Plāno līdzekļus pilsētas tranzīta ielu uzturēšanai Valkā

Valkas dome nākamā gada budžetā kā līdzfinansējumu tranzīta ielu uzturēšanai ir paredzējusi nedaudz vairāk par 22000 latu. Ar to ir krietni par maz.

 

Ieplānotie līdzekļi paredzēti ceļu Valka - Valmiera, Valka - Rūjiena, Valka - Smiltene, Valka - Pedele - Ērģeme un Valka - Dadži turpinājumu uzturēšanai pilsētas robežās.

 

"Protams, ka ar šo naudu ielu uzturēšanai nepietiks un vajadzēs meklēt citus finansējumus," pārliecināts domes izpilddirektors Valdis Rogainis. Šis ir obligātais minimums, kas piešķirams no domes budžeta. Beidzot vismaz tiks saņemts nedaudz naudas 2. šķiras tranzītceļu turpinājumiem, kurus pilsēta līdz šim uzturēja par saviem līdzekļiem.

 

 

Nepieciešamos līdzekļus no valsts rēķina pēc īpašas metodikas noteiktam kilometru skaitam. Tie ietver bedrīšu lāpīšanu, ceļazīmju uzstādīšanu, līniju uzkrāsošanu, tīrīšanu ziemas mēnešos un citus sīkus darbus. Nopietniem remontiem nauda nav paredzēta un tās allaž būs par maz.

 

Valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programma nosaka, ka pilsētu tranzīta ielu uzturēšanai līdzfinansēšanas līdzekļus Satiksmes ministrija piešķir 50 procentu no finansējuma, kas plānots attiecīgā maršrutā iekļautās tranzīta ielas turpinājumā esošā valsts galvenā vai 1. šķiras autoceļa ikdienas finansēšanai un 25 procentus no finansējuma, kas plānots attiecīgā maršrutā iekļautās tranzīta ielas turpinājumā esošā valsts 2. šķiras autoceļa uzturēšanai.

 

 

Valkas domes Budžeta un iepirkuma nodaļa uzsāks iepirkuma procedūru par tranzītielu uzturēšanu nākamajam gadam.

Valka