Rosina pašvaldību atvērt dzīvnieku patversmi 35

Otrdien Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs saņēma vairāk nekā 150 valcēniešu parakstītu aicinājumu beidzot sākt risināt jautājumu par dzīvnieku patversmes darbības atjaunošanu.

Vēstules parakstītāji vērš uzmanību uz to, ka, tuvojoties aukstam laikam, novadā kļūst aktuāls jautājums par pamestiem un klaiņojošiem dzīvniekiem, bet patversme ir slēgta."Ziemeļlatvija" vairākkārt ir rakstījusi par jautājumiem, kas skar šo problēmu. Aizvadītā gada beigās patversmi, kas atradās "Nagliņās" - pāris kilometrus aiz pilsētas robežas, slēdza, jo radās domstarpības par toreizējās vadītājas darbības principiem un attieksmi pret dzīvniekiem. Pēc patversmes darbības izbeigšanas Valkā sarosījās dzīvnieku aizstāvji un izveidoja labdarības organizāciju - Dzīvnieku SOS "Sāra".

Aicina pašvaldību nodrošināt nepārtrauktu patversmes darbībuDiemžēl labdarības organizācija ierobežoto finansiālo iespēju dēļ nespēj atrisināt visas problēmas ar klaiņojošiem dzīvniekiem, tāpēc sabiedrība aicina novada domi beidzot sākt risināt jautājumu par patversmi.

Parakstītāji pašvaldībai iesniegtajā vēstulē raksta: "Savu iespēju robežās jaunas mājas pamestiem dzīvniekiem meklē Dzīvnieku SOS "Sāra". Diemžēl tās rīcībā nav tādu telpu un līdzekļu, lai varētu risināt problēmas visas pilsētas mērogā. Lai nodrošinātu pamestajiem dzīvniekiem pagaidu mājas, pašvaldībai jānodrošina nepārtraukta patversmes darbība un tur jāstrādā cilvēkam, kurš patiesi mīl dzīvniekus. Aicinām pašvaldību pamesto dzīvnieku problēmu risināt nekavējoties un kompleksi, sadarboties ar sabiedrību, tai skaitā arī sabiedriskām organizācijām un ceram uz reālu rezultātu."

Domes priekšsēdētājs K. Albergs "Ziemeļlatvijai" apliecina, ka iedzīvotāju vēstuli ir saņēmis. Amatpersona šā jautājuma tālāko risināšanu deliģējusi izpilddirektoram Guntim Bašķim sadarbojoties ar Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītaju Inesi Vehi. K. Albergs plāno, ka novada domes sēdē novembrī deputāti varētu apstiprināt izstrādāto dzīvnieku patversmes jauno nolikumu.

Viņš gan piebilst, ka pašlaik "Nagliņās" diezgan problemātiski būtu atvērt patversmi, jo tās tuvumā pašlaik notiek vērienīgi jaunās ūdens attīrīšanas iekārtu stacijas būvniecībā un reizēm šajā teritorijā ir pat sarežģīti iebraukt. To, vai uz patversmes vadītāja amatu pašvaldība izsludinās konkursu, K. Albergs neņēmās vēl spriest, vien piebilstot, ka šo pienākumu varētu veikt arī kāds no Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbiniekiem kā papildu pienākumu.

Savukārt Dzīvnieku SOS "Sāra" aktīviste Gunta Kraučuna uzskata, ka nebūtu prāta darbs atkal ierīkot patversmi "Nagliņās", jo tur nav pat elementāro labierīcību - siltuma un ūdens, kā arī patversme ir pārāk tālu, tāpēc cilvēkiem nav pieejama. Pašvaldībai noteikti vajadzētu izraudzīties patversmes vadītāju, lai tas diendienā būtu kopā ar dzīvniekiem, nevis tikai uz pāris minūtēm aizskrietu un nobērtu priekšā barību.

