Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīt Valkas novadā sāksies Zemessardzes mācības

22.oktobrī un 23.oktobrī Valkas novada Kārķu un Ērģemes pagasta teritorijās notiks Zemessardzes 22.kājnieku bataljona lauka taktiskās mācības, kurās piedalīsies aptuveni 150 zemessargi.

Kā aģentūru LETA informēja 3.Zemessardzes novada štāba Civilmilitārās sadarbības speciāliste seržante Kristiāna Štrāle-Dreika, tās ir bataljona gada noslēguma mācības, kuru mērķis ir kaujas spēju pārbaude.

Mācībās tiks izmantots hibrīdkara scenārijs, kurā zemessargi trenēsies atbrīvot apdzīvotu vietu no bruņotiem grupējumiem.

Mācību laikā notiks militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām, kā arī mācību nolūkos, lai sekmīgi realizētu plānoto mācību mērķu sasniegšanu, tiks veidoti kontrolposteņi uz ceļiem P22, V257, V180 ap apdzīvoto vietu Kārķi un uz ''Latvijas Valsts mežiem'' piederošajiem ceļiem Ērģemes pagastā. Kontrolposteņi tiks veidoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi un mācībās neiesaistītu iedzīvotājus. Posteņos tiks izvietotas brīdinošas ceļa zīmes. Kontrolētas un apturētas tiks mācībās iesaistītās automašīnas.

Mācību scenārija izspēles laikā tiks lietoti kaujas imitācijas līdzekļi - skanēs šāvieni, sprādzieni, būs redzami dūmi. Tie neapdraud apkārtējo veselību un dzīvību.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un trokšņiem mācību norises laikā.


Valka