Remontēs Valkas kultūras namu

Līdz šā gada beigām Valkas kultūras nama renovācijā ieguldīs vairāk nekā 260 tūkstošus latu. Līdz jūnijam būs pabeigta renovācijas projekta izstrāde, kuru uzņēmusies SIA "Komunālprojekts".

Nomainīs skatuves grīduValkas kultūras nama vadītāja Aija Sallu un saimniecības daļas vadītājs Aleksandrs Gruntmanis atzīst, ka beidzot ritenis ir iekustējies un jau šogad valcēnieši varēs pamanīt vērienīgo remontdarbu pirmos rezultātus. Vispirms notiks vēsturiskās ēkas, kurai pērn oktobrī atzīmēja 80 gadu jubileju, pamatu hermetizācija, lai tos nebojātu liekais mitrums. Plānots, ka šogad sāksies arī skatītāju zāles remonts - tiks pilnībā nomainīta skatuves grīda, zālē līdzšinējā parketa vietā būs jauns grīdas segums, nomainīta elektroinstalācija un citas komunikācijas, nedaudz uz augšu pacelts balkons. Tiekot domāts arī par to, lai kultūras nams būtu pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Būtiskas pārmaiņas gaida arī ēkas pagrabstāvs, kur atrodas ģērbtuve un tualetes.

 

 

Plānots, ka nākotnē šeit būs pieejama gludināšanas telpa, savukārt tualetes tiks paplašinātas. Tiks nomainīts arī ģērbtuves interjers. Kultūras nama darbinieki nav atmetuši sapni par mūzikas kluba izveidi, par ko jau tiek runāts vairākus gadus. Kultūras celtnē jau divas reizes pabijuši projekta sastādītāji, kuri iepazinušies ar ēkas pašreizējo stāvokli un uzklausījuši administrācijas vēlmes un ieceres.

 

A. Sallu un A. Gruntmanis "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka abu sapnis ir redzēt ēku tās vēsturiskajā izskatā ar mūsdienīgu aprīkojumu."80. gados pārdzīvoju ēkas kapitālo remontu, vai tad nu nepārdzīvosim renovāciju," smaida A. Gruntmanis.

 

 

Darāmā vēl daudz Valkas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Andris Niklavičs uzskata, ka kultūras nams atrodas līmenī, kas pierāda, ka nama izskatā un aprīkojumā ir ieguldīts ne mazums, bet darāmā vēl ir daudz. Deputāts atzīst, ka dome savu iespēju robežās atbalsta kultūras nama prasības. Pērn nofinansēja 100 krēslu iegādi. Savukārt par valsts investīciju līdzekļiem 70 tūkstoši latu apmērā daļai ēkas uzklāja pilnīgi jaunu jumta segumu. Daļai ēkas ir nomainīti logi, tostarp arī lielajā zālē. Ieejot kultūras namā, informācijas punktā apmeklētājus sagaida un uzrunā dežurants, kurš sniedz vajadzīgo informāciju.

Valka