Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Portugāļu fotogrāfa Miguel Proença vizīte Latvijā un Valkā/Valgā.

Miguel Proença ir fotogrāfs - dokumentālists, kurš šobrīd veido projektu par visām trijām Baltijas valstīm un to integrāciju un attīstību Eiropas Savienībā, kā arī izmaiņām, ko šīs valstis piedzīvojušas pēdējās desmitgadēs, aizveroties vienām robežām, bet atveroties citām. Īpaša

interese fotogrāfam ir par iekšējām robežām starp Latviju/Igauniju/Lietuvu, cilvēkiem, kas dzīvo pierobežā, dažādiem stāstiem, kas saistās ar šo robežu atvērtību un specifiku.


Fotogrāfs viesojās arī Valkā/Valgā un pievērsās cilvēkstāstiem - it īpaši cilvēkiem, kuri strādā Valgā, bet dzīvo Latvijā vai otrādi. Īpaša interese viesim bija dokumentēt šos stāstus cilvēku parastajā vidē – viņu darba vietās, ceļā no darba/uz darbu un atspoguļot caur fotoobjektīvu Valkas/Valgas īpašo kopeksistenci. Fotogrāfs dienas garumā nepiesaistīja sev uzmanību, lai varētu robežu punktos dokumentēt ne tikai cilvēku ikdienu, bet arī vidi mums apkārt.


Interesants fotogrāfam un viņa pārstāvjiem bija arī piedāvājums iepazīties ar basketbola kluba “Valka/Valga” 2015./2016.gada sezonas dalību Latvijas un Igaunijas čempionātos startējot kā vienai komandai. 4.marta vakarā fotogrāfs viesojās basketbolistu treniņā Valgas sporta hallē un klātienē iepazinās ar komandu. Galvenais fotogrāfam bija treniņa noskaņa – ļaut brīvi trenēties, jo tikai tad var iemūžināt patiesas emocijas un nesamākslotus kadrus.


Viesi atzina, Valkā un Valgā dzīvība pulsē. Pilsētām piemīt īpaša noskaņa un iespaids, ko radīja viesošanās dvīņu pilsētā - šeit viss notiek!

Valka