Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Lielā talka > Valkas novads (Papildināsim dienas gaitā!) 2

Papildinājums: "Paldies Dievam, ka nelīst lietus," tā, pulksten 9 sagaidot talciniekus pie Valkas pilsētas kultūras nama, priecājas Valkas novada domes izpilddirektora vietnieks Guntis Bašķis. Kā allaž kuplā pulciņā ierodas Valsts Nodarbinātības dienesta Valkas filiāles kolektīvs. Jāteic, ka norādītajā vietā neierodas daudz talkas atbalstītāju, bet G. Bašķis zina stāstīt, ka viņi pulcēsies talkošanas vietās pie Zāģezera, brīvdabas estrādē un citviet. "Ziemeļlatvija" turpinās sekot līdzi talkas norisei.

-------------------------------------------------

Kā katru gadu, arī šopavasar sestdien, 22. aprīlī, visā Latvijā notiks Vislatvijas lielā talka. Valkā uzsvars tiks likts uz pērno lapu savākšanu, jo, kā uzskata pašvaldības izpildvara, izmētāto sadzīves atkritumu kļūst arvien mazāk.


Pašvaldības izpilddirektora vietnieks Guntis Bašķis stāsta, ka, sākoties pavasara sezonai, lielāko daļu izmētāto atkritumu savākuši novada domes pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas strādnieki. Viens no iemesliem, kāpēc iedzīvotāji kļuvuši apzinīgāki un sadzīves atkritumus nemētā, kur pagadās, esot tas, ka vietējā pašvaldības policija rīko reidus un ar administratīvā soda metodēm cenšas panākt, ka atkritumus nemet mežā vai pilsētas teritorijā, kur vien ienāk prātā.     

G. Bašķis atgādina, ka iepriekšējos gados talcinieki talkoja Gaisa tilta un vecās dzelzceļa stacijas apkārtnē, kur lielākoties bija jāvāc sadzīves draza. Šogad talcinieku čaklās rokas būs nepieciešamas vairākos pilsētas objektos, lai savāktu lapas un izmētātos papīrus vai plastmasas pudeles. Tāpat sestdien ir apņemšanās sakopt valcēniešu un kaimiņpilsētas Valgas iedzīvotāju iecienītās atpūtas vietas pie Zāģezera apkārtni, jo tā ir viena no pilsētas vizītkartēm.

Lai darbs virzītos uz priekšu, talkas koordinatori aicina līdzi ņemt savus darbarīkus. Tiem, kuri būs atnākuši bez grābekļa, to nodrošinās, tāpat kā cimdus un atkritumu maisus. Lai talkošana sagādātu prieku, novada dome būs sarūpējusi arī nelielu cienastu – karstu tēju un pīrādziņus.

uzziņai


Valkas novadā sestdien, 22. aprīlī, talkos 

šādos objektos:

Valkā 

Pulcēšanās pie pilsētas kultūras nama pulksten 9.

Brīvdabas estrādes, dzelzceļa sliežu apkārtnes pie Brāļu kapiem, Zāģezera apkārtnes, Pedeles upes krastu pie dabas takas un Varžupītes krasta pie pilsētas stadiona sakopšana.


Ērģemes pagastā

No pulksten 9 – Turnas tautas nama parka, Ērģemes vecās baznīcas un Omuļu bibliotēkas apkārtnes sakopšana. 


Kārķu pagastā

No pulksten 10 talcinieki gaidīti pie Dabas koncertzāles, lai piedalītos sniegpulkstenīšu un sniedzīšu stādīšanā pagasta centrā.


Vijciema pagastā

Piektdien, 21. aprīlī, talkos pamatskolas skolēni, bet sestdien no pulksten 10 iedzīvotāji aicināti sakopt apkārtni ap Rožlapu šķūni.


Zvārtavas pagastā

No pulksten 10 talkošana Kalnainē, kur tiks ierīkots strītbola grozs un sakopta apkārtne.

Komentāri 2

tofiks4x4

Labrīt, dārgie talkotāji!
Patiesībā vajadzētu teikt- labrīt, bezmaksas Ļeņina idejas tālāk nesēji, jo laikam neesam attapušies, ka dzīvojam jau kapitālismā, kurā katrs darbs ir atalgojams un uzkopšana ir atsevišķu dienestu kompetence cauru gadu, ne tikai 1 x gadā.

pirms 3 gadiem, 2017.04.22 10:31

bezugunsnavdumu

Pareizi saki, nepareizi vien uzrunā. Pareizi būtu - tavarišķi. Nekad nesapratu šo komunisma atraugas ideju. Ja kādam ir brīvs laiks varu piedāvāt savā dārzā nozāģēt zarus, uzart zemi, utt., pīradziņus un tēju apsolu.

pirms 3 gadiem, 2017.04.22 10:56

Valka