G. Kraučuna uzsver, ka labdarības organizācijas aktīvisti ir gatavi sadarbībai ar pašvaldības patversmi, nodrošinot palīdzību jaunu māju atrašanā un citu svarīgu jautājumu risināšanā. Par to, kādu lēmumu pieņem novada deputāti un kā tālāk virzīsies jautājums par dzīvnieku patversmi, "Ziemeļlatvija" turpinās informēt savus lasītājus.

Komentāri 35

Protams,

... ka pašvaldībai ir jāatbalsta šis aicinājums un patversmei ir jābūt. Un tur jāstrādā cilvēkam, kam patiesi rūp nelaimē nonākušo dzīvnieku liktenis.

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 11:14

anita

Vai Guntai jābūt vadītājai,nezinu, bet darbiniecei vai sadarbības partnerei gan noteikti.

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 11:25

Patiesiba

Isteniba acimredzami 150 cilveki kuri velas lai sos dzivniecinus nogalinatu, jo tapat nenems neviens, bet uzturet visu muzu nereali.
Taka lai klaino, nenemiet greku uz sirds, cilveki.

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 11:57

intrigante

smieklīgi,pašai sevi virzīt par vadītāju.
Tas jau bija uzreiz skaidrs,kādēļ tika lieti dubļi,iepriekšējai vadītājai,jo pašai kārojās šo amatu.UN diez vai vadītāja var būt,ar alkohola problēmām,un visiem pārējiem netikumiem,Valka tomēr ir maza pilsēta.Var jau degradēties.....drīz sagribēsies kļut par Valkas pilsētas mēru....hi.hi

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 12:44

smaids

Vai tik intrigante nav pati bijusī vadītāja vai tuva persona? To ka iepriekšējo vadītāju vajadzēja patriekt ar sūdainu mietu jau sen bija skaidrs. Vai jūs maz ziniet kā agrāk, viņas vadīšanas laikā, iemidzināja dzīvniekus????????
Tas nav dzirdēts no svešām ausīt, bet no cilvēka kas pēc rīkojuma piedalījās "iemidzināšanas procesā" Suņus sameta lielā mucā, aplēja ar benzīnu un aizdedzināja! Troksnis viņiem deģot bijis milzīgs un sirdi plosošs. Tad paskaidrojiet vai tādus cilvēkus var vispār laist tuvumā dzīniekiem?????????????
Un tad ka kādam ir problēmas ar alkaholu, bet cilvēks labs.
Vai esat redzējuši kā Gunta darbojās, kā viņa vāc līdzekļus lai šī mīļās radībiņas varētu pabarot, tur cilvēks ir savā vietā ar sirdi un dvēseli.

Es ļoti ceru ka izdosies atvērt šo dzīvnieku patrversmi un pati personīgi centīšos palīdzēt savās iespēju robežās.

Šeit nespriediet par šo cilvēku personīgi, bet padomājiet par to kā viņa strādā!

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 12:57

skepse

Neticu,ka patversmi atvērs,neticu,ka notiks kāda sadarbība. Amatpersonām akmens sirds vietā un labas bijušas tās zvērības,kas notika agrāk patversmē. Un nevajag arī, ja teikšana būs tiem pašiem cilvēkiem,kas patiesībā ir līdzvainīgi tajos šausmu darbos,jo neko neredzēja un nedzirdēja.Vai viņi kļuvuši redzīgāki?

