Sāk pasažieru pārvadājumus kopīgā Valkas - Valgas maršrutā

No šodienas Valkā un tās dvīņu pilsētā Valgā Igaunijā sāk kursēt satiksmes autobuss. Sākotnēji tiks organizēti divi reisi rīta pusē, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne.

Jau ziņots, ka vienoti pasažieru pārvadājumi abās pilsētās kļuvuši iespējami pēc Latvijas un Igaunijas pievienošanās Šengenas bezvīzu zonai. Vienošanos par kopīga autobusu maršruta nodrošināšanu pilsētu vadītāji parakstīja decembra sākumā.

Sākumā paredzēts organizēt divus autobusu reisus no rīta plkst.8.30 un 11. Biļetes cena būs 30 santīmu vai septiņas Igaunijas kronas, un maksāt par biļeti abās robežas pusēs varēs abās valūtās, klāstīja Medne.

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis aģentūrai LETA pastāstīja, ka abas pašvaldības apņēmušās dotēt pārvadājumus, bet tam nepieciešamā summa tiks noteikta, analizējot pārvadājumu statistiku.

Rogainis sacīja, ka zināms laiks paies, līdz iedzīvotāji pieradīs pie jaunā pakalpojuma un sāks to aktīvi lietot.

Tāpat vēl neskaidrs ir jautājums par braukšanas maksas atlaidēm dažādiem sociālajiem slāņiem. Valgā patlaban iedzīvotājiem pašvaldība nodrošina lielāku sociālo palīdzību nekā Valkā.

Kā informēja Medne, parakstītās vienošanās mērķis ir nodrošināt abu pilsētu iedzīvotājiem iespēju nokļūt no vienas pilsētas otrā ar maršruta autobusu. Vienošanās ir izstrādāta, pamatojoties uz 2006.gada 10.janvārī parakstīto līgumu starp Latvijas Satiksmes ministriju un Igaunijas Ekonomiskās attīstības un komunikāciju ministriju, 2007.gada 8.jūnijā noslēgto sadarbības līgumu starp Valku un Valgu, kā arī Eiropas Komisijas 1992.gada 16.marta regulu par kopējiem noteikumiem starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem.

 

Valka