Rekonstruē Valkas pilsētas centru 13

Atmiņās paliks bijušais goda plākšņu laukums

Šonedēļ pašā Valkas sirdī uzsākti vērienīgi rekonstrukcijas darbi - bijušajā padomju laika goda plāksnes laukumā taps labiekārtota atpūtas zona.

 

Valkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis informē, ka labiekārtošanas darbi uzsākti Raiņa un Rīgas ielas ielas krustojumā. Līdz šim šajā laukumā bija puķu dobe un izdrupušas flīzes. Plānots, ka šeit iekārtos atpūtas zonu, izveidos gājēju celiņus un ierīkos papildu apgaismojumu.

 

"Šo plānu par centra pārveidi kaldinām jau trīs gadus," atzīst V. Rogainis. Rekonstrukcijas darbus veic Valkas domes rīkotā iepirkuma procedūrā uzvarējusī ceļu būves un uzturēšanas firma SIA "Ceļinieks 01" no Rīgas, bet projektu izstrādāja vietējā arhitekte Sarmīte Spuldzeniece. Darbu kopējās izmaksas ir 40 662 lati.

 

 

Tās pašvaldība apmaksās no novadu izveidei piešķirtajiem finanšu līdzekļiem. Darbu pabeigšanas termiņš ir jūlija beigas.

 

V.Rogainis stāsta, ka celiņus bruģēs, sakārtos arī gājēju ietvi līdz pat gaļas veikalam. Plānots uzstādīt arī vairākus jaunus soliņus un atkritumu urnas. Pārveidos arī jauniešu un tā saucamo bomžu vidū tik populāro vietu, kuru dēvē par džungļiem, kas atrodas netālu no veikala "Dārta".

 

Netālu no rekonstrukcijas vietas atrodas veikals "Oļupe". Tā īpašniece un arī pilsētas deputāte Inga Boša atzīst, ka vēl viena vieta pilsētā būs sakārtota. Viņa patiesi priecājas, ka līdz ar jauno soliņu uzstādīšanu, iespējams, vairs atsevišķas iedzīvotāju grupas nesēdēs uz veikala logu palodzēm.

 

Nākamais darbs, kuram pašvaldībai vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, būtu pilsētas ielu un māju iekšpagalmu sakārtošana. Vietām iekšpagalmi ir tik nožēlojamā stāvoklī, ka nezinātājiem šķiet - vai tik Valku nav skārusi kāda dabas katastrofa.

 

"Ziemeļlatvija" vairākkārt jau pieskārusies tēmai par to, ka pagalmos nav kur novietot automašīnas, tāpēc tās reizēm tiek atstātas, kur pagadās - arī piemāju zālājos. Pavasaros un rudeņos skats nav no tiem pievilcīgākajiem, jo izbraukātajos zālājos redzamas risas un dubļi.

Komentāri 13

guga

Tas ir patiešam jauki, ka ar katru gadu Valka paliek skaistaka un sakoptāka.Arī jaunās daiļdārznieces darbs ir redzams. Pilsētai vēl vajadzētu savu mākslinieku, tad patiešām mēs varētu lepoties ar jaunu dvesmu pilsētas telā.Tikkai pašiem ir jābūt saudzīgiem pret visu, kas pilsētā ir tapis.

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 17:06

koks

Jā, jābūt saudzīgiem. Bet puķes tiek izrautas, sienas apzīmētas, kociņi nolauzti. Kas to dara? To pašu valcēniešu audzinātie "enģelīši".

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 19:12

skept..

Nu nezinu jauna vieta buus Valkaa kur jaunieshiem dzert vajadzetu pilsetai padomat pa video noveroshanu uztadishanu

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 22:15

inta

Forši stūrīši aizvien vairāk, bet bail no vadāļiem...

pirms 12 gadiem, 2008.06.13 16:33

dzenis

Nez kādēļ jāgaužas par vandaļiem-tak pašiem jātur pilsoniskā atbildība un, kā mana, ka jaunieši (vai da jebkurš) dzer, vandfalē un vēl nezin ko-sabiedriskā vietā, ir jāuzspiež tel zvans kārtībniekiem un lieta darīta.

pirms 12 gadiem, 2008.06.14 12:35

buutu jau labi ja tos vandaalus taa vareetu nokert-uzspiezot tel.kartiibniekiem... vini pa naktiim vazaajas un demolee, kad nav drosmes sabiedriibai aciis raadiities....

pirms 12 gadiem, 2008.06.16 18:53

nikolajs

nezin vai kaut kas mainIsies,jo bomziem vienkAr$i būs platākas "telpas". Vajadzētu vēl tikai mazu ūdenskritumu!

pirms 12 gadiem, 2008.06.17 15:14

LiGo! :D

Vajadzētu vēl tikai mazu strūklaku lai būtu smukāk!

pirms 12 gadiem, 2008.06.17 15:16

Ome

Sen jau vajadzeja to izdarit,pilseta tik daudz pasakumu...Driz vel Cimze ,,ieradisies,,Un kur tad vel pilsetas viesi kupla skaita!!Vel tik vajadzetu uzbuvet plasu peldbaseinu,kur tie pasi ,,vandali,,varetu savu brivo laiku pavadit un izlitojot energiju,,nebus japosta,,krasna pilseta!

pirms 12 gadiem, 2008.06.19 07:43

www.

paldies pilsetas darzniecei par darbu.par sakartoto sturiti pie Krajbankas.

pirms 12 gadiem, 2008.06.19 20:47

www.

ja visu laiku baidisimies ka vandali visu saboja un salauz tad varam sedet talak un lai nekas nenotiek.Vai tad Igaunijas puse dzivo savadaki cilveki?Es nedomaju ka pilsetai dargi izmakstu to petuniju stadu audzesana prieks vairak dobem.

pirms 12 gadiem, 2008.06.19 20:56

Valka