Šogad Valkas skatlogos un namu sētās mazāk svētku gaismas 5

Šogad pirms Ziemassvētkiem ir kļuvis mazāks reklāmu troksnis, kurā ražotāji cits par citu skaļāk aicina dāvanām pirkt preces. Un varbūt tas arī nemaz nav vajadzīgs, jo Ziemassvētkiem piemīt brīnums, kas liek sevī izjust svētku sajūtu arī tad, ja maks kļuvis plānāks.

 

Patiesībā jau cilvēks pats ar savu attieksmi un darbošanos nosaka, vai un kādi viņam būs svētki. Svētku prieku vairot nolēmusi arī biedrība "Valkas dāmu klubs". Kluba dāmas arī šogad plāno rīkot akciju "Dāvini gaismu!".

 

Tradīcija turpināsBiedrības vadītāja Mārīte Magone stāsta, ka viņa ar kluba biedrēm jau tradicionāli ik gadu ap Ziemassvētkiem apbraukā pilsētu un tās apkārtni, vērtējot, kādus savās sētās vai darbavietās cilvēki izvēlējušies gaismas rotājumus. Labāko sveikšana notiek janvārī.

 

"Tad, kad arvien biežāk dzirdamas Ziemassvētku melodijas un veikalu skatlogi it kā aicina domāt tikai par svētkiem, mēs dodamies vērot un vērtēt skaistākos un oriģinālāk izkārtotos gaismas elementus. Lai vērtējums būtu objektīvāks, esam aicinājušas savas domas izteikt arī citus pilsētas iedzīvotājus.

 

Līdz šim pilsētā daudzi Ziemassvētku gaismas rotājumi tiešām bijuši neparasti un interesanti. Krēslā esam manījušas mirdzam gan ziedus, gan saules formas veidojumus, gan dažādas izgaismotas figūras. Savdabīgi izgaismoti ir bijuši arī vairāku privātmāju pagalmi. Tas viss padarīja krāsaināku un gaišāku mūsu pilsētu, bet šādas svētku gaismas ļauj vieglāk pārdzīvot tumšos vakarus līdz jaunajam gadam," saka M. Magone.

Viņa gan piebilst, ka šogad, vismaz adventes pirmajās divās nedēļās, gaismas rotājumu bijis mazāk kā iepriekšējos gados. "Pēc manām domām, tas tādēļ, ka cilvēku rocība vairs nav tik liela un viņi sākuši taupīgāk dzīvot. Tomēr vēl jau ir laiks. Apskatīt un vērtēt gaismas rotājumus dosimies pēc dažām dienām.

 

Protams, mēs kādu skaistu rotājumu varam arī nepamanīt, jo varbūt tieši tad, kad brauksim garām tādai mājai, gaismas var būt izslēgtas. Tādēļ labprāt uzklausīsim iedzīvotājus. Ja kādam šķiet, ka kaut kur izveidoti īpaši skaisti gaismas rotājumi, lūdzam zvanīt pa tālruni 64722233 vai 29198900 un paziņot to man līdz 7. janvārim," aicina M. Magone.

 

Dāmu kluba komisija vērtēs izgaismotus dzīvokļu logus, balkonus, privātmājas un to pagalmus, kā arī iestādes un uzņēmumus. "Lai padarītu skaistu vidi, kas sniedz prieku pašiem un garāmgājējiem, nevajag nemaz daudz līdzekļu. Piemēram, novada Sociālās apdrošināšanas aģentūras darbinieces pašas izveidoja rotājumus ēkas ārpusei, un ir skaisti," atzīst M. Magone.

 

Valgā vairāk gaismasIepriekšējos gados uzmanību piesaistīja pilsētas uzņēmēja Aivo Vāra izveidotie gaismas rotājumi pie viņa viesu nama. Šogad gan vēl tur nekas nav redzams. "Viss vēl tikai top, tādēļ pagaidām rotājumi nav uzlikti.

 

Es jau to nedaru konkursa dēļ, bet gan tādēļ, lai piesaistītu pilsētas viesu uzmanību un arī pašu Valku padarītu skaistāku vakaros. Mums jau salīdzinājumā ar Valgu nakts stundās valdošā ir tumsa, kas mani nomāc. Salīdzinājumā ar kaimiņpilsētu pie mums ir bēdīgs skats," saka A. Vārs.

Komentāri 5

savanna

Skats tik bēdīgs, ka gribās aizbraukt uz svētku laiku, lai neredzētu to drūmumu, tumsu...

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 09:55

nu ja

krāšņas, spožas lampiņas, neparastus apgaismojumus jau var iegādāties tie, kam līdzekļi atļauj! tad ko vērtējam

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 11:00

velns

Nu ja _ dekorācijas var pirkt katru gadu pa vienai ! Un nevajag gaidīt ka laimes lācis tev pušķos māju !

pirms 11 gadiem, 2009.12.18 21:44

litta

Nu tagad nevajag atsaukties uz krīzi vai nabadzību. Rotājumus var paši sagatavot, nekādus sarežģītos jau nevajag. Tikai to mīļumu, mājīgumu, lai būtu svētku noskaņa. Tāpat pārdevējas tajos veikalos sēž bez darba neskaitāmas stundas. Lai nedaudz paknibinās.

pirms 11 gadiem, 2009.12.19 10:01

baigie gudrinieki-laikam to vien dara kaa veikalu logiem dekoracijas taisa gandriz par velti....
lai kaut cik gaumiigi sanaaktu naudas lidzekli ir vajadziigi, kaut vai limeem (ar parasto pva limi neko daudz nesalimees, kartoniem vai krasanajaime papiiriem(ja iedomasies, ka tagad var pa kaktiem sagarbinaat, tad vajadzes kraasu, kas ari maksaa naudu), sveces, lampinas utt. Lai tiesaam skats buutu baudaams naudas lidzekli ir vajadziigi... kopaa savaacas prava summina, jo reti kurs veikals ir ar vienu mazu lodzinu...
un sajos laikos uzneemeejs varbut labak naudinu iegulda primaarajaas vajdziibas... kas bez darba taa seez, lai maajaas sataisa lielajiem logiem dekoracijas un pardod uzneemjiem pa 2 Ls....

pirms 11 gadiem, 2009.12.22 18:45

Valka