Šonedēļ pie Zāģezera bija redzami pirmie atpūtnieki 4

Šīs nedēļas karstās dienas daudziem atgādināja, ka ir sākusies vasara un laiks atpūsties pie ūdeņiem. Ceturtdien saule zemi sildīja īpaši stipri un nebija ilgi jāgaida, kad arī Valkā pie Zāģezera pulcējās pirmie peldētāji un tie, kuri krastmalas smiltīs vēlējās ļauties saules stariem.

 

Jautrās bērnu čalas un ūdens šļaksti skaidri liecināja, ka peldēšanās sezona ir sākusies.

Kā novēroju, ūdenī peldus gan laidās lielākoties tikai skolas vecuma bērni, pieaugušie samierinājās ar pabradāšanu.

 

 

"Es te esmu pirmo reizi. Atnācu ar ģimeni atpūsties no Valgas. Jums te ir skaists ezers. Arī tīrs visapkārt. Ir patīkami atpūsties," saka Deniss.

 

Arī Oksana pirmo dienu pie Zāģezera atpūsties ir ieradusies no Valgas. "Man te patīk. Varēja tikai būt kāds galdiņš un soliņi. Tagad jāsēž smiltīs, arī drēbes nav kur uzlikt," viņa saka.

 

 

Vairāki atpūtnieki atzīst, ka ezera apkārtne varēja būt vairāk pielāgota atpūtai, jo tas taču esot zināms, ka pie Zāģezera vasarā atpūšas gan Valkas, gan Valgas iedzīvotāji. "Es uz šo ezeru nāku kopš bērnības. Atceros, ka tad ūdens bija tīrāks," atminas Oksana.

 

Arī Solvita atzīstas, ka šovasar pie ezera atpūsties atnākusi pirmo reizi. "Skatos, ka pamazām mūsu ezeriņš aizaug. Vajadzētu krasta malas patīrīt. Agrāk te varēja dabūt laivas, bet vēl senāk bija kiosks, kurā varēja nopirkt kādu atspirdzinošu dzērienu," stāsta Solvita.

 

Kopumā ezermala ir sakopta. Tikai ja labi ieskatās, šur tur var redzēt mētājamies kādu plastmasas pudeli. Atpūtnieki izteicās, ka pie ezera derētu vēl kādi atkritumu konteineri. Pašlaik automašīnu stāvlaukumā ir tikai viens un tas pats pārpildīts ar atkritumiem.Ja atpūtas vieta izvēlēta tālāk, tad ilgi jāiet līdz konteineram.

 

To, ka peldsezonā pie ezera nepieciešami vairāki konteineri, atzīst arī Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis. "Sezona tikko sākusies, tādēļ vēl to neesam izdarījuši, bet konteinerus noteikti aizvedīsim," sola V. Rogainis.

 

 

Viņš piebilst, ka šovasar ezermalā nekāda jauna atpūtas aprīkojuma nebūs, dome sakārtos vien jau ierīkotās atpūtas vietas.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka Jāņos Zāģezerā noslīka kāds vīrietis. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš atgādina, ka ūdens vēl arvien ir auksts, tādēļ, dodoties peldēt, jābūt ļoti uzmanīgiem.

 

 

"Būtu jau ļoti labi, ja peldsezonā pie ezera atrastos kāds dežurants ar laivu, jo mēs pēc izsaukuma nevaram pagūt ierasties piecās minūtēs, lai izglābtu slīcēju," saka A. Vējiņš.

Komentāri 4

-

virsraksts neder jo bij jau ierpikeš pirmie atpūtniki !

pirms 12 gadiem, 2009.06.26 23:04

ak šitā!

Vai ūdentiņs silts? Jā! Derētu arī laivas un ūdensvelosipēdus iznomāt! Un vasarā pagarināt pilsētas autobusa reisus līdz Zāģītim( kaut 3X dienā)!

pirms 12 gadiem, 2009.06.29 17:47

Valka