Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes mākslas skolas pedagogi augstu vērtē valcēniešu gleznieciskās kvalitātes 3

Ceturtdien notika Valkas mākslas skolas diplomdarbu vērtēšana, kurā kā katru gadu piedalās arī Smiltenes mākslas skolas pedagogu saime direktora Haralda Baloža vadībā.

Šoreiz tā iegadījies, ka diplomdarbu vērtētājiem bija jāapmeklē gan Valgas muzejs, gan Valkas kultūras nama mazā zāle, gan arī mākslas skola. Katrā no šīm vietām bija vērtēšanai eksponētie darbi.

"Redzētais atstāj labu iespaidu. Krīze nekādā ziņā nav ietekmējusi bērnu darbus to izpildījuma kvalitātē un domas lidojumā. Viss ir kārtībā," smaida H. Balodis.

Jautāts par atšķirībām starp pērnā gada izstādi un šo, viņš teic, ka šogad darbi ir kļuvuši nedaudz kompaktāki. Pērn bija darbi, kuri paredzēti sabiedriskajiem interjeriem, un saprotami, ka tie bija vērienīgāki. Laiks dara savu. H. Balodis atzīst, ka šā gada izstāde viņam patīk labāk nekā iepriekšējā. Tā ir mīļāka.

Lūgts salīdzināt Smiltenes un Valkas mākslas skolas absolventu darbus, mākslinieks teic, ka tās ir nesalīdzināmas lietas.

"Katrā skolā strādā nedaudz savādāk. Mēs daudz orientējamies uz tekstilu. Jāpiebilst, ka mēs vēl nedēļu varam strādāt un grūti paredzēt, kā izskatīsies katrs darbs. Kā zināms, māksliniekiem allaž pietrūkst vienas nakts. To zinām no senseniem laikiem," uzskata skolas direktors.

Viņš piebilst, ka salīdzināšana ir subjektīva un slidena lieta. Tas ir gluži tāpat kā ģimenē salīdzināt divus bērnus. Katrs ir savādāks.

H. Balodis atzīmē, ka valcēniešiem ir lieliskas iespējas iekārtot izstādes gan Valgā, gan vairākās zālēs Valkā. Smiltenē nav šādu ekspozīcijām piemērotu telpu. Protams, ka labs darbs labā telpā izskatās vēl labāk.

"Diplomdarbi ir spēcīgi gan gleznošanā, gan zīmēšanā. Mani pārliecināja kokgriešanas kontroldarbi," piebilst Smiltenes mākslas skolas pedagoģe Džinita Jurkovska.

Šogad tā iegadījies, ka Valkas mākslas skolu beidz atšķirīga vecuma bērni, taču izstāžu zālē to nemaz nejūt.

"Mani ļoti priecē šā gada diplomdarbi. Iespējams, iznākumu ir ietekmējis uzdevums gleznošanas kontroldarbā. Man ir sajūta, ka viņi ir labi uzsildījušies kā mākslinieki. To jūt acu skatienā, krāsu izjūtā, tehniskajā varēšanā. Skolēni nāca ar milzu pārliecību, ka vēlas veidot diplomdarbus tieši gleznošanā," skaidro skolas direktore Maruta Stabulniece.

Ir acīmredzami, cik šie darbi ir spēcīgi, analītiski pieejā un tehniskajā izpildījumā ar drošām rokas kustībām. M. Stabulniece piebilst, ka ir vajadzīga drosme, lai gleznojums labi izskatītos.

Jau izstādes atklāšanā Valgas muzejā, kur joprojām apskatāma daļa diplomdarbu, speciālisti novērtēja valcēniešu darbu krāsainību, labestību un spēku, kas staro no gleznojumiem. Skolas direktore uzskata, ka sen nav bijusi tik pārliecinoša izstāde.

Jautāta, vai ir kādi darbi, kurus M. Stabulniece vēlas īpaši izcelt, viņa atbild, ka īpašu uzmanību ir pelnījuši Līvas Kreiles, Elīnas Bērziņas, Armīna Zuša, Ērikas Tomiņas, Daniela Stoša darbi.

"Katrs no viņiem ir ar savu īpašu redzējumu un noskaņu. Tas ir liels izaicinājums panākt īpašo noskaņu un autora iekšējās izjūtas, ko varbūt dažkārt viņš atklāj pat neviļus," analizē direktore.

FOTOREPORTĀŽU SKATĪT ŠEIT

Komentāri 3

Valcēniete

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu un lai spars un enerģija skolas beidzējiem.

pirms 9 gadiem, 2010.05.28 13:13

Dana

Uf, paldies par labiem novertejumiem :) Prieks pasai par labu darbu. Vel lielaku paldies skolotajiem un pozitivajai komisijai. :)

pirms 9 gadiem, 2010.05.29 21:46

Paldies skolotājiem,kas sagatavoja tik gruntīgus jaunos māksliniekus! Patiesa bauda, apskatot izstādes gan Valgā,gan Valkā!

pirms 9 gadiem, 2010.05.30 12:06

Valka