Spriež par vienas pieturas aģentūras veidošanu Valkā 3

Šodien Valkas novada domē darba vizītē ieradās speciālisti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, lai pārrunātu iespēju novadā veidot vienas pieturas aģentūru.

Novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs skaidro, ka ministrija piedāvā līdz 2013. gadam pakāpeniski ieviest vienas pieturas aģentūras tīklu visā valstī, tādējādi iedzīvotājiem un uzņēmējiem nodrošinot ērtāku valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamību.

Ministrija piedāvā pašvaldībās izveidot pakalpojumu centrus, kuros tiktu organizēta pakalpojumu saņemšana gan neklātienē, gan klātienē. Plānots, ka neklātienē varētu ieviest zvanu centru, vai, izmantojot portālu www.Latvija.lv, pašvaldību un institūciju interneta vietnes, saņemtu elektroniskos pakalpojumus. Klātienē pakalpojumi būtu pieejami visās valsts lielākajās apdzīvotajās vietās - pilsētās, novadu administratīvajos centros, kā arī to teritoriālajās vienībās.

K. Albergs spriež, ka novadā varētu būt diezgan problemātiski izveidot šādu aģentūru, kā piemēru minot to, ka jau pašlaik novada domes speciālisti izvietojušies trijās ēkās - Semināra ielā 9 un 29, kā arī Beverīnas ielā 3.

Tāpat jāņem vērā arī novada ģeogrāfiskais izvietojums, jo pagasta pārvaldes viena no otra atrodas patālu, piemēram, vienā novada malā ir Zvārtavas pagasta, bet otrā - Kārķu pagasta pārvalde. Pašvaldības vadītājs uzskata, ka jau pašlaik speciālisti tiekot galā ar saviem pienākumiem diezgan operatīvi.

"Ziemeļlatvija" atgādina, ka jau vairākus gadus vienas pieturas aģentūra veiksmīgi darbojas Valmieras pilsētas domē.

Komentāri 3

Alma

cik man zināms Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas jau kādu laiku atpakaļ ir likvidēta, no kurienes tad speciālisti? Vai žurnālistiem tas nav zināms?

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 13:42

ilze

Ko šī vienas pieturas aģentūra dara? Kas maksā algas?

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 13:50

Valka