Radošs darbs palīdz dzīvē

Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja ģimenes atbalsta centrā organizē radošas nodarbības jaunajām māmiņām un sievietēm, kuras pašlaik dzīvo bez darba.

 

Nodarbības notiek projekta "Saki "jā" nākotnei!" ietvaros un tās vada mākslas pasniedzēja Gunda Sīmane. Pašlaik pedagoģe interesentēm māca apgleznot pašdarinātas somiņas.

 

 

"Šobrīd mūsu nodarbības apmeklē trīs sievietes, bet ceram, ka drīz viņu būs vairāk. Mācāmies apgleznot zīdu, šujam somiņas un apgleznojam tās. Šo prasmi apgūst sievietes, kurām pašlaik nav darba, bet kuras vēlas ar kaut ko radoši nodarboties," stāsta G. Sīmane.

 

Viņa piebilst, ka somiņas, iespējams, kļūs par precēm kādā nelielā tirdziņā, kur tās varēs pārdot par ziedojumiem. "Galvenais tomēr ir tas, ka māksla savā ziņā ir arī terapija, kas dziedē. Radošā darbā cilvēks aizmirst savas ikdienas problēmas," saka G. Sīmane.

 

Nodarbību dalībniece Dina Sermule atzīst, ka uz ģimenes atbalsta centru viņai patīk nākt. "Šajās nodarbībās piedāvātais darbs ir ļoti nomierinošs. Vienmēr ņemu līdzi arī savu mazo Lauru.

 

 

Viņa ar interesi seko līdzi tam, ko daru, un domāju, ka tas labi ietekmē meitiņas personību. Kādu laiku skatījusies, ko un kā daru, arī viņa cenšas atkārtot to pašu. Turklāt te kopā ar mani Laura mācās būt pacietīga," apliecina D. Sermule.

Valka