Šogad Valkā palielinājies tūristu skaits

Valkas domes Uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma informācijas biroju (Valkas UATIB) šogad apmeklējuši 2260 tūristi, kas ir par 25% vairāk nekā 2007.gadā, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

 

Kā viens no nozīmīgākajiem faktoriem tūristu plūsmas pieaugumam varētu būt pievienošanās Šengenas zonai, kas ir ievērojami atvieglojusi ceļošanu lielākajā daļā Eiropas valstu.

 

 

Valkas UATIB 2008.gadā apmeklējuši tūristi no ASV, Austrijas, Afganistānas, Korejas, Ķīnas, Vācijas, Armēnijas, Uzbekistānas, Japānas, Meksikas, Itālijas un Spānijas.

 

 

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, visvairāk apmeklētāju no kopējā apmeklētāju skaita - 62% - ir bijuši latvieši, 17% - no kaimiņvalsts Igaunijas, bet trešais lielākais apmeklētāju skaits ir no Vācijas, kas no kopējā apmeklētāju skaita ir 7%.

 

 

2008.gadā 45% no visiem Valkas UATIB apmeklētājiem ir bijuši vīrieši, 55% - sievietes. No tiem 30% apmeklētāji bija no Valkas un Valkas rajona. 15% no kopējā apmeklētāju skaita ir interesējušies par Valkas pilsētu un rajonu, 13% - par Latviju, bet 9% - interesējās par ceļošanu un suvenīriem.

 

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valkas UATIB vadītāja Ance Empele, šogad tūrisma informācijas birojā bijuši nopērkami vairāk suvenīru nekā pagājušajā gadā - piecu veidu auduma maisiņi, papīra dāvanu maisiņi, apdrukāti T-krekli, pastkartes, piespraudes, mākslinieku radīti māla priekšmeti.

 

 

"Nākamajā gadā plānojam papildināt suvenīru klāstu, jo Valka līdzdarbojas Igaunijas-Latvijas programmas projektā "Increasing the Attractiveness of Valga-Valka" (Valgas un Valkas pilsētu atraktivitātes uzlabošana), tādēļ būs nepieciešami suvenīri, lai popularizētu šo projektu. No šī projekta iegūsim arī finanšu līdzekļus, jo skaidrs, ka viss Valkas domes budžets nākamgad tiks samazināts par 20% un šis samazinājums skars arī mūs," aģentūrai LETA pauda Empele.

 

 

No 2009.gada 1.janvāra izmaiņas plānotas arī Valkas UATIB struktūrā. No nākamā gada tā nosaukums būs Valkas Tūrisma informācijas birojs, bet ar uzņēmējdarbības atbalstu turpmāk nodarbosies Valkas domes Attīstības un projektu vadības nodaļa.

Valka