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 16:29

intrigante

smaidam...
dziļi maldies.bijušo vad.nezinu,tik cik info portālā:),bet necienu,un nesaprotu alkiholiķus,atvainojiet,bet nožēlojami skatīties,un klausīties,cik viņi ir labi cilvēki,sirsnīgi,un neviens viņus NESAPROT!!!!tas ka viņi pudelēs noslicina savas dzīves, savu bērnu dzīves,tas ir normāli????Un tagad viņi cenšas iegūt sabiedrības cieņu uz kaķīsu rēķina,nomelnojot citus???un par kaķiem jārūpējas viņu saimniekiem,nevis pilsētas domei...

pirms 9 gadiem, 2011.10.21 17:44

Smaidam!
Ja tiešām tā ir bijis, ka iespriekšeejaa dzivniekus patversmee sunjus likvideeja- dziivus dedzinot (kaut gan neticu, ka kaads kaut ko tādu darijis).. Tad Tev jāiet uz policiju zinjot par to- gan vinji panjems pie dziesmas gan tevi (par to, ka zinaaji, bet nezinjoji), gan tavu draugu (kas labpraatiigi liidzdarbojaas), gan tos- kas to darija!!
Kameer Tu to neesi izdariijis (veersies policijaa lai zinjotu par dziivnieku spiidzinaashanu) - aizveries, jo savaadaak sanaak, ka Tu melo vai piesedz noziedzniekus!!

Un veel- es esmu redzeejis kaa Gunta straadaa- cik bezatbildiigam jaabuut cilveekam, lai kakjeenu atdotu mazam beernam.. kaa sak, ka tik prom no SOSa un varu atkal palieliities, ka atradu kaadam krancim maajas!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 09:06

xxx

jaa ja vina atkal uzkaps uz korka tad tos dzivniekus pametis ta pat ka savu miesigo delu mazinu pameta...tagad liela kaku milotaja ...tad jau azi pa darznieku ieceliet ja gribat vinu pa patversmes prieksnieci,,,un kapec man ka nodoklu maksatajam jauztur citu pamestie kaki,,,,sauciet pie atbildibas saimniekus laiuztur savus pamestos dzivniekus,,,patecoties vinai kaki pie atkritumu tvertnem valka vairak ka bomzi.....

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 11:43

Bijusī valcēniete

Valkā ir reti stulbi cilvēki, kā kāds kaut ko sāk veidot, tā aprej un salej samazgas uz galvas. Nu dariet tad paši, ja jau nekas nepatīk, ko otrs ir uzsācis. Nepazīstu jūsu Guntu,bet nu tā uzklupt virsū cilvēkam nu nevajadzētu. Personīgo dzīvi nolieciet malā, jums nav dotas tiesības jaukties svešās dzīvēs. Būs labāk, ja paklusēsiet un šoreiz ļausiet lēmumu pieņemt pašvaldībām.

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 16:01

*****

Meklējiet tad arī Guntai uzreiz vietnieku, kurš baros dzīvniekus, kad viņa uz mēnesi aizdzersies,ir jau rūgta pieredze.

pirms 9 gadiem, 2011.10.22 18:01

LM

Liekas ka pashai guntai vairak vajag palidziibas neka kak''iem...

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 06:55

advokāts

Dzērājs ar sirdi un dvēseli!???????? Kaut kur jau dzirdēta frāze. Vai tik tās organizācijas dibinātājas nav no vienas dzērāju kompānijas? Tad jau visi dzērāji ir "labi cilvēki"! Loģiski, vai ne?! Pudeles brālis pudeles brāli jau nenodos! Šinī gadījumā gan māsas! Turklāt par to suņu dedzināšanu - jūs ko blakus stāvējāt un priecājāties? Ko ta policiju nesaucāt uz karstām pēdām, ja tā tiešām notika? Muļķības, mazāk televizoru vajag skatīties, tad tad tik perversas fantāzijas galvā nelīdīs!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 14:37

advokāts

Apbrīnojama ir pašvaldības reakcija, neatklājot nevienu patiesības pavedienu šis Guntas sacītajā, akli pakļauties baumām, un mīlā miera labad... Valkā visi dzīvo kā sūnu ciemā vai? Likumus vairs neviens neievēro? Pakļausimies kaut kādas slimas sievietes (jo Strenčos jau ir pabijusi) vārdiem un tik uz "urrā", "mēs par dzīvniekiem!". Un ko ? - grūdīsim dzīvniekus bērniem rokās? Nu protams, par klejojošiem dzīvniekiem pēc tam atbildēs pašvaldība. Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 14:50

KO

Organizācija SĀRA ir nodibināta, Valkā telpu daudz, pašvaldība lai iedala telpas un lai aktīvisti darbojas. Varēs sadalīt dežūras, utt. Sākums bija tik cerīgs - nu tik ies vaļā! Laikam nebija izdomāts līdz galam.

