Raidījums: Nodokļu pieaugums Latvijā gandrīz izputinājis Valku 10

Nodokļu pieaugums Latvijā gandrīz izputinājis pierobežas pilsētu Valku, jo iedzīvotāji pērk pārtiku Valgā, kur tā ir krietni lētāka, šovakar ziņo telekompānijas TV3 raidījums "Nekā personīga".

 

Valgā, netālu no pašas robežas, celtnieki steidz pabeigt pēdējos darbus, lai jau tuvākajā laikā atvērtu jaunu lielveikalu, tikmēr Valkā arvien vairāk veikalu bankrotē. Par tirdzniecības uzplaukumu igauņiem jāpateicas Latvijas valdībai - kopš janvāra Latvijā pievienotās vērtības nodoklis ir 21% , bet Igaunijā - 18%.

 

 

Raidījuma veiktais eksperiments, pērkot vienādu vairāku produktu pārtikas grozu abās robežas pusēs, apliecina, ka starpība sasniedz pat divus latus.

 

 

"Nekā personīga" veiktais kontrolpirkums sastāvēja no piena, baltmaizes, cīsiņiem, sviesta, Laimas šokolādes un kafijas. Latvijas pusē tas izmaksāja 6,07 latus, savukārt Igaunijā par līdzvērtīgu pirkumu raidījuma žurnāliste samaksāja 89 kronas un 80 centus, kas ir 4,9 lati jeb gandrīz par trešdaļu mazāk.

 

 

Valgas veikalos fabrikas "Laima" ražotie saldumi maksā mazāk nekā Valkā. Klasisko "Laimas" konfekšu kasti kaimiņos var nopirkt par gandrīz latu lētāk.

 

 

Vietējo tirgotāju bizness turas šobrīd turoties tikai uz Valkas pensionāriem, kuriem ir grūtāk mainīt paradumus. Kopš gada sākuma Latvijas pusē esošā pārtikas veikala "Aibe" apgrozījums krities par aptuveni 20%.

 

 

Veikala vadītāja, kas ir arī pašvaldības Tautas partijas deputāte ironizē, ka, gadījumā, ja valdība turpinās palielināt nodokļus, bizness būs jāpārceļ uz Valgu, kur pret uzņēmējiem izturoties saprotošāk nekā Latvijā.

 

 

Jau marta sākumā, no Valkas pašvaldība nosūtīja vēstuli premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC) par to, ka nodokļu pieaugums nogremdēs pierobežas pilsētu un to var glābt tikai īpaša atbalsta programma vai PVN likmes samazināšana. Šonedēļ pašvaldība saņēmusi Ministru kabineta vēstuļu nodaļas vadītāja atbildi, ka satraucošā informācija nodota tālāk - izskatīšanai atbildīgajām ministrijām.

 

Komentāri 10

anti

Antiraidījums. Ja valcēnieši visi vēl nebija parēķinājuši cik izdevīgi iet iepirkties uz Valgu, tad tagad viņi to zina. Gaidi V,alka ,nodokļu atplūdumu vēl vairāk...

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 09:04

Realitāte A

tātad - sestdien Valgā Nestē ielēju 95 benzīnu par 0.55 s/l , un veikalā nopirku 10 gb. DVD+R matricas par 1.57 Ls, nu tad padomājiet kāads uzcenojums mums te LV ir visam.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 10:37

anonīms

Žēl, protams, bet iekšā ir arī tāds ļauns prieks - Latvijas valdība ir sākusi ar savējo iznīcīnāšanu! Cik gudri! Ka tik deputātiem pašiem drīz nav jāsāk braukt uz Igauniju pārtiku iepirkt!

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 12:59

Ivars

Nebāztu valsts nodokļu naudu privātās kabatās (AKKA-LAA, piemēram), nebūtu sliktāki par Igauniju.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 13:16

no mikrorajona

Es ar pērkos Igaunijā. Kā aizvērās Elvi vienalga pirkties uz centru jābrauc. tad kas tur nepabraukt 100 metrus tālāk. Benzīni pēdējā laikā tikai Igaunijā leju. TV 3 labu reklāmu igauņiem uztaisīja.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 18:15

no mikrorajona

Aibes veikala īpašniece Tautas partijas biedre tagad pati cieš no tā ko viņas kolēģi sastrādājuši. Laiks varbūt partiju mainīt:):):)

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 18:18

iz valkas

Latvieši "malači".Kā vienmēr izcēlās ar savām prāta spējām.Igauņiem par brīvu tādu labo reklāmu uztaisja ,ka prieks !!! Tā tik turpināt.Drīz būsim vēl tālāk nekā esam.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 19:02

Intars

Paga, paga, Piemērs par Laimas šokolādes cenu starpību ir maigi izsakoties nekorekts. Godātie "pētījuma" autori laikam nav iedziļinājušies, ka eksportējot preci ir 0% PVN. (tā 3% starpība neietekmē neko daudz un ir ļoti atkarīgs no pārdevēja taktikas uzcenojumos, katrā ziņā 3 nav noteicošais). Rīgā igauņu "musli" Kama, piemēram, arī var iegādāties lētāk kā pašā Igaunijā. Jau pieminētie eksporta nosacījumi nospēlē lomu.

pirms 12 gadiem, 2009.03.11 12:02

Realitāte A, zinu, ka Igaunijā CD mazāks nodolis (mums uzlikta kautkāda autortiesība, pat tukšām matricām). Ja pērku bāzē dārgāk, kā Igauņos Selverī, kā lai cena Valkas veikalā būtu lētāka???

pirms 12 gadiem, 2009.03.14 06:25

Līga Bērziņa

Es arī taisiju savu eksperimentu (tik pat "godīgu" kā TV raidijumā).
Ar sevi sarunāju, ka vakariņās gribu makaronus ar gaļas mērci!!
Gāju uz veikalu LV un Estii un nopirku:1)saldētu gaļu; 2) makaronus; 3) Krējumu!!
Abās valstīs pirku, kas lētākais plauktā (tas nekas, ka dažādi produkti), jo mērķis bija iespējamās lētākās vakariņas
Tā nu sanāca, ka LV man par 0.60 Ls lētāk tas prieks sanāca!
Rēķini kā gribi, pārtika te lētāka :)

pirms 12 gadiem, 2009.03.14 06:32

Valka