Starptautiskā “sitēju” konkursā

Nupat beidzās 10. Starptautiskais perkusionistu (sitaminstrumentālistu) konkurss Plovdivā un pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē par starptautiska konkursa laureātu šajā instrumentu grupā ir kļuvis latvietis - valcēnietis Guntars Freibergs.

 

"Šī konkursa īpatnība ir tā, ka tas nenotiek tikai starp kāda noteikta sitaminstrumenta spēlētājiem, bet vienlīdz labi ir jāpārvalda visi, tostarp arī timpāni, bungas, marimba, vibrafons, ksilofons un citi," skaidro Guntara tēvs Guntis Freibergs.

 

Guntars pašlaik mācās sitaminstrumentus Strasbūras konservatorijā Francijā. Viņš saņēma dūšu un iesniedza pieteikumu dalībai šajā konkursā. Konkursā piedalās sākot no maziem bērniem līdz jau nobriedušiem māksliniekiem. Pavisam ir sešas dažādas grupas.

 

 

Guntars piedalījās augstākajā sestajā, kur lielākoties sacentās 23 - 28 gadus veci mākslinieki. Pavisam tur piedalījās 14 valstu mūziķu trijās kārtās. Trešajā kārtā bija palikuši tikai trīs dalībnieki. Pirmo vietu žūrija nepiešķīra nevienam, otro vietu ieguva pārstāve no Japānas, kura, Guntara vārdiem runājot, atstājusi ļoti labu un muzikāli pārliecinošu iespaidu. Guntaram žūrija atdeva trešo vietu.

 

Visvairāk dalībnieku bijis no Eiropas, Japānas, Ķīnas un Dienvidkorejas. Lielu daļu no Guntara skaņdarbiem dzirdēja tie valcēnieši, kuri bija ieradušies uz viņa autorkoncertu J. Cimzes mūzikas skolā pavasarī.

Valka