Rotaļlaukums Valkā strādās stundu ilgāk

"Vai pilsētas rotaļlaukums domāts tikai bērniem, kas vēl guļ ratiņos un neapmeklē ne skolu, ne bērnudārzu?" "Ziemeļlatvijai" neapmierināta jautā kāda divu bērnu māmiņa.

 

Piektdien mamma kopā ar meitām pēc pulksten 17.00, kad no dārziņa izņemta jaunākā atvase, nolēmušas doties atpūsties uz rotaļlaukumu. Liels bijis ģimenes izbrīns, jo bērnu izklaides vietai bijuši aizslēgti vārti.

 

 

Mamma atradusi zīmīti, kurā informēts, ka no 1. oktobra rotaļlaukums atvērts no pulksten 10.00 līdz 16.00. Lai arī ir iestājies rudens, tomēr vakari vēl ir gaiši un jauki. Neapmierinātā mamma uzskata, ka ne visi bērni, kuri mācās pamatskolas klasēs un apmeklē kādu no pilsētas bērnudārziem, paspēj līdz pulksten četriem pēcpusdienā izklaidēties rotaļlaukumā.

 

 

Valkas domes Pilsētas apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāja Vija Iļda informē, ka pašlaik rotaļlaukumu uzrauga divi darbinieki, no kuriem viens šomēnes atrodas atvaļinājumā. Izrādās, ka šāds darba laiks ir noteikts ar domes rīkojumu, bet pēc "Ziemeļlatvijas" intereses par valcēniešiem neērto darba laiku tas būs pagarināts par stundu, tātad līdz pulksten 17.00.

 

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis nebija informēts par rotaļlaukuma darba laika izmaiņām, bet solīja šo jautājumu atrisināt un pieļāva iespēju, ka tas bērniem būs pieejams kādu stundu vairāk.Pilsētas rotaļlaukums strādā bez brīvdienām, arī svētku dienās un ziemas sezonā.

 

V.Iļda novērojusi, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, rotaļlaukuma inventārs izmantots saudzīgi. Vienīgi pēdējās dienās kādi nezināmi ļaundari papostījuši sētas stiprinājumus. Izrādās, rotaļlaukumu apmeklē ne vien mazie valcēnieši, bet arī bērni no apkārtējiem pagastiem.Šogad pie rotaļlaukuma noasfaltēts laukums topošajam skeitparkam.

 

 

Šogad dome šo objektu nav iekļāvusi nododamo objektu sarakstā, jo vēl jāmeklē līdzekļi aprīkojuma iegādei. Šopavasar Robežtirgus ietvaros labdarības akcijā savāca četrus tūkstošus latu jaunā skeitparka izveidei.

 

 

Ar šiem jautājumiem nodarbojas Valkas tūrisma informācijas un uzņēmējdarbības atbalsta centrs. Tā speciāliste Kristīne Salmiņa informē, ka pašlaik tiek sagatavots līgums par ziedojuma piešķiršanu no SIA "Elvi grupa".

Valka