Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sporta ziņā valcēnieši ir elitāros apstākļos 1

Nu jau vairākas dienas pilnā sparā Valkas stadionā darbojas slidotava. Jaunieši slido un uzspēlē arī hokeju. Sagatavotā ledus laukuma lielums ir 70x16 metri.

 

"Šī ir vienīgā vieta, kur Valkā var paslidot un pašam nav jātīra sniegs. Sniega tīrīšanā lietderīgi būtu iesaistīt bezdarbniekus," rosina slidotāji Edgars Vītols un Elvijs Guoģis. Viņi nākot uz slidotavu vienmēr, kad ir brīvs brīdis.

 

Interese ir lielaLaukumu sāka liet 2. janvārī, un pirmajā reizē iztērēja deviņus kubikmetrus ūdens. Pēc tam katru dienu ledus biezumu turpināja audzēt un to dara joprojām. Piemēram, trešdien laukuma kvalitātes uzlabošanai lēja karstu ūdeni.

 

Stadiona darbiniece Inese Viduce piebilst, ka direktors Ainis Būms visur piedalījies pats, jo nevienam šo darbu negribējis uzticēt. Lielajos darbos allaž klāt bija stadiona strādnieks - traktorists Haralds Eglīte. "Kaut ko tādu darījām pirmo reizi, tāpēc nezināšanas bija daudz. Sniegu tīrām paši, jo slidotāji nevēlas palīdzēt," stāsta Haralds. Viņš uzskata, ka vismaz pirmajās dienās interese par ledu ir liela.

 

Traucēja laukuma slīpumsStadiona direktors A. Blūms atzīst, ka laukuma liešana bija smags darbs. "Kā tas darāms, centos uzzināt citos rajonos, kur cilvēkiem ir praktiskā pieredze. Nedomāju, ka būs tik grūti. Liela pateicība visiem stadiona darbiniekiem, kuri šajā procesā palīdzēja, strādājot bez brīvdienām. 10. janvāra vakarā ledus bija gatavs," stāsta A. Blūms.

 

Viņš uzskata, ka ledus joprojām nav ideāls, taču vismaz 90 procentu ir labs un, cerams, ka šajos pateicīgajos laika apstākļos to visu uzaudzēs līdz teicamai kvalitātei.

Problēmas radās jau sākumā, jo ar aci nebija redzams, ka laukuma pamatne nav taisna, bet ir nedaudz slīpa. Vajadzēja daudz ūdens, lai šo slīpumu novērstu. Kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas Valkā šī ir pirmā slidotava. Tiesa, pāris gadu to uzlēja arī uz asfaltētā laukuma pie Krājbankas. Padomju laikos bija apgaismota slidotava pie pamatskolas, taču tā pamazām izjuka.

 

Nokusa zibens ātrumāAgrāk arī uz stadiona futbola laukuma bijusi īsta slidotava, taču to cilvēku, kam pajautāt padomu, vairs nav. Arī uzturēšana prasīs daudz rūpju, jo ar slidām ledu izgriež un virsma jāatjauno.

 

"Galvenais, lai cilvēki nāktu un šo ledu izmantotu," pauž A. Blūms. Lai laukums ilgstošāk uzglabātos, līdz 2. janvārim tā pamatnei apmēram padsmit centimetru biezā kārtā tika sapresēts sniegs. Šo sniegu pēc tam salēja ar ūdeni un tāpēc laukuma pamatne mazāk baidās no atkušņa.

 

"Pērn arī uzlējām laukumu un tas tika izreklamēts pa visu valsti, taču pēc dažām dienām, iestājoties pirmajam atkusnim, tā vairs nebija. Plānā kārtiņa nokusa zibens ātrumā," atceras direktors.

 

Viņš uzskata, ka sporta ziņā valcēnieši ir elitāros apstākļos. Ja laiks būs piemērots, slidotava būs izmantojama ilgi. Radziņa slēpošanas trase ir sagatavota labā kvalitātē. Valgā ir pat divas slēpošanas trases - pilsētas centrā un astoņus kilometrus pa Tartu šoseju.

 

Tepat netālu ir Otepē trase, kas visā garumā ir sagatavota pasaules standartu līmenī. Aicināts ikviens interesents. Igaunijā aiz sliedēm stacijas rajonā ir hokeja laukums ar bortiem. Atliek vien sazināties ar Valgas sporta dzīves vadītājiem un vienoties par laiku šī laukuma izmantošanai. Nevienam valcēnietim nav liegts to izmantot.

A. Blūms aicina visus mazāk čīkstēt, bet vairāk darīt. Tam ir visi nosacījumi. Slidotavas darba laiks ir no pulksten 8.00 līdz 23.00.

Hokeja laukums ir arī Vijciemā un Smiltenē. Publiskā slidotava Smiltenē ir arī uz Cērtenes dzirnavām, kur var iznomāt arī slidas.

Komentāri 1

prieks

Patiešām, par sporta iespēju daudzveidību varam priecāties. Un visas būves un trases labi uzturētas. Paldies!

pirms 9 gadiem, 2010.01.15 09:39

Valka