Sākusies Valkas kultūras nama renovācija 3

Pilsētā kultūras dzīve neapstāsies

Jau otro nedēļu Valkas kultūras namā jūtama naska rosīšanās, jo sākusies ilgi gaidītā un tik ļoti vajadzīgā vēsturiskā nama Valkas kultūras vēsturiskā nama renovācija.

 

Konkursā uzvarēja firma "Ekers" no Valmieras. Pašlaik darbi notiek ēkas bēniņos, kur firmas "Ekers" no Valmieras - strādnieki virs lielās zāles tīra bēniņus - ņem nost vēl Ulmaņlaika segumu, jo tas vairs nav apvienojams ar mūsdienu būvniecības prasībām, kā arī pārbaudīs nesošās sijas.

 

Šodien zālē ir uzstādīts astoņus metrus augsts celtniecības tornis, lai eksperti griestos varētu izdarīt urbumus. Kultūras nama direktores vietnieks Aleksandrs Gruntmanis mierina, ka valsts proklamēšanas 90. gadadienas svinīgajā pasākumā valcēniešus un viesus netraucēs vērienīgie renovācijas darbi.

 

 

Zāli pilnībās slēgs 24. novembrī. Pirms tam gan ceturtdien, 20. novembrī, notiks grupas "OZMA" no Francijas pilsētas Strasbūras koncerts. A. Gruntmanis lēš, ka zālē pasākumi nenotiks līdz pat maijam.

 

"Steigties nevajadzētu, jo zāli nepieciešams atjaunot ar vismaz 30 gadu garantiju," uzskata saimniecības daļas vadītājs. Zālē mainīs elektroinstalāciju, daļēji iekārtos jaunu un datorizētu apgaismojumu, nomainīs grīdas segumu, pārbūvēs augstāk balkonu, lai arī pēdējās rindās sēdošie varētu redzēt notiekošo uz skatuves, kā arī balkonam ieliks otras durvis.

 

Balkons pārvērtības piedzīvos arī renovācijas otrajā kārtā. Tās galvenais mērķis būs sakārtot kultūras celtnes sirdi un dvēseli - skatuvi. A. Grutmanis cer, ka uz skatuves varēs uzstādies ne vien kurpēs un pastalās, bet arī basām kājām. Visi iecerētie darbi jāpabeidz vismaz līdz 2010. gada februārim.

 

Nenoliedzami, valcēnieši ir nedaudz satraukušies par to, kur šogad varētu notikt tradicionālā pirmā Jaungada balle gada pirmajās stundās. Ieceru līmenī tā varētu būt Lugažu laukumā ar salūtu un dažu stundu jautrošanos.

 

 

Vai tas tā būs, rādīs laiks. Tāpat nevienam interesentam kultūras nama darbinieki renovācijas dēļ neatteiks telpas pasākumu rīkošanā, tikai būs jārēķinās, ka jāiztiek bez lielās zāles.

Komentāri 3

Sk!!

un kur notiks skolēniem žetonvakars? kā jau visiem zināms, skolas zāle tam ir par mazu un hallē tādam pasākumam akustika ir maigi izsakoties nederīga!!! :o

pirms 12 gadiem, 2008.11.13 22:44

trisdesmito gadu robots

..zāli nepieciešams atjaunot ar vismaz 30 gadu garantiju...daļēji iekārtos jaunu un datorizētu apgaismojumu..
Nabaga "Ekers" ...:(((((((

pirms 12 gadiem, 2008.11.14 02:35

Valka