Rīga grib atņemt laukiem naudu 2

Ikvienas Valkas rajona pašvaldības teritorijā šogad var palikt neizremontēts vai ziemā nenotīrīts kāds ceļa posms, jo Satiksmes ministrija uzskata, ka Rīgas tiltu būve un ielu remonts ir svarīgāks.

Satiksmes ministrijas lēmums no autoceļu mērķdotācijām atņemt 03 procentus līdzekļu un tos piešķirt Rīgas domei ir sakaitinājis ne tikai Valkas, bet daudzu rajonu pašvaldību vadītājus.Valkas rajona padomes priekšsēdētājs Uldis Birkenšteins uzskata, ka šāds lēmums skars pilnīgi visas lēmējvaras. "Es vēl neesmu iepazinies ar skaitļiem un nezinu, par kādu summu mums naudas būs mazāk, bet tas, ka var piešķirt mazāk par plānoto, ir fakts. Kopumā mērķdotācijas gan ir lielākas nekā pērn, jo šie 0,3 procenti tiks noņemti no palielinājuma, bet jāatceras, ka arī ceļu remontu izmaksas ir kļuvušas lielākas. Ja rēķina samazinājumu vienam rajonam, tad samazinājums nekādu lielo traģēdiju nevar radīt, bet uz visu Latviju tā ir ievērojama summa un skaidrs, ka kaut ko rajonos nevarēs izdarīt," saka U. Birkenšteins.Daži pašvaldību vadītāji uzskata, ka Rīga superdārgā Dienvidu tilta problēmas grib risināt uz Latvijas lēmējvaru rēķina, citi domā, ka Rīgai varētu arī vairāk naudas iedot, tikai bez noņemšanas citām lēmējvarām. "Uz Rīgu jau visi tāpat braucam un gribas, lai tur ir ērta satiksme. Nepatīkami tas, ka kaut ko noņem. Nevaru viennozīmīgi pateikt, cik tas labi vai slikti. Vislabāk būtu, ja nauda būtu atrasta citur, nevis pašvaldību dotācijās," saka Jērcēnu pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Auniņš.

Komentāri 2

pepe

vai ta nevienam nav nekada teiksana,man cela nodoklis aug un aug katru gadu ,bet te kautkadi Rigas domei peksni vajag.lai neizsaimnieko pa savam kabatam. kadi celi ta mums pasiem te valkas raj.man jabrauc agri no rita uz darbu un celitaja laika netiek tiriti t.i. virziena uz Rujienu.Lielam galvam vajag padomat pa sito gajienu.

pirms 13 gadiem, 2008.01.08 17:12

riko

spriezhus peec Valkas pilseetas ielu staavoklja - laikam nauda vispaar izsaimniekota citur. 3.dienu ielaas sniegs un neredz neviena traktora!

pirms 13 gadiem, 2008.01.09 09:02

Valka