Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satraucas par savu un bērnu drošību Valkā 3

Redakcija saņēma kādas satrauktas valcēnietes telefonzvanu. Sieviete lūdza noskaidrot, kas jādara gadījumā, ja viņu daudzstāvu namā kaimiņienei novērotas psihiskas problēmas, un kaimiņi ir satraukušies par savu un par bērnu drošību.

Zvanītāja stāsta, ka pilsētas centra daudzdzīvokļu nama dzīvoklī mitinās sieviete pensijas vecumā, kura uz ielas mēdz iziet ar kūju pie rokas. Tas nebūtu nekas dīvains, ja sieviete kūjas galā nebūtu piesējusi nazi.

Viņa mēdzot viena pati ar sevi sarunāties un kūju vicināt virs galvas it kā no kāda atgaiņājoties. Zvanītāja jautā, vai iedzīvotājiem jāgaida, kad notiks kāda nelaime, un tikai tad jāmeklē palīdzība policijā un vai ir kāds dienests, kurā palīdzētu tikt skaidrībā - ir sieviete bīstama citiem vai nav.

Sazinoties ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdzi Ilzi Unguri, noskaidrojām, ka šā gada laikā Vidzemes reģiona policijas pārvalde par šādiem gadījumiem nav saņēmusi nevienu iedzīvotāju iesniegumu.

"Policijai nav tiesības uz ielas apturēt šādu cilvēku tikai tāpēc, ka viņam, iespējams, ir kādas slimības pazīmes. Ja cilvēks neko nav nodarījis, aizturēšanai nav pamata. Policijai ir jāievēro arī šādu personu cilvēktiesības," uzsver I. Ungure. Viņa domā, ka par šādiem cilvēkiem, kuri, visticamāk, bieži vien ir vientuļi un nevienam nevajadzīgi, rūpe jāuzņemas sociālajiem dienestiem.

Novada Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Magone atklāj, ka dienesta rīcībā nav informācijas par šo konkrēto sievieti. Viņa aicina kaimiņus nevis vispirms zvanīt uz redakciju, bet gan uz Sociālo dienestu un informēt par saviem novērojumiem.

Saņemot šādu informāciju, Sociālā dienesta aprūpētāji kopā ar pašvaldības policiju aizbrauks uz norādīto adresi noskaidrot situāciju. Ja cilvēkam būs vajadzīga palīdzība, tā noteikti tiks sniegta. Iedzīvotājiem jārēķinās, ka cilvēkus vecumdienās var piemeklēt tāda saslimšana kā vecuma demence.

M. Magone atzīst, ka līdzcilvēkiem nav patīkami dzīvot blakus šādiem cilvēkiem. Kā piemēru viņa min gadījumu, kad pirms pāris gadiem pa Valku savā nodabā klīda sirmgalve, kura no visām iespējamām vietām vāca lupatas un dažādas drazas.

Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Rodins informē, ka šādos gadījumos jāmeklē palīdzība, uzrakstot iesniegumu par saviem novērojumiem, uz vietas praktizējošajai psihiatrei. Valkā tā ir Arianda Grīnvalde. Tikai pēc viņa slēdziena pacientu var stacionēt psihoneiroloģiskajā slimnīcā.

"Ziemeļlatvija" ir rakstījusi par gadījumu Valkā, kad arī psihiski nelīdzsvarota sieviete terorizēja savas mājas kaimiņus, nereti visu izmetot pa daudzstāva nama dzīvokļa logu, kā arī uz ielas ejot klāt bērniem un tos pārbaidot, prasot sīknaudu un lūdzot iespēju uzsmēķēt.

Komentāri 3

Krievs

tik gruti izsaukt policiju lai butu iesniegums? bet tantei protokols?
tak pazvanat? katru dienu zvanat? bildejat, filmejat video?

a ne pa redakcijam staigajiet? ko zurnalisti ies sist slimikus?

divainie.

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 23:24

Demence

nevajag melot, ari 15 gados var saslimt ar demenci.

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 23:25

skaidrs

Acīmredzot neviens nevēlas ar šo sievieti nodarboties !
Tad kas notiks,nu tad gan sāks kautko darīt.
Es arī ejot uz darbu pilsētas centrā nobijos no šīs sievietes, jo viņa man ejot garām izvilka diezgan pagaru koku un sāka vicināt un pēkšņi es ieraudzīju ka galā ir piesiets pagarš nazis, apmēram 20-30 cm garš.

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 08:20

Valka