Šonedēļ Valkas pilsētas ielas ieguva jaunas norāžu zīmes 1

"Tas ir ļoti labi, ka pilsētā visās malās ir tik uzskatāma informācija, turklāt norādes ir skaistas. Tagad Valkā tikpat kā neiespējami apmaldīties," tā izmaiņas pilsētas ainavā raksturo centrā satiktā valcēniete Astra Ābelīte.

 

Viņas pieminētās izmaiņas pilsētas vidē radījušas gluži jaunas norādes uz lielākajām Valkas ielām un nozīmīgākajām iestādēm.

Ceturtdien pilsētā pēdējo statni uzstādīja Valkas novada domes pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbinieki.

 

Norādes visos krustojumosNodaļas vadītāja Inese Vehi stāsta, ka visā pilsētā uzstādīti pavisam 19 statņi ar informatīvām norādēm. "Norāžu zīmes sagādāja pilsētas Tūrisma informācijas birojs. Zīmju statņus esam novietojuši krustojumos arī Valkas nomalē, lai ceļotāji vēl pirms iebraukšanas pilsētā varētu uzzināt, kā nokļūt līdz vajadzīgajam objektam," saka I. Vehi.

Tūrisma informācijas biroja vadītāja Ance Empele informē, ka norāžu zīmes ir sagādātas un uzstādītas projekta "Valgas - Valkas atraktivitātes uzlabošana" ietvaros. "Līdzīgas zīmes ir uzstādītas arī Valgā. Pirms norāžu pasūtīšanas diezgan ilgi diskutējām, cik lielām un kādā krāsā jābūt zīmēm.

 

Aizbraucām arī uz tādām tūristu iecienītām pilsētām kā Siguldu un Cēsīm, lai apskatītos, kādas norādes izvietotas tur. Arī agrāk mūsu pilsētā bija norāžu uzraksti, bet tie bija mazāki un vairāki tos neievēroja.

 

Skaidrs bija tas, ka jaunajām zīmēm jābūt lielākām. Tās norāda virzienu uz iestādēm, skolām, nozīmīgākajiem tūrisma apskates objektiem un uz lielākajām pilsētas ielām. Tagad iebraucēji jau pie pilsētas robežas var uzzināt, kā visātrāk nokļūt līdz estrādei," skaidro V. Empele.

 

Sāk rotāt svētku eglesMinētā projekta aktivitāte kopumā izmaksāja apmēram 5000 latu. A. Empele piebilst, ka par šo naudu pasūtītas arī dažu ielu nosaukumu zīmes, bet tās vēl nav uzliktas.

Šomēnes pilsētā notiek arī citas aktivitātes. I. Vehi stāsta, ka ir izrotāta Ziemassvētku egle pie baznīcas, bet nākamnedēļ apsaimniekošanas nodaļas darbinieki izrotās egli Lugažu laukumā.

Komentāri 1

zizuu

A. Empele...V. Empele...un tad atkal A. Empele... :)

pirms 11 gadiem, 2009.11.20 20:53

Valka