Šodien Latvijā svin Mātes dienu 1

"Mana māmiņa ir vislabākā un vismīļākā, jo viņa vāra kartupelīšus, cep pankūkas un vēl paspēj vakarā izlasīt pasaciņu," cits citu pārkliegdami stāsta Valkas bērnudārza "Pasaciņa" četrgadīgie audzēkņi.

Bērni arī ievērojuši, ka viņu māmiņas katru dienu ar putekļsūcēju tīrot māju un kārtojot viņu mantas. To, ka bērniem mammas ir vistuvākie un visvajadzīgākie cilvēki, apliecina visi mazuļi.

Šodien Lavijā ir īpaša diena, kas veltīta visām māmiņām, vecmāmiņām un visām sievietēm, kuras nesavtīgi mīl un rūpējas par kādu cilvēkbērnu. Ziedi gulst arī uz kapu kopiņām kā pateicība par bērniem un mazbērniem veltīto mūžu.

Jāatzīst, vissirsnīgākie apsveikumi top bērniem pirmsskolas un sākumskolas vecumā. Mazie bērnudārznieki atklāj, ka viņi savam vismīļākajam cilvēkam dāvinās pavasara puķītes un pašgatavotu apsveikumu - ar sirsniņu un savu fotogrāfiju.

Arī Valkas pamatskolas pirmo trīs klašu skolēni mājturības stundās cītīgi gatavojuši košus apsveikumus, kuros ierakstīti sirsnīgi un mīļi vārdi, kā arī vēruši krāsainas stikla pērlīšu krelles, ar ko mammītēm reizēm sevi izdaiļot pelēkajā ikdienā.

 

Par godu Mātes dienai skolās un bērnudārzos notiek sirsnīgi pavasara noskaņas koncerti, kuros bērni vecākiem demonstrē, ko iemācījušies šī mācību gada laikā.

Komentāri 1

xxx

Arī mans ceturtklasnieks pasniedza man jauku, mājturības stundā gatavotu dāvaniņu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.08 14:38

Valka