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 20:39

citāts

Izpratnes trūkums
Slimnieki runā,neieturot pauzes,viņiem nepārtraukti rodas jaunas idejas un pārspīlēti plāni.Viņi plāno lielus darījumus,dibina firmas un organizē pasākumus,neradot tam nepieciešamos priekšnosacījumus.Viņiem trūkst jebkādas sapratnes par stāvokļa slimīgumu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 13:32

citāts

Ko var darīt pats ?
Šizofrēnijas slimnieki paši nevar izārstēt savu slimību. Arī atkarīgie vairumā gadījumu bez mediķu un tuvinieku palīdzības nav spējīgi zaudēt savu atkarību. Tā kā uztveres traucējumi tiek uzskatīti par reāliem ,bieži vien cilvēkiem pat nerodas doma par iespējamu pašpalīdzību . Tāpēc piederīgajiem ir jāiejaucas un jāpalīdz slimniekam.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 13:46

citāts

Kā ārstē histēriju ?
Histēriķi ārstēt nav vienkārši, jo nereti slimības simtomu dēļ viņš iegūst apkārtējo atbalstu un uzmanību. Turklāt lielākoties histēriķi ir ļoti bērnišķīgi un nav piemēroti psihoanalītiskai ārstēšanai.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 13:59

nožēlojami

Lasu un smaidu,kaut nav jau par ko priecāties.Nav jau to rakstītāju tik daudz kā tekstu, divi,trīs maksimums,bet cik daudz žults un ļaunuma pret Guntu! Tālu autori nav jāmeklē- vienkārši jāatbild uz jautājumu-kam tas ir izdevīgi? Jo galīgi bezjēdzīgi un ne par tēmu ir apspriest vienu cilvēku,kas pēc savas saprašanas cenšas vērst par labu citu radītā ļaunuma sekas un tikpat kā neko nerunāt par patversmes problēmām.Kam tas ir izdevīgi? Vai ne tiem(tām),kam nav izdevīgi,ka tiek pieminēti pagājušie notikumi patversmē? Un ja tā,tad gan būtu vēlams izmantot iespēju paklusēt,ja kaut kāda sirdsapziņas drupata vēl ir palikusi!
Bet runa ir par dzīvniekiem un patversmi,nevis Guntu,Ritu un vēl kādu.Un kur teikts,ka Guntai jāvada patversme?Vai pašvaldība nevar izsludināt konkursu?Vai Valkā telpu trūkst? Ziniet,kā trūkst-labās gribas!
Vieglāk ir zelēt visus pēc kārtas sēžot pie datora!.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 14:59

Alita Plūksna

Ko jūs varat ņemties, vai tiešām jums nav apriebies apriet cilvēkus, nepazīstu Guntu personīgi, bet no malas redzu kā viņa darbojas, man ir liels prieks par to ar kādu mīlestību viņa rūpējas par dzīvniekiem. Kāda žults šeit ir izlieta, kāda jums daļa kāda viņa ir, kādi ir viņas netikumi, kā rīkojusies agrāk. Ir svarīgi ko viņa jau kādu laiku dara un darīs. Biedrībā ir pietiekoši daudz cilvēki kas var pasekot viņas darbam līdzi. Nāk ziema un ir svarīgi lai dzīvniekus būtu kur pa ziemu likt, ceru ka dome palīdzēs.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 15:26

Valka