Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spītējot lietum, Valka un Valga kopīgi svin savu dzimšanas dienu

Vakar visā Latvijā jokoja, ka gaisa temperatūra ir tikpat liela kā aizgājušajos Ziemassvētkos. Taču neskatoties uz spēcīgo lietu un brāzmaino vēju, vakar Valkā un Valgā notika iecerētie svētku pasākumi, lai godam nosvinētu dvīņupilsētu kopīgo dzimšanas dienu. Kā viens no neaizmirstamākiem svētku brīžiem bija leļļu mākslinieces Vladlenas, kas Valkā bija ieradusies no Preiļiem, izstādes apmeklējums.

 Izstādē varēja aplūkot kopumā 37 lelles - katra ar savu sejas izteiksmi, roku žestu, krāšņu tērpu un savu noslēpumu. Pēc tam igauņu pusē varēja iepirkties Livonijas gadatirgū, kur starp igauņu tirgotājiem varēja pamanīt arī mūspuses ļaudis - stādu tirgotājus un Valkas novada biedrības "Ziemeļgarša" pārstāvjus. 

Kā vienu no ekskluzīvākajām precēm, ko izdevās ieraudīt tirgojam, noteikti jāpiemin kūpinātie zuši. To cena kilogramā svārstījās no 32 līdz pat 34 eiro kilogramā. Pircēju rinda veidojās pie latviešu stādaudzētāju piedāvātās preces, arī pie biteniekiem, kuri tirgota šīgada medu un dārzeņu un zaļumu audzētājiem. Kā sacīt jāsaka - andele gāja no rokas. Tie, kuri nevēlējās nodoties pirkšanas priekam, varēja apmeklēt Valgas Jāņa baznīcu, kuras durvis bija laipni atvērtas ikvienam interesentam. 

Savukārt vakar pulksten 20 Valkas brīvdabas estrādē notika pilsētas svētku kulminācija - lielkoncerts - ar igauņu un latviešu skatuves mākslinieku piedalīsanos. Kā pirmā uz skatuves kāpa igauņu dīva Laura, pēc tam mūsu pašu Jānis Stībelis un Marija Naumova, bet koncertu noslēdza igauņu dziedātājs, Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētājs Tanels Padars ar grupu "Sun".

 Visu koncerta laiku lietus gāza kā no spaiņa, taču atnākušie spītīgi turējās pretim nejaukajiem laika apstākļiem un baudīja lieliskos muzikālos priekšnesumus. Daudzi atzina, ka draņķīgais laiks nav varējis sabojāt svētku noskaņu. Savukārt šodien pulksten 13 vēl var paspēt noskatīties tradicionālo Pedeles upes ralliju.

Valka