Plaša Valkas delegācija Zviedrijā pārrunās veselīgas novecošanas veicināšanas projektu

No šodienas līdz 23.janvārim Valkas domes delegācija viesosies Osthammaras pašvaldībā Zviedrijā, lai pārrunātu veselīgas novecošanas veicināšanas projektu, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Uz Zviedriju dosies domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa, Attīstības un projektu vadības nodaļas vadītāja Dagnija Ūdre, Sociālā dienesta vadītāja Natālija Dubrovska, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Iveta Poriete un Sociālās aprūpes nama vadītāja Eleonora Bērziņa. Braucienā piedalīsies arī pārstāvji no SIA "Vidzemes slimnīca".

 

 

Brauciens uz Zviedriju notiekot pēc Osthammaras pašvaldības uzaicinājuma, un visus ceļa un viesnīcas izdevumus apmaksāšot kaimiņvalsts puse.

 

 

Osthammaras pašvaldība ir saņēmusi finansējumu projekta sagatavošanai. "Projekta galvenā ideja ir veicināt veselīgu novecošanu. Mūsdienās arvien vairāk tiek domāts par to, kā uzlabot un pēc iespējas ilgāk saglabāt dzīves kvalitāti. Mēs visi zinām, ka tam ir paredzēti visdažādākie medikamenti. Taču ir daudz citu veidu un līdzekļu, lai tādu pat vai vēl labāku efektu iegūtu bez medikamentiem," stāstīja Valkas Attīstības un projektu vadības nodaļas vadītāja.

 

 

Kā pastāstīja Medne, komandējuma laikā paredzēta tuvāka iepazīšanās ar Osthammaras pašvaldību un Upsalas reģiona padomi. Potenciālie projekta partneri apmeklēs arī vairākas iestādes - pašvaldības sociālā darba administrāciju, veco ļaužu mītni, primārās veselības aprūpes centru un veco ļaužu tikšanās vietu, kā arī iepazīsies ar vecāka gadagājuma dāmu vingrošanas grupu.

 

 

Pagājušā gada nogalē zviedri viesojās Valkā un iepazinās ar Sociālo dienestu un Sociālās aprūpes namu.

 

Valka