Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šoferi nav apmierināti ar ielu stāvokli Valkā 22

Ilgāku laiku pieturoties aukstumam, Valkā ielas apaug ar biezāku ledus kārtu. Slīdamības novēršanai maz līdz arī uzkaisītās smiltis. Vairāki autovadītāji "Ziemeļlatvijai" ir stāstījuši, ka braukšana pa ielām ik dienu kļūst riskantāka un tā vien šķietot, ka pilsētā nav saimnieka.

 

Valcēniete Edīte stāsta, ka viņa, ikreiz braucot pāri gaisa tiltam, domājot tikai vienu domu - kaut automašīnu nesanestu sānis.

 

"Uz tilta ir melnais apledojums un, nobraucot no tilta, tikpat kā neiespējami ir nogriezties uz Blaumaņa ielas. Nedod Dievs, ja brīdi pirms pagrieziena manevra vēl jāizmainās ar pretimbraucošu autofurgonu," saka autovadītāja. Vēl kāds šoferis lūdza "Ziemeļlatviju" noskaidrot, kādēļ, piemēram, Valmierā un Valgā ielas ir tīras, bet Valkā brauktuves līdzinās slidotavai.

 

Mašīnā sajūtas kā ragavās"Ziemeļlatvija" pati pārbaudīja, kāds ir ceļu stāvoklis pilsētā. Izbraucu pa vairākām ielām un daudzviet radās sajūta, ka sēžu ragavās, nevis automašīnā. Šoseja, kas no Valmieras iestiepjas pilsētā, ir noklāta ar ledus pleķiem un, uzbraucot uz kāda no tiem, nevar zināt, uz kuru pusi mašīnu sametīs.

 

Izvairīties no tiem ir grūti, jo jādod ceļš pretimbraucošajam transportam. Jau pieminētā Blaumaņa iela visa spīd baltā ledū, tāda pati situācija ir uz Tālavas ielas posmā no dzelzceļa sliedēm līdz pagriezienam uz Lauktehniku. Savukārt pilsētas centrā ielu malās pie krustojumiem sastumtie sniega vaļņi dažviet ir tik augsti, ka grūti pamanīt, vai kāda automašīna krustojumam tuvojas no citas puses.

 

Pēc apstāšanās pie krustojuma uzsākt braukšanu nemaz nav tik viegli, jo riteņi kādu brīdi buksē. Arī bremzēšanas ceļš šķiet nebeidzami garš, jo riteņu saskari ar brauktuves segumu pelēkais, ar sniegu piesūcies smilts maisījums nemaz nepalielina. Bēdīgs skats ir arī Beverīnas ielā.

To, ka šādi braukšanas apstākļi autovadītājiem var beigties bēdīgi, apliecina arī ceļu policijas statistika. Valsts policijas Valkas iecirkņa Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Vehi informē, ka policijā ir reģistrēts viens, bet patiesībā bijuši vairāki gadījumi, kad kāda automašīna ieslīd kupenā vai arī uzslīd virsū citam transportlīdzeklim.

 

"Lielākoties autovadītāji paši vienojas par bojājuma novēršanu. Ielas tiešām ir slidenas, bet jāatzīst, ka arī autovadītāji kļuvuši apdomīgi un brauc piesardzīgi," saka J. Vehi.

 

Tādu salu negaidījušiValkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis atzīst, ka sniegu un ledu no brauktuvēm laikus nav izdevies pilnīgi notīrīt, bet tagad ir pārlieku zema gaisa temperatūra, lai sāls un smilts maisījums varētu to izkausēt.

 

"Tas kaisāmais materiāls, ko bijām sagatavojuši, tik aukstā laikā, kāds ir pašlaik, nestrādā. Tas ir efektīvs tikai tad, kad nav aukstāks par mīnus astoņiem grādiem. Nebijām rēķinājušies ar tādu salu.

 

Šobrīd meklējam kālija smiltis, kas iedarbojas stiprāk uz ledu, bet nākamnedēļ, cerams, sagaidīsim jaunu ierīci traktoram, ar kuru no brauktuves seguma varēs dabūt nost ledu," informē G. Bašķis.

Jāpiebilst, ka arī ietves maz atšķiras no brauktuvēm, bet par to kādā no nākamajiem numuriem.

