Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šonedēļ Valkā daudzdzīvokļu namos pakāpeniski sāksies apkure 5

Lai Valkas daudzdzīvokļu namus pieslēgtu apkurei, māju vecākajiem jādodas uz SIA "Valkas namsaimnieks" ar lūgumu pakāpeniski sākt jauno apkures sezonu viņu pārziņā esošajos namos.

SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis norāda, ka nav mainījusies līdzšinējā kārtība, kādā māju vecākiem jāinformē par apkures pakāpenisku pieslēgšanu.

Jāinformē SIA "Valkas namsaimnieks"I.Meļķis aicina māju vecākos aptaujāt iedzīvotājus , lai uzzinātu viņu vēlmes saistībā ar apkures uzsākšanu, piemēram, vai to labāk darīt rīta vai vakara stundās. Šonedēļ iedzīvotāji, kuri izmanto centrālo apkuri, saņems konkrētu informāciju par apkures sākšanos. Pagaidām tikai viens māju pārvaldnieks ir nācis ar ierosinājumu sākt apkures sezonu.

Savukārt novada domes Siltumapgādes nodaļas vadītāja Nadežda Korņejeva informē, ka pilsētas katlumājas ir gatavībā kuru katru dienu sākt apkures sezonu. Pašlaik siltumu saņem jau pilsētas kultūras nams, siltas telpas ir arī visos bērnudārzos.

Pamatskola un ģimnāzija siltumu gan vēl nesaņem. "Apkuri lūdzām pieslēgt, jo atsākās bērnu pašdarbības kolektīvu darbs. Līdz šim gandrīz visos kabinetos darbojās elektriskie sildītāji, tāpēc pieņēmām lēmumu par labu jaunās apkures sezonas sākumam," stāsta kultūras nama direktore Aija Sallu.

 

Kur pieci latvieši, tur piecas partijas"Rīkot iedzīvotāju aptaujas ir pilnīgas muļķības, jo kur pieci latvieši, tur piecas partijas. Ja esmu ievēlēts par namu pārvaldnieku, tad man ir tiesības pieņemt lēmumu par apkures uzsākšanu," uzskata namu pārvaldnieks Aleksandrs Gruntmanis.

Visticamāk, jau šodien būs silti mājokļi Raiņa ielas 18., 14., 12., 12.a, Tālavas ielas 3., 7. un 19., kā arī Ausekļa ielas 6. un 8. namā. Šajos namos pagājušajā gadā apkures sezona sākās 27. septembrī un no 400 dzīvokļiem A. Gruntmanis tikai no septiņiem esot saņēmis iebildumus par apkures sākumu.

Viņš stāsta, ka iedzīvotājiem bijusi iespēja līdz 25. septembrim izteikt savu viedokli par jaunās apkures sezonas sākumu, iemetot to speciālajās kastītēs, kas domātas ūdens skaitītāju rādījumiem. To, ka mājas jāpieslēdz apkurei, viņš pārliecinājies, apsekojot dzīvokļus. Tie kļūst mitri un nemīlīgi, iedzīvotāji vakaros tinas segās, lai nenosaltu.

A. Grutmanis aicina siltuma ražotājus būt elastīgiem un siltummezglus noregulēt tā, lai tie dienā, kad gaisa temperatūra, piemēram, sasniedz plus 13 grādus, automātiski atslēdzas, bet vakaros un naktīs, kad temperatūra strauji pazeminās, tie pieslēdzas un mājām padod lielāku siltuma daudzumu.

"Siltumskaitītājiem jādarbojas iedzīvotāju interesēs, jo par tiem ir samaksāts no iedzīvotāju kabatas," norāda A. Gruntmanis. Viņš atgādina, ka laikā, kad mājām uzstādīja jaunos siltummezglus, vairākus mēnešus rēķins palielinājās par 50 santīmiem.

Savukārt citi aptaujātie māju vecākie uzskata, ka šonedēļ, kad sola patīkamu un siltu laiku, vēl nevajadzētu sākt apkures sezonu. Tam piekrīt arī vairākums valcēniešu, kuru mājokļu logi atrodas saules pusē.

Komentāri 5

VAi tiešām neviens neteiks, ka apkuri vēl nevajag???? Var taču segās satīties :D

pirms 9 gadiem, 2010.10.06 07:59

...........

kuram nu paldies jāsaka, bet kurš vēl ilgi un dikti varēs pelējumu no sienām un drēbēm ostīt...

pirms 9 gadiem, 2010.10.06 16:45

Valka