, bet vienā posmā sniegu tīrīt bija sākušas 100 latu stipendiātes.

Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi skaidro, ka 100 latu stipendiāti darbu sāk pulksten 8.00, bet pastāvīgie strādnieki 6.00. "Šorīt vairākos posmos uz ietvēm, pēc sētnieka teiktā, nebija slidens, tādēļ ne visur tika kaisīts. Es vēlreiz palūgšu pārbaudīt, cik droša ir iešana, jo gluži veltīgi arī negribam tērēt kaisāmo materiālu. Ja kādu iedzīvotāju neapmierina ietves vai ielas stāvoklis, viņš var piezvanīt pa tālruni 64722503 un to paziņot.

Šorīt ar sāli nokaisījām pilsētas ielas, jo laika ziņās sinoptiķi solīja sniegu, tādēļ parūpējāmies, lai laikus būtu uzkaisīta sāls," stāsta I. Vehi. Pēc viņas teiktā, pagaidām kaisāmais materiāls ir sagādāts pietiekamā daudzumā. Ir iegādātas vairāk nekā 20 tonnas sāls un un 227 tonnas sāls un smilts maisījuma.

Komentāri 2

...

Nu re, dazs sudzas, ka nevar par simts latiem izdzivot, bet kads pamanas par to naudu piedzerties ta, ka nevar uz darbu atnakt.

pirms 9 gadiem, 2010.11.09 10:57

Valcenite

Agrak pilsetas uzkopsanu veica tikai setnieki,Patreiz veic to 10 setnieki un 69 -100 latu stipendiati.Vai pilseta ir kluvusi tiraka,sakoptaka,to nevar teikt.

pirms 9 gadiem, 2010.11.09 17:50

Valka