Komentāri 22

putnuverotajs

Šo situāciju vajadzētu uztvert , kā mācību uz priekšdienām. Slapjā sniega "pļura" ir jānotīra pirms tā sasalst, neskatoties uz to cik tas maksā un kurā dienakts laikā tas jādara. Savlaicīga slapjā sniega nostumšana sataupīs naudu gan auto īpašniekiem , gan mazinās izdevumus brauktuvju seguma remontam. Ielas jātīra ar galvu , nevis traktoriem.
Ko nu vairs, pēc kara visi gudri. Piedāvāju sarīkot ekskursiju braucienus pa Valkas ielām ar kāpurķēžu traktoriem. Ledus skrāpēšanu, laušanu un rievošanu var apvienot ar vecās labās padomju laiku tehnikas parādi!
Brauciet lēnām pār tiltu draugi!

pirms 9 gadiem, 2010.01.20 19:36

vasilits

Так надо дать товарищу Албергсу еще одну премию и будем не скользить по улицам ,а летать и крылья не нужны..

pirms 9 gadiem, 2010.01.20 19:53

zina

Tā pļura uz ietvēm bija. Tikai to šķūrētāju nebija neviena. Kad viss sasalis, tad vesela armija ar "darītājiem".

pirms 9 gadiem, 2010.01.20 20:11

to zinai

Tur jau tā lieta, ka darbu organizētāji Iļda un Šalders jākar pie zvana.Viņus vienmēr ziema pārsteidz nesagatavotus. Piekrītu putnu vērotājam, varbūt tiešām ielās izlaist kāpurķēdniekus, lai vismaz sadrupina ledu un tad ar kādu tehniku nošķūrē.Varbūt labāk paliks.

pirms 9 gadiem, 2010.01.20 20:32

kas tas par stulbu aizbildinajumu-negaidiija taadu aukstumu.... taa kaa Latvijas teritorijaa pirmo reizi tada ziema. idiotisms. vai tiesaam atbildiigie par celu uztureesanu katru rudeni naivi/stulbi cer uz siltu, bezsniega ziemu??????????? idiotisms.

pirms 9 gadiem, 2010.01.20 23:39

Pārdomās

Varbūt ne Iļdu un Šalderu, bet gan Bašķi - izpilddirektoru - piekārt pie tā zvana? Varbūt ir kāda cita labāka kandidatūra šim amatam? Jo kļūdas valdīšanā atkārtojas un nav mazums.

Kaut kur tepat diskusijās kāds teica, ka vēl 2. janvārī nebija sakopts Lugažu laukums pēc gadumijas pasākuma. Tad kuram vēl prasīt par to atbildību ja ne Bašķim? Sētniekiem laukums bija jāsatīra 1. janvāra rītā, pirms tauta mostas un iziet ielās...

Kā jau te teica, neskatoties uz brīvdienām un svētku dienām, pakalpojumu sektoram ir jāstrādā, un pakalpojumu sektors Domē ir tieši šie sētnieki un traktoristi. Bet PAVĒLEI ir jānāk no priekšnieka - t.i. izpilddirektora. Ja redz, ka uzsnidzis un ir vēl + grādi, tad momentā zvans izpildītājiem, ka darbs jāizdara. Pēctam tad, ja arī prēmijas nav atļautas pie esošā budžeta, dodiet kaut brīvu dienu vai divas (jo svētkos jāmaksā dubultā) šiem svētku laika strādātājiem, ja ne savādāk.

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 08:24

zzs

to pārdomātājam

Vai katram struktūrvienības vadītājam(Iļdai, Šalderim)_ nevajag atbildēt par savā pakļautībā esošo cilvēku un darbu veikšanu? Varbūt Tu domā, ka jāgaida centrālais zvans no Bašķa, lai tehnika iziet ielās, sētnieki sāk strādāt... Tad jau varbūt Albergam jādod lielais zvans, nē labāk, lai to dara Zalāns, viņš taču atbild part pašvaldībām...

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 09:37

ledijs

Galvenais iemesls visam nekartibam Valka ir Alberga nemakuliga vadiba.

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 09:59

to zzs

Domāju, ka ne Iļda, ne Šalders nevar piešķirt prēmijas vai dot brīvas dienas bez izpilddirektora ziņas, caur to arī saprotams fakts, kāpēc viņi nevar bīdīt cilvēkus darbā brīvdienās. Kā jau teica, pavēlei jānāk no augšas, un jāpiedāvā par darbu brīvas dienas, vai tas ir neskaidri pateikts? Un jā, ja nepieciešams no paša Alberga, jo viņš ir lēmējvara, savukārt BAšķis izpildvara, kas darbojas uz lēmējvaras pieņemto lēmumu pamata. Vai ne tā? Un ja šie abi nespēj atrisināt situāciju, tad jā, kaut līdz pašam Zalānam jāiet. :)

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 10:03

es zinu kā!!

Es pie savas mājas, kad pa Z-sv drusku kusa, visu pagalmu līdz zemei notīriju- nekādu kukuržnu vai lodus man tagad nav!!

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 10:50

litta

Šodien pa Valku braukā traktors- šķūrētājs, kurš mēģina kādu ledus gabaliņu sašķūrēt. Nesanāk.

