Sakops Valkas dižakmeņus

Piektdien, 20.novembrī, "DnB Nord" Vides glābšanas komanda apmeklēs Valku, lai sakoptu tās teritorijā esošos dižakmeņus un iekārtotu taku to apskatei, biznesa informācijas portālu "Nozare.lv" informēja "DnB Nord bankas" sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Grabinska.

 

Valkas teritorijā atrodas divi dižakmeņi - Līgavu akmens un Valkas akmens -, kuri pašlaik ir ieauguši krūmājos, un piekļūšana tiem ir apgrūtināta. Valkas akmenim ir nepieciešama īpaši specifiska sakopšana, jo tā plaisās ir ieaudzis koks, kas milzīgo akmeni pamazām sašķeļ.

Tā kā par akmeni, kas nes pilsētas vārdu, zina tikai retais Valkas iedzīvotājs, Vides glābšanas komanda ir plānojusi uzstādīt arī informatīvās zīmes, lai abi dižakmeņi būtu ērti atrodami ikvienam dabas cienītājam.

 

Savas ciemošanās laikā "DnB Nord" Vides glābšanas komanda viesosies arī Valkas ģimnāzijā, lai ar skolēniem pārrunātu vides aizsardzības nozīmi un iespējas, kā katrs var sniegt savu ieguldījumu apkārtējās vides sakopšanā.

 

Ģimnāziju apmeklēs arī komandas talismans Nordiņš un aicinās bērnus iesaistīties akcijā "Vide mūsu rokās!", atstājot savu plaukstas nospiedumu kopā ar novēlējumu nākamajām paaudzēm kā apliecinājumu savam atbalstam rūpēm par vides saglabāšanu un gatavībai par vidi parūpēties arī paša spēkiem.

 

Visi plaukstu nospiedumi un novēlējumi tiks apkopoti projekta mājas lapā "www.izglabsim.lv". Savukārt novembra beigās tie īpaša albuma formā tiks pasniegti vides ministram, lai kalpotu par iedvesmas avotu nākotnes darbiem.

 

Kā ziņots, "DnB Nord bankas" Vides glābšanas komanda no šā gada rudens ir sākusi apkopot informāciju par kritiskā stāvoklī esošiem vides objektiem visā Latvijā, lai veiktu to sakopšanu, saglabājot šos dabas brīnumus arī nākamajām paaudzēm.

 

Bankas Vides glābšanas komanda jau sakopusi Usmas Elku liepu, nostiprinājusi Rūtiņu kļavu, attīrījusi zivju nārsta ceļus Salacas pietekā Noriņā un atbrīvojusi Lorupes ceļā izveidoto mākslīgo aizsprostu, kas draudēja apturēt lašveidīgo zivju nārstu upē, atbrīvojusi Strēļu svētozolu no apkārtējo koku sloga, kā arī sakopusi Latgales Staburagu.

Valka