RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti meklēs pilsētvides arhitektoniskos risinājumus Valkai-Valgai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti iecerējuši meklēt pilsētvides arhitektoniskos risinājumus Valkai-Valgai, aģentūrai LETA pastāstīja RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes projektu koordinatore Evita Serjogina.

 

 

Otrdien dvīņu pilsētā Valkā-Valgā viesojās RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti un mācībspēki, lai iepazītos ar Valkas-Valgas pilsētvides un arhitektūras problēmām un nākotnes plāniem un ar pilsētu pašvaldību pārstāvjiem pārrunātu sadarbības iespējas ieceru īstenošanā.

Ideja Valkas-Valgas pilsētas vides un kopīgā arhitektoniskā risinājuma meklējumos iesaistīt RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentus un mācībspēkus savulaik radās Valkas pilsētas domes priekšsēdētājai Undai Ozoliņai. Viņasprāt, augstskolas un pašvaldību sadarbība būs abpusējs ieguvums: "Studenti, izstrādājot priekšlikumus konkrētu pilsētu teritoriju attīstībai un objektu būvniecībai, iegūs lielisku praksi savdabīgā vidē - pierobežas vienā pilsētā divās valstīs. Savukārt Valka-Valga studentu idejas un piedāvātos risinājumus varēs izmatot reālajā darbā. Tas būs labs pamats diskusijām ar sabiedrību par pilsētu nākotni un iedzīvotāju vēlmēm attiecībā uz kvalitatīvu dzīves telpu," teica Ozoliņa.

Atkarībā no tēmas sarežģītības pakāpes to risināšanā tiks iesaistīti gan arhitektūras bakalaura, gan arhitekta profesionālās studiju programmas triju dažādu kursu studenti un mācībspēki. Pirmais uzdevums būs atrast pievilcīgu un aktuālu starpvalstu robežtelpas tēlu pilsētu vēsturiskā centra ietvaros un izstrādāt metus Valkas-Valgas apmeklētāju centra izbūvei.

Valgas pilsēta ir ieinteresēta uzzināt nākamo vides veidošanas speciālistu skatījumu uz Pedeles krastos iecerēto "SPA" centra plānošanu un kempingu izvietojumu upes krastos, apkārtējās teritorijas izmantošanu pie pašlaik funkcionālo nozīmi zaudējušā agrākā robežpunkta, kā arī kopējām vajadzībām izmantojamās ledushalles un automašīnu stāvlaukumu izvietošanas iespējām pilsētas centrā.

Pēc tikšanās ar abu pilsētu mēriem un attīstības nodaļu vadītājiem, pilsētu apskates un diskusijām dienas garumā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes un Valkas-Valgas vadošie speciālisti vienojās par nepieciešamību slēgt trīspusēju līgumu par turpmāku sadarbību gan konkrētu pilsētbūvniecisku problēmjautājumu risināšanā, gan nākotnes projektu meklēšanā.

 

Valka