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 13:46

Edžus

Nebijām rēķinājušies ar tādu salu.
Nez kāpēc kāds sevi iedomājas Dieva vietā?Domāju,kad jābūt gataviem vienmēr.
Nav jau tā briesmīgākā ziema.Var jau būt,ka atmiņa švaka.

pirms 9 gadiem, 2010.01.21 19:16

ta gan

kamer pakalpojumu nodalja bus tadi cilveki ka Iljda,nekas labs te nav gaidams.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 07:43

to to ZZS

Ieteiktu nedaudz pastudēt likumdošanu un amata aprakstus, līgumus, kuros viss, saistībā ar pienākumu pildīšanu tiek smalki sarakstīts, arī par strādāšanu ārpus likumdošanā noteiktajām 40 st.nedēļā, svētku dienām u.c.Tā kā tikai šī tiešā izpildītāju pārvaldība nefunkcionē, tātad šie 2 cilvēki Iļda un Šalders, kuriem jāgādā par pilsētas sakopšanu, ir atbi;dīgi un nevajag jaukt augstākos vadītājus šeit iekšā.Protams, Bašķim vajadzēja no viņiem paprasīt, kādēl viņi laikus nav veikuši savus amata pienākumus, un ceru, ka tas arī izdarīts- paskaidrojumi un novērtējums darbam saņemts.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 10:18

Bašķim paskaidrojums jāprasa no nodaļas vadītājas Vehi, bet tai savukārt no Šaldera.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 12:39

Mincis

Rakstā precīzi atspoguļotas šofera izjūtas, braucot pa Valkas ielām. Tieši tā arī jūtos, kad braucu pa Valku. Nepietiek, ka lauku ceļi ir risaini un slideni, kad brauc iekšā Valkā, pārņem reāls izmisums - tik slikti nav nekur. Nezini, kurā brīdī vari uzslīdēt pretimbraucējam, tas nav prognozējami. Tad būtu likuši 100 latniekiem mest nost sniegu no brauktuves, to paplašinot.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 13:18

Zinu

Valkas novada dome nespēj funkcionēt, jo reāli te strādā tikai Albergs. Viņš ir tas, kas pasaka, kuram kurā brīdī kas jādara vai nav jādara, un , tā kā viņš viens visu nevar zināt, izdarīt, būt klāt utt., ir pilnīgs fiasko. Žēl, ka ir partiju norunas, jau sen ir zināms cilvēks, kas spētu novadu nostādīt uz kājām kā sekmīgs izpilddirektors, bet viņš jau arī nelīstu tai bardakā. Nepietiek, ja zini, kā pareizi cirst krūmus, ir kaut kas jāsajēdz likumdošanā un jāprot runāt ar cilvēkiem, bezcerīgos pastumjot malā. Tieši tie, kas tikuši amatos, pateicoties partijas atbalstam, ir tie nejēdzīgākie vadītāji. To zina viņu padotie, kas tomēr klusē, grūžot novadu aizvien dziļākā bedrē. Bet ir pacietīgi jāsagaida brīdis, kad vienkārši novads vairs nespēs funkcionēt un tad būs jāmet pie malas partiju draudzēšanās norunas un jāliek amatos darītāji, ne apkārskraidītāji, kuriem galvenis ir galds, krēsls un dators, ne savu darba pienākumu būtība.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 13:29

saule

Nu nav jau nemaz tik traki. Vajag arī pašiem ar galvu domāt kad brauc, nevis gonkjot kā trakiem. Pie mums vismaz ir arī mazās ieliņas iztīrītas kaut cik ne tā kā Valmierā, centrā labi, bet kā no Rīgas ielas nost tā vāks.
Vakar manīju kā viens tantuks pamanījās uz nokaisītas ietves nokrist, jo ietiepīgi gāja pa pašu trotuāra maliņu kur smilšu nebija... nu ko teikt, kurš tad vainīgs:))
Un ja pavērot to tehniku ar kuru mums tās ielas tīra, tad arī skumji paliek , jo nu tāda dikti švaka un sena :((
Varbūt vajag pilsētai sapirkt kārtīgāku tehniku ielu kopšanai (kā daudz pieminētajiem igauņiem) nevis to trako studiju centru, tā teikt, vietējo ''gaismas pili'' celt.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 15:10

zzs

to saulei

Pilnīgi Tev piekrītu.Arī Valmierā, Cēsīs, tikko no galvenās ielas nost, stāvoklis ir vēl sliktāks kā Valkā.Rīga jau arī nav labāka, pie Teikas, braucot no brīvības ielas pa kreisi, skaitās lieks un labs ceļš, bet grubuļi ielā kā Valkā.Arī ejot pa Merķeļa ielu kājām trotuārs no Kr.Barona līdz Brīvības ielai- katastrofāls-ledus grumbuļi, kuriem pa virsu sniega putra. Bet paejot pa šso ielu tālāk, nākamais posms super- nokaisīts līdz asfaltam melns.Tātad tas atkarīgs no tiešā darba darītāja un viņa attieksmes pret veicamajiem pienākumiem.Un tie, kas te tusē un mēģina nolikt visus, iesaku paklusēt.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 18:37

Valka