Segliņš: Pierobežā pārrakto ceļu jautājuma risināšanā iniciatīva jāizrāda pašvaldībām

Lai pēc pievienošanās Šengenas zonai atjaunotu iepriekš robežu demarkācijas jeb iezīmēšanas laikā pārraktos ceļus, iniciatīva ir jāizrāda pašvaldībām, aģentūru LETA informēja iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP).

Pēc ceturtdien notikušās darba vizītes Valkā ministrs norādīja, ka apkārtējie iedzīvotāji ir sašutuši par to, ka, šķērsojot Latvijas-Igaunijas robežu, viņiem nereti nākas mērot garu ceļa gabalu, lai nokļūtu līdz tuvākajai iespējamai vietai, kur abas kaimiņvalstis nešķir grāvis. Iedzīvotāji vēlas, lai robežu varētu šķērsot pa tuvākajiem ceļiem. Segliņš pēc pārrunām ar Lietuvas iekšlietu ministru secinājis, ka visus iepriekš pārraktos pierobežas ceļus nemaz nebūtu lietderīgi atjaunot, jo daudzi no tiem tāpat vairs netiktu izmantoti. "Tikai vietējā pašvaldība var dot informāciju, kuri ceļi ir vajadzīgi, jo iespējams, ka kādi ceļi ir sen nomiruši dabīgā nāvē un tos vairs atjaunot nevajag," norādīja ministrs.

Segliņš uzskata, ka sākotnēji jāgaida informācija no pašvaldībām, un tikai tad valdībai būtu jālemj par līdzekļu piešķiršanu minētajiem mērķiem.

Patlaban Iekšlietu ministrija ir ierosinājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, attiecīgajiem plānošanas reģioniem veikt situācijas izpēti un apkopot datus par Latvijas un attiecīgās kaimiņvalsts iedzīvotājiem aktuālākajām nepieciešamībām ceļu atjaunošanā.

Kā ziņots, pērnā gada nogalē Latvija pievienojās Šengenas līguma zonai, taču, piemēram, pie Valkas, robeža starp Latviju un Igauniju joprojām reāli eksistē, jo savulaik pārraktie ceļi pagaidām nav atjaunoti, iepriekš rakstīja "Latvijas Avīze".

Kā pastāstīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Jevgēnija Korne, pievienošanās Šengenas līguma zonai nav saistāma ar obligātu nepieciešamību atjaunot iepriekš robežu iezīmēšanas laikā pārraktos ceļus. Līdzekļi šādiem mērķiem nav bijuši atvēlēti arī Šengenas konvencijas finanšu programmā.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2001.un 2002.gadā izdotiem rīkojumiem visi Latvijas robežu šķērsojošie ceļi ir noteikti valsts robežas aprakstos un tikai pēc to izmainīšanas būs iespējams uzsākt ceļu atjaunošanas darbus uz Latvijas-Lietuvas un Latvijas-Igaunijas robežām.

 

Valka