Sarkanā Krusta palīdzības centram divas naktis atkārtoti logiem izsit stiklus 1

Divas naktis Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas palīdzības centram "Strops" pagaidām nezināmi huligāni izsituši vairākus logus.

Naktī no sestdienas uz svētdienu kaitnieki ēkai izsita divus logus un tikpat daudz naktī no pirmdienas uz otrdienu.

Komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova neslēpj, ka kaitējums ir ļoti aizvainojošs, turklāt skumji ir vēl tādēļ, ka šādu ļaundaru priekšā jāapzinās sava bezspēcība.

Viņa atzīstas, ka šis ir gadījums, pēc kura viņa nezinot, ko darīt.

"Tā vēl nekad mūsu iestādē nav bijis. Svētdienas naktī izdauzītos logus jau bijām iestiklojuši un tad sekoja otrs trieciens - šoreiz stikli izsisti logiem ēkas otrā pusē. Mūsu organizācija ir radīta, lai palīdzētu citiem. Sāp, ka tieši tādai iestādei, kas nodarbojas ar labdarību, kāds izdomājis nodarīt zaudējumus. Policija arī pagaidām vēl neko nav atklājusi, tādēļ pilnīgi iespējams, ka ļaundarība var atkārtoties," saka G. Sokolova.

Pie palīdzības centra satiktā Sarkanā Krusta aktīviste Māra Paškēviča neslēpj izbrīnu, ka tādu likumpārkāpumu atkārtoti iespējams izdarīt pašā pilsētas centrā.

"Man cilvēki ir stāstījuši, ka vakaros gar šo Emīla Dārziņa un Rīgas ielas krustojumu viņiem dažkārt ir bail iet, jo priekšā stāv jauniešu bari.

Mēs taču nevienam ļaunu neesam darījuši. Palīdzības centrā stāv saliktas cilvēku ziedotās drēbes, kas domātas maznodrošināto ģimenēm. Iekšā gan nav līduši. Tur nekas, paldies Dievam, nav aiztikts. Vienkārši huligānisms un visatļautība - lūk, es to varu un logu izsitu," sašutumu neslēpj M. Paškēviča.

Satraukti par notikušo ir arī tie uzņēmēji un vadītāji, kuru iestādes atrodas līdzās palīdzības centram. Vistuvāk tam ir SIA "K" veikals. SIA "K" valdes priekšsēdētājs Juris Krastiņš atzīst, ka vairs sen Valkā nejūtas drošs par savu īpašumu.

"Zādzību un visādu vandālismu ir bijis pietiekoši, lai es tā justos. Es savā uzņēmumā esmu saskāries ar kādiem četriem zādzību gadījumiem, bet atklāts ir tikai viens. Vainīga ir arī valsts politika, jo labi zinām, kas izdarīts ar policistu algām, tādēļ arī tas viss notiek, jo nav ieinteresētības meklēt vainīgos," skaidro J. Krastiņš.

Netālu no palīdzības centra atrodas arī pilsētas bibliotēka. Tās vadītāja Ginta Dubrovska saka, ka bibliotēkā, paldies Dievam, nekas tāds vēl nav atgadījies, bet dažādas citas nepatīkamas situācijas bijušas.

"Arī es šorīt gāju gar palīdzības centru un redzēju izsistos logus. Skumji, ka tā var notikt. Mani tas satrauc, jo tas nozīmē, ka no līdzīgiem gadījumiem arī mūsu iestādes nav pasargāta. Pie bibliotēkas mums ir velosipēdu stāvvieta. Kāds lasītājs pirms pāris nedēļām tur nolika savu divriteni un, iznācis no bibliotēkas, atklāja, ka tas nozagts. Protams, ka arī mēs jutāmies neomulīgi," atzīst G. Dubrovska.

Valkas novada Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Sergejs Majors informē, ka vainīgie vēl nav atklāti, bet policija veic izmeklēšanu.

"Visticamāk, ka uzdarbojušies huligāni. Iekšējie stikli nav izsisti. Grūti šādus huligānus noķert, jo nekas nav aiznests un patiesībā nekādu pēdu arī nav," saka S. Majors.

Komentāri 1

nav taču nozīmes kam sit logus, tas saknītē nav normāli!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 20:57

Valka