Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rindā uz iesaistīšanos simtlatnieku projektā Valkā gaida 153 bezdarbnieki 12

"Lielākā daļa ir apzinīgi cilvēki. Jo tuvāk nāk datums, kad viņiem beigsies darba prakse, jo vairāk jūtams satraukums un nedrošība par tālāko dzīvi un iztikšanu," savos novērojumos dalās Valkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas Darba prakses vadītāja Daina Vesingi.

D.Vesingi ir tā saucamo simtlatnieku darba prakses vadītāja un šajā amatā strādā kopš janvāra sākumā. Viņas uzraudzībā ir 30 bezdarbnieku, kuri sešus mēnešus par simts latiem astoņu stundu garā darbadienā galvenokārt strādā pilsētas sakopšanas darbos. Pavisam strādā 37 bezdarbnieki. Viņi visi iesaistījušies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā "Apmācība darba iemaņu iegūšanā un uzturēšanā, ja darba devējs ir pašvaldība".

D.Vesingi atzīst, ka šī ziema nevienu nav lutinājusi, īpaši jau tos, kuriem jāstrādā uz ielām. Vērtējot projektu, kurā bezdarbniekiem ir iespēja nopelnīt vismaz kaut kādus iztikas līdzekļus, darba vadītāja atzīst, ka tas nes labumu arī sabiedrībai, jo šoziem ir ļoti svarīgas arī šīs 30 cilvēku darba rokas, citādi pilsētas ielas un pagalmi būtu neizbrienami un neizbraucami.

To apliecina arī Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi, piebilstot - tāpat šoziem pietrūkstot darba roku.

Pēc štatu samazināšanas Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļā nodarbināti ir tikai desmit strādnieki, kuri rūpējas par ielu tīrību. D. Vesingi novērojusi, ka pie šādiem klimatiskajiem apstākļiem no rīta ielu notīra no sniega, bet pēcpusdienā darbam jāķeras klāt otrreiz. Apzinīgākie bezdarbnieki strādājot arī brīvdienās un darbu sākot jau pulksten sešos no rīta un ir gatavi strādāt arī par šādu atalgojumu, bet diemžēl vairākumam prakse beidzas jau martā, dažiem aprīlī.

"Cilvēki atkal stāsies rindas galā Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiālē, lai tiktu pie šī darba," ir pārliecināta D. Vesingi.

Pēc NVA Valkas filiāles koordinējošās ekspertes Inetas Buldures sniegtās informācijas, pašlaik uz iespēju iesaistīties šajā projektā Valkā gaida 153 bezdarbnieki.

Vakar piecdesmit deviņus gadus vecā bezdarbniece Vija Tupurīte, kura šajā projektā iesaistījusies kopš pērnā gada novembra, rosījās pilsētas muzeja apkaimē. Sieviete atzīst, ka šoziem tīrīt ielas ir smags darbs, jo viņai pirms kāda laika bijusi piešķirta invaliditātes grupa. Tomēr sieviete pēc dabas ir cīnītāja un sev uzticētos pienākumus cenšas paveikt kārtīgi un apzinīgi.

V. Tupurīti slavē arī darba prakses vadītāja, piebilstot, ka viņa vajadzības gadījumā strādā arī brīvdienās un agrajās rīta stundās. Uz jautājumu, kā čaklā sieva sasildās, viņa atbild, ka strādājot ir karsti un nekāda sildīšanās neesot vajadzīga.

Turpat netālu ar sniega lāpstu rosās pirmspensijas vecumā bez darba palikušais Ļoņa Špaks. Viņš savos izteikumos ir visai skops, vien piebilst, ka šis darbs esot kā dāvana, jo vismaz varot nopelnīt maizi.

Tomēr D. Vesingi uzraudzībā ir arī tādi bezdarbnieki, kuru rīcību un teikto viņa cenšas uztvert kā anekdoti. Kāds atļaujas darba laikā lietot alkoholu un šī iemesla dēļ vairākas dienas neierasties darbā, kāds cits, lai strādātu norādītajā objektā, klejo pa pilsētas ielām.

D. Vesingi atzīst, ka šiem cilvēkiem arī tā saucamajos treknajos gados nebija algota darba, tāpēc, iespējams, viņiem nekad nebūs pareizās attieksmes pret darbu.

Komentāri 12

mm

Man liekas tāpat pilsētas ielas un pagalmi IR neizbrienami un neizbraucami. Tagad jāiet un jābrauc uz muzeju, tur ir notīrīts.....

