Šoreiz satraukumam nebija pamata 3

Vakar smilteniešus, strencēniešus un valcēniešus satrauca ugunsdzēsības mašīnu sirēnas. Smiltenes iedzīvotāji minēja, ka Valkā varētu būt kāda nopietna ugunsnelaime, tāpēc jāsteidzas palīgā.

"Patiesībā tās bija kārtējās garnizona mācības. Tādas rīkojam divas reizes gadā un šogad tās ir pēdējās. Pārbaudījām, kādi ir mūsu spēki, un cik gatavi esam strādāt vienā no bīstamākajiem objektiem - Valkas naftas bāzē," skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš.Šādas mācības ir nepieciešamas ne tikai glābšanas dienesta vīriem, bet arī iespējamās ugunsgrēka vietas uzņēmuma darbiniekiem. Mācībās piedalījās piecas specializētās automašīnas ar apkalpēm pa vienai no Strenčiem un Smiltenes, bet pārējās no Valkas. Mācības notika tuvu reāliem kaujas apstākļiem."Lai nodzēstu uguni naftas bāzē, nepieciešami lieli spēki. Mācību laikā atklājām trūkumus un pēc analīzes strādāsim, lai tos maksimāli novērstu. Piemēram, automašīnu kāpnes bija par īsām. Ja tehnikas pietika, tad cilvēku gan pietrūka. Tik īsā laikā piesaistīt cilvēkus no brīvajām maiņām ir sarežģīti. Šajā objektā radās arī problēmas ar ūdeni," analizē A. Vējiņš.

Komentāri 3

Piča

Problēma - kāpnes bija par īsām! Rodas jautājums, ko darīs gābšanas vīri pie piecstāvu dzīvojamās ēkas??? Vai tad naftas bāzē ir vēl augstākas būves? Kā pēc šī raksta jutīsies 5. stāvā dzīvojošie?

pirms 12 gadiem, 2007.11.30 10:28

juulis

sasprotu strenchi un valka,bet smiltenieshi tak kaartiigi un gudri cilveeki.vai tik kaads tani garnizonaa nebija aizmidzis un ar degunu pogu nospiedis.izraadaas valkaa ir garnizons???briinums!!!a tanii garnizonaa kaads skaidraa arii meedz buut..:)))

pirms 12 gadiem, 2007.12.03 13:35

juulis

tiem dzeseejiem vienmeer probleema...tad kaapnes pa iisaam tad uguns pa lielu tad uudens neshkjidrs tad pa skjidru...gruuti vinjiem ira...

pirms 12 gadiem, 2007.12.03 13:38

Valka