Plāno uzstādīt informācijas plāksnes par robežas šķērsošanu

Kopš pievienošanās Šengenas vīzu telpai, daudziem Valgas un Valkas iedzīvotājiem robežas šķērsošana sagādā problēmas. Šī iemesla dēļ abu pilsētu pašvaldības plāno uzstādīt informācijas plāksnes.

 

 

Marta sākumā robežas šķērsošanas problēmu risināšanu apsprieda Valgas un Valkas pilsētu valžu ikmēneša sanāksmē, kurā piedalījās arī abu valstu robežsardzes pārstāvji.

 

 

Iespējams, būs arī brošūrasKā viens no risinājumiem varētu būt iespēja izvietot uz ielām, kuras šķērso valstu robežu, informācijas plāksnes, kuras informētu par robežas šķērsošanu un ar to saistītajām prasībām. Kopumā Valkā un Valgā ir četras ielas, kuras šķērso valsts robežu. Sanāksmes dalībnieki apsprieda vajadzību sastādīt arī nelielas informatīvās brošūras. Tās būtu pieejamas informācijas punktos pie populāriem apskates objektiem un citās plaši apmeklētās vietās. Valgas mērs Ivars Unts Valgas apriņķa laikrakstam "Valgamaalane" stāsta, ka informatīvos materiālus jau varētu sagatavot šomēnes. I. Unts uzskata, ka tos robežas zonā varētu izvietot arī Igaunijas Ceļu departaments. "Patiesībā plāksnes varētu izvietot gar visu dienvidu robežu, jo problēmas var rasties it visur. Būtu labi, ja arī šīs plāksnes būtu ar tādu pašu dizainu un informāciju. Ja varas iestādes to neuzskata par nepieciešamu, tad Valgā informācijas plāksnes varam izvietot paši," laikrakstam stāsta Valgas mērs.

 

 

Jābūt līdzi dokumentiem Valkas pilsētas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa uzskata, ka informācijas sniegšana par robežšķērsošanu ietilpst valsts, nevis pašvaldības funkcijās. Diemžēl prakse rāda pretējo, jo no laika gala robežjautājumu risināšanā lielāka ieinteresētība bijusi no Valkas un Valgas pašvaldību puses. "Cilvēki uzskata - ja nav robežas un kontroles, tad dokumentiem nav jābūt līdzi. Valka atrodas pierobežas zonā, tāpēc dokumentiem jābūt līdzi vienmēr," atgādina U. Ozoliņa.

 

 

Lemj par valoduPašlaik ir radies jautājums, kādā valodā jābūt informācijai uz plāksnēm. Angļu valoda netiek uzskatīta par nepieciešamu, jo ārzemniekiem, kuri te nokļuvuši, tāpat noteikti būtu līdzi dokumenti. Vēl gan nav nolemts, vai līdzās igauņu un latviešu valodai uz plāksnēm nepieciešama arī informācija krievu valodā.

Valka