Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes mākslas skolas skolotāji vērtē Valkas mākslas skolas absolventu darbus

Šodien Valkas mākslas skolā tika vērtēti beidzēju darbi. Vērtēšanā tradicionāli piedalījās Smiltenes mākslas skolas pedagogi. Šogad mākslas skolu absolvēs 34 skolēni, starp tiem arī bērni no Igaunijas. Beidzot skolu, audzēkņiem jābūt sagatavotam darbam veidošanā, zīmēšanā, gleznošanā un diplomdarbs, kurā viņi var izvēlēties, ko darīt. Lai gan šī gada beigšanas darbos vērojama dažādība, iezīmējas tendences, kuras jauniešus ietekmējušas vairāk. Piemēram, šogad daudzi izvēlējušies beigšanas darbus veidot “String art” novirzienā.  

Valkas mākslas skolas kompozīcijas skolotāja Kristīne Valtiņa atceras, ka mācību gads pagājis, motivējot jauniešu pabeigt iesākto, bet,  skatoties uz skolēnu darbiem, nākas atzīt, ka visi ir labi pastrādājuši un gala iznākums ir foršs un pozitīvs.

Šogad nāca klāt jauns priekšmets dizaina pamati, un beidzēju kurss to ir apguvis.

Valkas mākslas skolas skolotāja Daiga Soloveiko uzteica Vijciema skolēnus un viņu vecākus par izturību visu piecu gadu garumā, jo šogad beigs vesels kurss bērnu no Vijciema. Turklāt šī gada absolventi ir tie, kuri pirmo gadu apguva tādu priekšmetu kā dizaina pamati.

Smiltenes mākslas skolas direktors Haralds Balodis stāsta, ka katra skola strādā mazdrusciņ citādāk, tendences atšķiras, tāpēc darbi nekad nav vienādi vai līdzīgi. “Valkā mēs redzam, ka strādā ar koku, Smiltenē tā nav ‒ mums ir tekstils. Veidošanā arī vērojamas citas tradīcijas. Ir atšķirības – nākas iedziļināties, lai varētu katru darbu izvērtēt. Arī zīmēšanas darbi ir mainījušies – vērojama cita tematika. Grūtāku mūsu darbu padara arī tas, ka šogad Valkas mākslas skolu beidz kupls skaits jauniešu. Mums šeit ir interesanti. Lai spētu objektīvi novērtēt, ir jānosēžas tam, kas redzēts. Tāpēc mēs braucam viens pie otra, lai vērtējums būtu objektīvāks. Katru gadu mēs šeit ieraugām kaut ko jaunu.”

Smiltenes mākslas skolas skolotāja Vineta Balode pēc iepazīšanās ar beidzēju darbiem uzslavēja Kristīnes Valtiņas ieguldīto darbu jaunajā dizaina pamatu priekšmetā, ka viņa ar savu redzējumu un apņēmību mācību gada laikā  spējusi panākt, ka jaunieši rada apjomīgus un kvalitatīvus darbus.  

Arī mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece atzinīgi novērtē beidzēju darbu daudzpusību. “Diplomdarbos man patīk, ka viņi grib kaut ko pateikt no sevis, tieši pateikt, runāt to, ko viņi jūt un kas viņiem ir nozīmīgs. Tomēr par mākslu daudz nevar papļāpāt, tā ir jāredz un katram jāizjūt.”

Beidzēju darbus līdz augusta vidum iespējams apskatīt Valkas mākslas skolā, Valkas pilsētas kultūras namā un vēl īsu brīdi ‒ līdz 1. jūnijam ‒ Valgas muzejā.


Valka