Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi pasniedz "Gada balvas badmintonā". Valkas novads - gada pašvaldība

Pirmo reizi pasniegtas Gada balvas badmintonā. Svinīgais pasākums norisinājās Valkā, kur svētdien tiek aizvadītas Latvijas čempionāta izšķirošās cīņas. Balvu ieguvēji tika noteikti balsojumā, kurā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieki, atsaucoties uz Latvijas Badmintona federācija (LBF), ziņo portāls LETA.

20160208-0918-ezgif-com-gif-maker.gif

Kristīne Šefere un Niks Podosinoviks sestdien saņēma balvas kā 2015.gada Latvijas labākie badmintonisti.

Daudzkārtējā valsts čempone Šefere kopā ar Ievu Popi tika atzīta arī par gada pāri. Kā zināms, abas badmintonistes pērn pārstāvēja Latviju pirmajās Eiropas spēlēs Baku, kā arī izcīnīja uzvaru Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrā Marokā.

Savukārt Podosinoviks pērn, būdams tikai 16 gadus vecs, uzvarēja valsts čempionātā.

Balvu kā badmintonam atsaucīgākā pašvaldība saņēma Valkas novads, par gada labāko klubu tika atzīts Siguldas badmintona klubs, kurš pērn pirmo reizi izcīnīja uzvaru Latvijas čempionātā klubu komandām, no čempionu troņa gāžot Rīgas badmintonistus. Par aizvadītā gada nozīmīgāko sasniegumu tika atzīta Latvijas badmintonistu kvalificēšanās Eiropas spēlēm, kur startēja Šefere un Reinis Krauklis vienspēlēs, kā arī Šefere ar Popi sieviešu dubultspēlēs.

Par gada uzlecošo zvaigzni tika atzīta 15 gadus vecā Liāna Lencēviča no Siguldas, kura tika arī pie balvas par aktīvāko piedalīšanas sacensībās. Februārī Lencēviča Krievijā startēs Eiropas U-15 čempionātā, bet martā Polijā viņai paredzēta dalība arī Eiropas U-17 čempionātā.

Gada labākā trenera balvu ieguva Rīgas Badmintona skolas treneris Arnis Šefers, kura audzēkņi ir Šefere, Pope, Podosinoviks un Krauklis. Par labāko veterānu atzina desmitkārtējo Latvijas čempionu Māri Preinbergu, kurš savu pirmo Latvijas čempiona titulu izcīnīja pirms 45 gadiem. Preinbergs savos 60 gados joprojām turpina aktīvi piedalīties Latvijas čempionātos.

Par gada labāko junioru tika atzīta siguldiete Jekaterina Romanova, savukārt par gada notikumu atzīts Rīgā notikušais pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrs "Yonex Rīga International", kas bija iekļauts arī olimpiskajā kvalifikācijas kalendārā, tāpēc uz Rīgu atbrauca 156 spēlētāji no 26 pasaules valstīm.

Tikmēr balva par mūža ieguldījumu tika piešķirta 2015.gadā maijā "Yonex Rīga International" turnīra laikā mirušajam ilggadējam badmintona trenerim Pēterim Kažemakam.

Latvijas badmintona 2015.gada balvu ieguvēji:

Gada spēlētāja - Kristīne Šefere;

Gada spēlētājs - Niks Podosinoviks;

Gada pāris - Ieva Pope un Kristīne Šefere;

Gada treneris - Arnis Šefers;

Gada pašvaldība - Valkas novads;

Gada atbalstītājs - "Enri";

Gada aktīvākais spēlētājs - Liāna Lencēviča;

Gada vecāki - Ieva Ķirsone;

Gada klubs - Siguldas badmintona klubs;

Gada sasniegums - kvalificēšanās uz Eiropas spēlēm Baku;

Gada notikums - "Yonex Rīga International" turnīrs;

Gada seniors - Māris Preinbergs;

Gada juniors - Jekaterina Romanova;

Uzlecošā zvaigzne - Liāna Lencēviča;

Par mūža ieguldījumu - Pēteris Kažemaks;

Gada medijs - "sportacentrs.com".


Valka