Šogad Valka un Valga svinēs pilsētu 425.jubileju

Šogad 5.jūnijā un 6.jūnijā Valkā un Valgā ar dažādiem kultūras pasākumiem tiks svinēta pilsētu 425.jubileja, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas kultūras nama kultūras pasākumu organizatore Līga Pandalone.

 

Pilsētu svētki tiks atklāti ar Valkas-Valgas kultūras kolektīvu uzstāšanos uz skatuves pie Rīgas un Raja ielu robežpārejas punkta. Šajā pašā dienā, 5.jūnijā, visas dienas garumā notiks pierobežas gadatirgus pie Rīgas un Raja ielu robežpārejas punkta un Pedeles krastos.

 

 

Arī 6.jūnijā dažādi uzņēmumi un privātpersonas tirgosies ar savu produkciju. Notiks rokdarbu un mākslas priekšmetu pārdošana, radošās darbnīcas un mākslinieku darbu eksponējumi. Būs dažādu spēka struktūru prezentācijas - glābšanas dienesta, robežsardzes, zemessardzes, Igaunijas un Latvijas policiju, Valgas militārās vienības prezentācijas.

 

 

Svētku gaitā Valgas Tivoli laukumā notiks starptautiskās ciršanas sacensības, kurās piedalīsies dalībnieki no Igaunijas, Somijas un Latvijas. Kā pastāstīja Pandalone, sacīkstes iedalās piecos etapos - zāģa ķēdes nomaiņa, bluķu sakraušana, zāģēšana uz precizitāti, stumbru apstrāde, koka nociršana, kas notiks Oru pagasta mežā.

 

 

Pirmās dienas svētku pasākumi noslēgsies ar nakts kino pie Valgas Kultūras centra. Tiks izrādītas filmas "Georg" un "Buratino" igauņu valodā ar krievu subtitriem.

 

 

Kā pastāstīja Kultūras centra pārstāve, "Georg" ir 2007.gada drāma, kas veidota, balstoties uz patiesiem faktiem par ievērojamākā Igaunijas dziedātāja Georga Otsa (1920-1975) likteni, viņa radošo un personīgo dzīvi. Diemžēl solists ar īpašām balss dotībām un talantu tā arī nekad nenokļuva līdz lielajām operas skatuvēm. Tāds bija laiks.

 

 

Tomēr tie, kam laimējās dzirdēt Georga Otsa neatkārtojamo balss skanējumu un tembru, vēl joprojām spilgti to atceras. Kino stāsts ataino mākslinieka dzīvesgājumu, ko veidoja sarežģītie un mainīgie laiki. Tas ir arī ļoti personīgs stāsts par mīlestību, intrigām un ģimeni. Filmā galvenā varoņa labāko draugu attēlo latviešu dziedātājs un aktieris Renārs Kaupers.

 

 

Otra filma "Buratino" ir 2008.gada Igaunijas un Krievijas kopražojuma jautra, izklaidējoša komēdija jaunatnei. Filma stāsta par koka puisi, kurš dzīvo nabadzīgā pilsētas daļā, kopīgi ar saviem draugiem jautri pavadot laiku un dibinot savu mūzikas grupu. Dzīve sagriežas, kad jaunieši sastopas ar bagātnieku rajona debesskrāpī dzīvojošo Karabasu Barabasu. Padzirdējis par koka zēna īpašajām spējām, ļaundaris dažādos veidos cenšas viņu sagūstīt.

 

 

Svētku otrajā dienā pie Pedeles upes notiks Vidzemes pūtēju orķestru koncerti un laivu rallijs, kurā piedalīsies dažādi nemotorizētie ūdens pārvietošanās līdzekļi.

 

 

Pēcpusdienā uz skatuves pie Rīgas un Raja ielu robežpārejas punkta sāksies Lielais Draudzības koncerts, kurā uzstāsies Valgas tautas deju kopas, Valkas un Alūksnes rajonu tautas mūziķi un dejotāji. Šajā pašā laikā Valgas centrā notiks mopēdu sacensības.

 

 

Pilsētu 425.jubilejas svinības noslēgsies 6.jūnijā ar dziesmu svētkiem "Dziedi, dziedi, dvēselīte" un zaļumballi Valgas pilsētas parkā. Dziesmu svētki veltīti Jāņa Cimzes 195.jubilejai un Vidzemes draudzes skolu skolotāju semināra dibināšanas 170.gadadienai.

 

 

Dziesmu svētkos uzstāsies Valgas apriņķa jauktie kori, bērnu kori, zēnu kori, Valgas pilsētas tautas deju kopas, Latvijas apvienotais 160 koklētāju ansamblis, Valkas un Alūksnes rajonu jauktie kori un folkloras ansambļi, kā arī Vidzemes pūtēju orķestri.

Valka