Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāks SIA "Vidzemes slimnīca" reorganizāciju sadalīšanas ceļā; no aprīļa slēgs Aprūpes nodaļu Valkā 6

SIA "Vidzemes slimnīca" dalībnieku sapulcē nolemts sākt slimnīcas reorganizāciju sadalīšanas ceļā, kā arī ar 1.aprīli slēgt Aprūpes nodaļas darbību struktūrvienībā "Vidzemes slimnīca Valkā", aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jase.

Pēc viņas teiktā, precīzi reorganizācijas termiņi patlaban neesot noteikti, taču vairāk par uzņēmuma sadalīšanu būšot iespējams spriest pēc tam, kad tuvākajā Valmieras pilsētas domes sēdē pašvaldība būs lēmusi, vai izmantot pirmpirkuma tiesības par 1 293 390 eiro (908 999 latiem) iegādāties Valkas novada domei piederošās SIA "Vidzemes slimnīca" daļas.

Jau ziņots, ka 14.februārī Valkas novada dome pieņēma lēmumu par savu slimnīcas kapitāldaļu pārdošanu, taču atbilstoši likumam Valmieras pilsētas pašvaldībai ir pirmpirkuma tiesības tās iegādāties.Kā norādīja Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei"), pēdējo gadu laikā slimnīcas dalībnieku sapulcēs lēmumi lielākoties pieņemti vienbalsīgi, taču lēmumā par reorganizācijas sākšanu domas dalījušās.

 "Nav pieļaujams, ka lielākā veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja Vidzemē - SIA "Vidzemes slimnīca" - darbība tiek pakļauta jebkādam riskam, ko radītu privātā investora ienākšana reģiona nozīmes slimnīcā, nezinot šī investora patiesos nolūkus."Vienlaikus SIA "Vidzemes slimnīca" dalībnieku sapulce nolēmusi pārtraukt struktūrvienības "Vidzemes slimnīca Valkā" Aprūpes nodaļas darbību ar 2014.gada 1.aprīli.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, dalībnieku sapulcē izskanējušais pamatojums bijis pārāk mazs pacientu skaits un izrietoši lieli nodaļas radīti zaudējumi Valkā, kas 2013.gadā bijuši 116 447 latu (165 689 eiro) apmērā.Balsojumā Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji balsojuši par, bet Valkas novada domes pārstāvis Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) - pret nodaļas slēgšanu. "Slēgšana ir vieglākais, vienkāršākais, bet ne pareizākais ceļš.

Viens no pacientu trūkuma iemesliem ir tas, ka pēdējos gados Aprūpes nodaļa ir strādājusi tikai sešus mēnešus, un tie pacienti, kuriem šie pakalpojumi ir regulāri vajadzīgi, izvēlējušies vietas, kas strādā visu gadu. Ja būtu pārliecība, ka aprūpes nodaļa strādās visu laiku - šie pacienti atgrieztos," ir pārliecināts Valkas mērs.

Tāpat Krauklis norādīja, ka Valkas novada pašvaldība ir gatava skatīt dažādus piedāvājumus, lai nodaļa nebūtu jāslēdz, nepieciešamības gadījumā ieguldot arī pašvaldības līdzekļus.Savukārt Jase norādīja, ka Aprūpes nodaļas Valkā slēgšana vasaras periodā ir ierasta prakse, savukārt tas, kad un vai Aprūpes nodaļas darbība varētu tikt atsākta šoreiz, būšot atkarīgs no slimnīcas reorganizācijas procesa gaitas un Valkas novada domes pieņemtajiem lēmumiem.

Jau ziņots, ka slimnīcas reorganizācijas ceļā paredzēts izveidot divas neatkarīgi funkcionējošas SIA, vienu - pilnībā piederošu Valmieras pilsētas pašvaldībai un vienu - Valkas novada domei.SIA "Vidzemes slimnīca" dalībnieki patlaban ir Valmieras pilsētas pašvaldība, kurai pieder 74,74% kapitāldaļu, un Valkas novada dome, kurai pieder 25,26% kapitāldaļu.Tāpat ziņots, ka pērn Aprūpes nodaļa Valkā bija slēgta no 1.maija līdz 30.septembrim.

Komentāri 6

sanitārs

ko nu! Valmiera VAK nolika pie vietas kā mazu, nepaklausīgu puišeli.

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 10:32

Miza

Tak lai beidzot slēdz ciet to aprūpes nodaļu, staipa kā tādu "sprāgušu kaķi". Tā jau ir utopija šito mironi (Valkas slimnīcu) augšāmcelt. Neviens investors naudu Valkā neieguldīs, jo kvalitaīvs pakalpojumu maksā pieklājīgu naudu. Cik tad Valkā ir to maksātspējīgo pacientu?
Pārdomām iedzīvotājiem: redz pie kā noved (amputācijas) laicīga nevēršanās pie speciālistiem. Tā Valka mierīgi ļāva Vidzemes (valmieras) slimnīcai "šeptēties" cerot, ka viss būs labi. Bet kad beidzot paskatījās, tajā loceklī jau gangrēna iemetusis...

Pirms atdalīšanās, lūdzu veiciet pilnu finansu un pakalpojuma kvalitātes auditu, par Vidzemes slimnīcas darbību pārvaldot Valkas aprūpes nodaļu, lai mēs visi reiz varētu uzzināt, kura nolaidības pēc viss ir tā kā ir...

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 12:59

kapitālisms

Tā ir, vajag valstī veikt auditu, izrēķināt, varbūt vietējos iedzīvotājus ārstēt ir neizdevīgi un par dārgu. Prātīgāk būtu ievest no Centrālāfrikas veselus.

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 14:12

druska

Valmiera domā tikai par sevi, Valka vienīgi traucē. Visi Valkas cilvēki spiesti braukt uz Valmieru, tur tad lielais pienesums un rentabilitāte un apmeklējums. Ļoti netaisnīga rēķināšana. Valdē nesastāvam vairs, tāpēc arī neesam pie balsošanas. Ar to liktenis izlemts. Ātrāk nodalīties un domāt ko jaunu.

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 20:58

aaa

esmu pret ka pardos Valmierai musu slimnicu viss pietiek

pirms 5 gadiem, 2014.03.04 20:25

Valka