Robežu sargi kļūst modrāki 3

Pērn Valkas pilsētas un rajona imigrācijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar citām institūcijām ir veikušas 95 kopīgus reidus, lai apzinātu nelegālos imigrantus, nelegālo darbaspēku, pasu un vīzu režīma pārkāpējus.

 

2008. gada oktobrī Valkas pilsētā aizturēja 1976. gadā dzimušu Krievijas Federācijas pilsoni ar bijušās PSRS iekšzemes pasi, kurš nelegāli Latvijas Republikā uzturējās jau kopš 1997. gada. Šo personu pērn decembrī piespiedu kārtā izraidīja no valsts.

 

Atjaunos robežkontroli ar Igauniju"Kā tipiskāko robežnoteikumu neievērošanu var atzīmēt, ka Latvijas Republikā personas joprojām ieceļo un uzturas bez personu apliecinošiem dokumentiem," informē Valsts robežsardzes (VRS) Valmieras pārvaldes inspektore, pārvaldes priekšnieka palīdze Iveta Millere.

 

Jaunveidojamā Valkas novada robežas garums ar Igauniju ir 60 kilometru, tāpēc robežu kontrolējošās institūcijas kļūs aizvien modrākas.

 

Robežkontroles atjaunošanā ar Igauniju šā gada prioritārajos uzdevumos ietilpst: izstrādāt sistēmu robežkontroles atjaunošanai uz Latvijas - Igaunijas robežas, ārzemnieku ieceļošanas, uzturēšanās un izceļošanas noteikumu ievērošana, ārzemnieku nodarbinātības likumības kontrole, personu kontrole no terorisma riska valstīm, personu kontrole no nelegālās migrācijas valstīm un fiktīvo laulību atklāšana, informācijas apstrāde un analīze.

 

Terorisma draudi pastāv vienmērJautāta, vai tiešām arī mūsu klusajā novadā pastāv terorisma draudi, I. Millere atbildēja, ka pašreizējā politiskajā situācijā pasaulē neviena valsts nav pasargāta no terorisma draudiem, līdz ar to neviens konkrētu atbildi par to, vai pastāv reāli terorisma draudi sniegt nevar.

 

 

Fiktīvās laulības VRS Valmieras pārvaldes atbildības teritorijā līdz šim brīdim nav konstatētas, lai gan ir veiktas informācijas pārbaudes, kuras neapstiprinājās. Vienlaikus var sacīt, ka fiktīvās laulības ir viens no galvenajiem nelegālās migrācijas un terorisma draudiem.

 

Pavisam Valmieras pārvaldes atbildības rajonā uz Latvijas - Igaunijas robežas pērn uzstādītas 515 robežzīmes.

 

 

Komentāri 3

nu nu

A,kur nems robezsargus, ja tik dauz atlaisti,ko?

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 12:30

alnis

Vai vispār ES iekšzemes robežu būtu no kaut kā jāapsargā,visus tos liekēžus patriekt ,labākajā gadījumā uz austrumu robežu aizsūtīt.Mistiskā Valmieras rob. pārvalde,cik tur nesēž ierēdņu, kuri vispār nezin kā tā robeža ar Igauniju izskatās,pilna trīsstāvu māja(bijušai lauktehnikas kantoris),katram priekšnieciņam pa džipam valdība pieķīrusi,dažiem arī sekretāres ir.Kāpēc viņus neviens nesamazina, bet policistus un ugunsdzēsējus gan.Viens no priekšnieciņiem Pētersonu Varis bija dzērumā sabaulējis dienesta autiņu,laikam rājienu dabūja,pašlaik strādā tālak.Un cik viņu tur tādu tajā kantorī nav kuri dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina, izmanto dienesta auto savām vajadzībām, mob. telefoni pa brīvu, alga droši vien arī nav nekāda mazā.Latvijas valdībai būtu jārīkojas radikāli,vairākkārt jāsamazina izdevumi ES iekšemes robežas apsardzībai,ietaupītu prāvus naudas līdzekļus.Gribētos zināt, vai Graudiņu Andža vēl strādā robežsardzē,par viņa kriminālo pagātni nākamajā rakstā. ALNIS.

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 15:17

piekrītu alnim

Un tāda pati varza sēž nevajadzīgajā Jelgavas un daļēji arī Liepājas pārvaldē.

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 00:10

Valka