Slēgs Valkas pilsētas dzīvnieku patversmi 15

Ceturtdienas laikrakstā "Ziemeļlatvija" skaidrosim, vai taisnība, ka novada dome nolēmusi uz nenoteiktu laiku slēgt Valkas dzīvnieku patversmi.

Pēc neoficiālas informācijas, viens no iemesliem, kāpēc patversme vairs neattaisno savu darbību, amatpersonas min to, ka šogad te uzturējušies maz dzīvnieku.

Jau rakstījām, ka patversme un tās vadītāja Rita Luguze pēdējā laikā par attieksmi pret nelaimē nokļuvušajiem dzīvniekiem izpelnījās asu nosodījumu. Sabiedrība dalījās divās nometnēs, vieni centās attaisnot R. Luguzes darbības, otri - šausminājās par notiekošo. Izrādījās, ka dzīvniekus, īpaši kaķus, nesagaidot likumā noteiktās 14 dienas, kuru laikā jācenšas dzīvniekam atrast jaunas mājas, ar nošpricēšanu aizraidīja uz citiem medību laukiem.

Lai izskatītu šos gadījumus, kā arī pārbaudītu iestādes uzskaites un finanšu dokumentus, novada dome izveidoja īpašu komisiju. To vadīja izpilddirektors Guntis Bašķis. Komisijas gala slēdziens bija par labu R. Luguzei.

G. Bašķis pskaidroja, ka patversme nav nekāda dzīvnieku viesnīca, kur tie būtu jātur uz nenoteiktu laiku līdz atradīsies jauns saimnieks. Tomēr, kā izrādās, nav dūmu bez uguns, un atradās iemesli, kāpēc šī iestāde vairs nedarbosies.

Komentāri 15

Rūdis

Nu tad atgriezīsimies atkal pie tiem laikiem, kad miskastes bija pilnas ar kaķiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 14:36

Inese kakteniece ex bumbiere raksta.
Mans kaķis trīs dienas nav barots.
Es gaidu piena masīnu savācējs naudā ieraks bedri

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 15:13

Piekrītu Rūdim - no miskastēm pretī lēks kaķi un uz ielas ceļu būs jādod suņu bariem. Tos laikus, kad tā bija, visi jau aizmirsuši.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 15:16

...

Dzirdeeju baumas, ka buus cita organizacija, kas gan glaabs dziivniekus, gan izkers klainojosos.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 16:22

;)

Vai ir priekšlikumi novada domei, kā turpmāk risinās šos jautājumus? Aizklapēt ciet nav māksla, māksla ir lietas civilizēti sakārtot. Novada domei ir jābūt risinājumam.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 16:23

priks kam ir domata dzivnieku patversme?
visiem dzivniekiem tur ir jauzturas kamer atrod saimniekus savadak vini dzivos uz ielas

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 18:20

xxx

nu baiga valkas publika ....pasi apganijat tos kas dara kaut vai tik daudz lai atkritumu laukumos nedzivotu bariem kaku,,,kas salidzinajuma sodien bomzu vairak ka kaku kur skatas socialais dienests un nenodrosina kaut vai ar zupas skivi....gan jau atjaunosies tas laiks kad kaki uzbruks maziem berniem ta pat ka klainojosie sunu,,,,,Luguzei ne kadus parkapumus nevarejat piesut kas pec manam domam stradaja labi ,,,,un kur tad tie rejeji brivpratigie palika ,,,,kad reali jasak ko darit pasiem blavejiem tad neatrodas ne viens kas butu ar mieru darit ...jo visi sevi par tadiem speciem sevi pasludina kad naudas budzeta neatrodas lai varetu samaksat...

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 18:50

.....

K o gan mūsu vadība domā. Kas notiks ja nebūs cilvēka kas attīra māju pagrabus un pagalmus no klaiņojošiem kaķiem un suņiem.Un ja parādīsies trakumsērga?

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 19:15

Čika

Varu tikai piebilst to .ka R. Luguze tiešām godprātīgi pildīja savus pienākumus. Visu šo ažiotāžu sacēla psihiski slima persona ( simtlatniece ) kura ir vairākkārtīgi ārstējusies Strenču slimnīcā un bija nozīmēta patversmē strādāt. Savu artavu pielika prese, kurai patīk kļauzu līmenī tracināt sabiedrību. Šī patversme tiešām nebija domāta kā dzīvnieku viesnīca, bet gan klaiņojošo dzīvnieku izķeršanai , izmitināšanai 14 dienas un eitanāzijai, pie tam par pašvaldības naudu.Ir viegli nomelnot cilvēku kurš strādā, bet kāpēc tā jādara? Vai nekā pozitīvāka nav ? Mūsu vietējā avīze ir kļuvusi par tādu kļauzu avīzi .

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 19:44

skumji

Čikai- Kas tu esi,ka tik labi zini?Vai tu esi Rita, ja tā droši apgalvo par viņas godprātību?
Vai tu zini arī to, ka Luguze no darba atbrīvota?

Un kāpēc dome nemeklē citu darbinieku,kas strādās patversmē?
Vai tiešām jāiznīcina un jānoliedz viss, kas kadŗeiz iedibināts?
Vai tiešām žēlsirdība ir kļuvusi par deficītu?

Iespaids tāds,ka aizliek ciet, gali ūdenī un nekas līdz galam netika noskaidrots, tāpēc arī nav pamata ne Ritas slavēšanai ne arī nosodīšanai.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 20:18

doma

Patversme nav jāslēdz , tikai vajag sameklēt citu enerģisku vadītāju, kam palīdzēt dzīvniekiem ir sirdsdarbs, kas spēj organizēt un piesaistīt sabiedrības atbalstu patversmes pozitīvai darbībai.
LTV1 ir raidījums"Ķepa uz sirds" par dzīvnieku patversmju darbu, laimīgie stāsti par paņemtajiem no patversmēm dzīvniekiem, jaunu māju meklējumi.Šis raidījums veic arī sabiedrības audzināšanu un izglītošanu, lai pēc iespējas mazāk būtu šādu pamesto dzīvnieku.
Skatoties šos raidījumus rodas jautājums, kā tad šīs patversmes spēj strādāt citādāk?

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 21:35

Kaķa lāsti debesīs nekāpj?
Kāpj gan. Visi,kas dzīvnieciņiem dara ļaunu, to pašu saņems atpakaļ.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 11:05

http://valka.lv/partrauc-dzivnieku-patversmes-%E2%80%9Enaglinas%E2%80%9D-darbibu/

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 13:25

Keita

Tā nemaz nebija patversme,bet dzīvnieku nāves nometne.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 12:31

Arnis Vilemsons

Arnis Vilemsons ir patiesība viena katoļpriestera fake. :D
Inese Kakteniece

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 22:07

Valka