Projekta laikā sasniegtais iepriecina, bet apbēdina SVF prasība 3

Ceturtdien Valkā ar pieredzes apmaiņas semināru noslēdzās Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda vadītā projekta "Privātās un publiskās partnerības veicināšanas modeļu izstrāde un ieviešana, iesaistot nevalstiskās organizācijas" ietvaros pilsētā īstenotais apakšprojekts "Sakopta vide - labas dzīves priekšnosacījums".

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka apakšprojekta ietvaros pie Valkas ir izveidots zaru un koku atgriezumu uzkrāšanas laukums, ko apsaimnieko uzņēmēja Viktora Bavina vadītā SIA "VDA un partneri".

Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda projektu vadītāja Ilze Grīntāle uzsvēra, ka projekta mērķis bijis apvienot dažādus resursus, lai kopīgiem spēkiem atrisinātu vietējās problēmas. Pēc I. Grīntāles domām, sekmīga mērķa sasniegšanā ir ļoti svarīgi, lai ieinteresētas būtu visas trīs puses.

Viņa atzina, ka Valkā projekta dalībnieki ar savu darbību bijuši vistuvāk tiem uzdevumiem un nosacījumiem, kādus noteikuši projekta autori.

"Projekta gaitā valstī mainījās ekonomiskā situācija, kas apgrūtināja plānoto darbu, bet esmu gandarīta, ka dalībnieki prata pārvarēt šīs grūtības un panākuši, ko gribējuši," teica I. Grīntāle.

Kas iegūts, īstenojot projektu, par to pastāstīja apakšprojekta vietējā koordinatore, Valkas uzņēmēja Inga Boša. "Vispirms jāmin, ka esmu guvusi lielu pieredzi, koordinējot šādu sadarbību. Domāju, ka ieguvēju ir daudz. Valkai šāds laukums bija ļoti nepieciešams.

Konkursā savas idejas piedāvāja vairāki uzņēmēji. Tas, ka mēs izvēlējāmies laukuma izveidi, nenozīmē, ka pārējās nav vajadzīgas. Arī citi priekšlikumi ir noderīgi pilsētai. Gada laikā, kamēr īstenojām projektu, pārliecinājos, ka uzņēmējus nemaz tik viegli nav sasaukt kopā.

Domāju, ka turpmāk pašvaldībai vai arī nevalstiskajām organizācijām jāuztur ciešāks kontakts ar viņiem un jācenšas biežāk uzrunāt, lai kaut ko kopīgi paveiktu," secināja I. Boša.

Par ieguvēju sevi uzskata arī uzņēmējs V. Bavins. "Es esmu ieguvis jaunu vietu, kur varu kaut ko darīt," atzīst V. Bavins.

Tikšanās laikā varēja dzirdēt daudz atzinīgu vārdu, vērtējot padarīto. Bija arī ieteikumi turpināt šādu sadarbību. Diemžēl, vai turpinājumu varēs sagaidīt tuvākajā nākotnē, nav zināms, jo tieši tajā dienā masu medijos parādījās ziņa, ka Starptautiskais valūtas fonds prasa Latvijas valdībai iesaldēt privātās un publiskās partnerības projektus. Par to vairāki semināra dalībnieki izteica kritiskus viedokļus.

"Es ceru, ka ziņa par projektu iesaldēšanu pilnībā neīstenosies, jo šajos projektos vienlaicīgi var iesaistīt daudz cilvēku, turklāt tie ir pasākumi, kuru rezultātu var ieraudzīt diezgan ātri," apliecina Valkas iedzīvotājs, bijušais Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis.

Līdzīgi domā arī Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa.

"Mums būs iespēja pārliecināties, vai tie mūsu valdības cilvēki, kuri veic sarunas ar valūtas fondu, sapratīs, ka šī partnerība nav tikai milzīgu šoseju vai tiltu būvniecība, bet tie ir arī nelieli projekti, kas veicina iedzīvotāju aktivitāti un kuru ietvaros ar nelielu finansējumu var daudz laba izdarīt," saka U. Ozoliņa.

Komentāri 3

hm

Dažiem, laikam, nav nekas pretī tērēt svešu naudu.
Paldies dievam, SVF sāk šo "darbošanos" ierobežot.
Nav ko vainot valdību, ka tā nemāk izsist naudu šiem projektiem. Jāsāk mācīties pašiem nopelnīt, lai būtu nauda, ar ko aktivizēt cilvēkus, tai skaitā arī sakopt vidi. Jocīgi, drīz būs jāaktivizē ar naudu, lai cilvēki sev mazgā rokas vai sakopj savu pagalmu...

pirms 12 gadiem, 2009.07.27 11:24

F8

Publiskās- privātās partnerības princips būtībā ir pašvaldība + privātuzņēmējs.Par to arī cik noprotu rakstā arī lasām, bet kāpēc projekta nosaukums ir "Privātās un publiskās partnerības veicināšanas modeļu izstrāde un ieviešana, iesaistot nevalstiskās organizācijas"? tātad tiek iesaistīta nevalstiskā organizācija? piemēram - "Mēs par zaļu zāli"u.c.. Kāpēc par to nav nekas minēts , vai arī projektā neizdevās piesaistīt nevienu NVO?

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 14:33

to hm

Es tevi nesaprotu, kāpēc tu esi pret šādām aktivitātēm? Lepnums ir laba lieta, bet arī tam ir robeža un aiz šīs robežas sākas ... nu labi,neteikšu. Ir taču labi,ka cilvēki rosās,nevis tikai īgņojas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 12:17

Valka