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 13:53

valcēniete

Nevainoju simtlatniekus, bet darbu vadītājus un organizātorus. Šodien, piemēram, nav iespējams paiet, jo vakar nedaudz pakusa, ietves visas kunkuļainas, bedrainas. Tam visam pa virsu smilts. Bet ejot kājas ļogās, gorās, kā puspošs būtu izdzerts. Bailes nolikties slīpi. Vai tiešām grūti tad kad pakusi, nedaudz to ietves virskārtu pašķūrēt nost, malā? Kas būs, kad kusīs? Man ir tikai viens pāris zābaku, citiem naudas nav. :((

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 16:21

jāaaa

Bet pa kuru laiku tad tāds amats???un vēl piedevām Vesingi kundzei?
Vai tas ir pēc visu biznesa neveiksmju sabrukuma pie Kraukļa kundzes???

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 16:59

skaudīgajiem

Nu kuram tad atkal skaudība nedod miera? Skaudīgajiem- Vesingi kundzes amatu apmaksā Eiropas sociālais fonds un šī samaksa nav jūsu skaudības vērta.

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 18:23

jāaaa

skaudīgajiem atbildu:
protams, ka skauž, ja tu sēdētu bez darba un katru dienu mēli izkāris meklētu darbu bez rezultātiem, ko tad tu gvelztu???
Tāpēc jau tādi atrod kur piemesties, jo vārna vārnai acīs neknābs, bet vienreiz to blatu sistēmu būtu jāizmēž.

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 18:47

trakas lietas

Mīļie valcēnieši,padomājiet,pēc štatu samazināšanas ir palikuši 10 strādnieki(sētnieki),bet uz šiem desmit cilvēkiem ir 3 priekšnieki (Inese Vehi,Vija Iļda+Daina arī viņus vēl pakomandē).
Agrāk lielu kolektīvu,kurā strādāja ap 200 cilvēkiem vadija tikai viens priekšnieks un viņa vietnieks.

pirms 9 gadiem, 2010.02.25 09:53

secinu

Visu nosāka viens vienīgs B L A T S!!! Nekad, bez tā palīdzības, pie darba netiksiet, nekad! Situācija ir jāapzinās un jāsamierinās. Žēl, bet ceļš ved uz UK dārzniecībām, jo augstākas kvalifikācijas speciālistus arī tur nevajag.

pirms 9 gadiem, 2010.02.25 11:17

jāaaa

ļoti gribētos zināt kurš tad bija taslabvēlis, kas izdomāja darbā pieņemt Vesingi, kāpēc citi par tādu amatu nav informēti???

pirms 9 gadiem, 2010.02.25 12:37

to jaaaa

Un ko tev tas dos? Tevi pieņems viņas vietā vai? Un kapēc tevi būtu īpaši jāinformē? Neesi taču priekšnieks iekš domes, ka tev atļauja jāprasa?

pirms 9 gadiem, 2010.02.25 12:55

to jaaaa

nu neizskatas gan ka Kraukla kundzei bizness butu sabrucis, nomnieki maksa bargu naudu:)) vismaz eka sakopta

pirms 9 gadiem, 2010.02.25 19:47

Zuze

Dainai alga tiek maksāta no eiropas naudas,pašvaldības maku viņa neretina.Vajag lasīt Ziemeļlatviju,iepriekš bija raksts,ka viņa pieņemta darbā uz minimālu algu,lai cilvēks strādā!

pirms 9 gadiem, 2010.02.26 10:13

jaa

Bezdarbnieku rinda ir bez gala gara, tad kāpēc nevienam no viņiem netika piedāvāts šis amats. Neiet runa kas un kā maksā, bet kā meklē kadrus un izņēmumus BLATA sistēmas veidā.
Jā, neesmu priekšnieks un ne jau tādēļ gribu zināt, kas Vesingi pieņēma darbā, bet gan tāpēc, lai zinām visi kādi amata brāļi viens otru "atbalsta"..
Un kamēr būs "aizstāvētāji" tikmēr būs šādas nelikumības, tikai ar viņām ir jācīnās...
Un zinot, ka arī izglītībai ir liela nozīme, tad droši varu apgalvot, ka es varētu šo amatu ieņemt, salīdzinoši ar Vesingi medicīnas diplomu (nu vēl kādi kursi iespējams).

pirms 9 gadiem, 2010.03.02 11:56

Valka