Šodien jaunieši iemūžina Strenčus starp saullēktiem 1

Starp diviem saules lēktiem uzņemtās labākās Strenču un tās iedzīvotāju fotogrāfijas varēs redzēt pilsētas astoņdesmitgades svētkos, kuri notiks šovasar, 2. augustā.

No šodienas saullēkta līdz rītdienas saullēktam Strenču ikdiena tiek iemūžināta pilsētā vēl nebijušā akcijā. Ikviens, kurš vēlas, pilsētu fotografē krustu šķērsu.Akcijas iniciatori un rīkotāji ir jaunieši. Lielāko darbu uzņēmušās Alise Ziemule un Paula Vaivade - 17 gadus vecas Strenču vidusskolas 11. klases skolnieces.Alise zina, ka Strenči fotografēti arī iepriekšējos gados. "Tad to darīja profesionāļi, taču šī akcija ir tendēta uz strencēniešiem un jauniešu drosmīgajām idejām," viņa uzsver. Tomēr dalībnieku vecuma ierobežojums nepastāv. Izpaust sevi var ikviens, paraugoties uz pilsētu atšķirīgi no ikdienas redzējuma, ja vien mājās ir fotoaparāts. Piemēram, Alise labprāt fotografētu pagalmus, jo tajos "ir sava dzīve, lietas, ko ikdienā neredz, staigājot pa ielu".

Atklāj nomaļu burvību"Interesanti! Zināju pilsētas centru, taču tagad bija forši izstaigāt nomales. Dažādas interesantas vietas atklāju pie slimnīcas," foto akcijas ideja patīk jērcēnietei Annijai Encei (17 gadu), kura Strenčos savulaik mācījās skolā. Annija ar "Nikon" fotokameru jau rīta pusē paguva fotografēt makšķerniekus, kaķi, ēkas, staciju un vilcienus. "Katrs tobrīd nāca no savas puses," piebilst Jānis Ielītis (17 gadi). Viņš izvadāja Anniju pa pilsētas nomalēm.Strenču tūrisma informācijas centrā līdzdalību akcijā pieteica galvenokārt jaunieši. No pieaugušajiem pirmā bija pilsētas bērnudārza "Minkāns" vadītāja Sandra Āķere. Viņa fotografēja saullēktu un savu vadīto iestādi - to, kā vecāki bērnus ved uz "dārziņu", audzēkņu nodarbības un diendusu. "Kādam jau arī bērnudārzs jābildē," saka S. Āķere, "jo cits droši vien no ielas neienāks un mūs nefotografēs. Taču esam pilsētas iestāde. Domāju, arī mums jābūt redzamiem izstādē pilsētas svētkos."

Fotogrāfijas dāvinās pilsētaiTagad Alisi un Paulu gaida nākamais darbs. Jaunietes apņēmušās vidusskolā sadarbībā ar ekonomikas skolotāju Daci Gaigalu rakstīt projektu un meklēt sponsorus, lai varētu sarīkot akcijā tapušo labāko fotogrāfiju izstādi Strenču pilsētas svētkos. Fotogrāfijas, kuras izstādē neizliks, būs dāvana pilsētai atmiņai par 2008. gada 7. martu Strenčos.Alise skaidro, ka akcijas "Starp diviem saullēktiem" rīkošanas laiks izvēlēts ar nolūku, lai atcerētos Strenču fotogrāfu Dāvi Spundi, kuram 8. martā apritētu 100 gadi. Viņš iemūžināja pilsētas dzīvi 20. gadsimta sākumā. Foto akciju pozitīvi vērtē Strenču tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Sovere. "Apsveicami, ka ne tikai oficiālas orgkomitejas plāno pasākumus, bet arī iedzīvotāji, turklāt jaunieši, paši ir ieinteresēti kaut ko darīt savas pilsētas labā. Turklāt Strenči ir cieši saistīti ar fotogrāfiju, un šādi tradīcijas turpinās," saka L. Sovere. Viņa cer, ka jaunieši atradīs iespēju fotogrāfijas parādīt plašākai sabiedrībai.

Komentāri 1

annija

Super ideja meitenes!
Diena pavadīta lieliski! Laba piedze un iespēja palūkoties uz skaisto pilsētu ar mākslinieka acīm! Ceru, ka arī tālākie plāni izdosies!

pirms 13 gadiem, 2008.03.08 01:32

Valka