Strādā šobrīd un strādās rīt un... līdz pat pasaules galam 2

Valkas kultūras namā notika svinības saistībā ar ēkas renovācijas pirmās kārtas noslēgumu. Valcēniešiem ir iemesls priecāties, jo tik vērienīgas pārmaiņas ēkā nav notikušas daudzus gadu desmitus - atjaunota skatītāju zāle, balkons un foajē.

Foto šeit!

 

Pirms diviem gadiem kultūras nams svinēja 80 darba gadu jubileju, un jau tad bija dzirdamas valodas, ka ēkai paredzams vērienīgs remonts. Lai aktivizētu kultūras dzīvi pilsētā, 1924. gadā sāka celt šo saieta namu un pabeidza 1927. Savulaik tajā mita simfoniskais orķestris, bet tagad mājvietu ir atradis Ziemeļlatvijas kameransamblis.

 

Valkas pilsētas kultūras nama rekonstrukcija aizsākās 2007. gadā, kad SIA "Valkas būvnieks" nomainīja jumta segumu. Darbi 2008. gadā ir veikti par Valsts investīciju programmas finansējumu 200 tūkstošu latu apmērā. Domes līdzfinansējums 100 tūkstošu latu nodrošināts no tā sauktās "novadu apvienošanās naudas".

 

Visvairāk par izmaiņām priecājas kultūras nama darbinieki un pašdarbības kolektīvu dalībnieki. Tiesa, nākamajās divās kārtās darāmā vēl bezgala daudz, taču ir pamatota cerība, ka iecerētais tiks īstenots. Ja pirmās kārtas paveiktais darbs ir orientēts kultūras nama apmeklētāju labsajūtai un ērtībai, tad nākamie atvieglos dzīvi darbiniekiem, pulciņiem un viesmāksliniekiem.

 

Saietā kultūras nama administrācija pateicās visiem, kuri pielikuši roku un prātu, lai viss notiktu tā, kā tas pašlaik notiek, sākot no projektu rakstītājiem līdz arhitektiem, dizaineram un darbu praktiskajiem veicējiem.

 

"Šī zāle ir vispiemērotākā darītājiem, nevis runātājiem. Ir gandrīz neticami, ka šī zāle ir atdzimusi un var būt pamats visa kultūras nama atdzimšanai. Var jau būt, ka pirmais darbs nav tik liels un redzams, jo zāle izskatās gandrīz tāpat kā pirms remonta, taču katrs var sajust izmaiņas akustikā, vēdināšanas sistēmā, varbūt sēdēt ir mazliet ērtāk, gaismas ir nedaudz spožākas un, visu saliekot kopā, rezultāts ir tāds, kāds tas ir," uzskata arhitekts Uģis Bratuškins. Viņš domā, ka turpmākajās ballēs uz jaunās grīdas valsi griezt būs vieglāk un kājas kustēsies raitāk.

 

Kultūras nama direktore Aija Sallu sacīja, ka viņai šeit šobrīd sirdī un uz lūpām ir tikai viens vārds - paldies! "Paldies tiem, kuri šo namu cēla, likdami un veldami akmeni pie akmeņa. Paldies visiem tiem, kas šajā namā ir strādājuši, strādā šobrīd un strādās rīt un... līdz pat pasaules galam. Paldies visiem, kuri te nāk, lai gūtu prieku un gandarījumu," priecājas direktore.

 

Nama zāles atklāšana daudziem prātā paliks ar koncertu. To atklāja profesionālais pūtēju kvintets - Ziemeļlatvijas kameransamblis. Jo īpaši valcēnieši priecājās par Gintas Ēķes sniegumu, kura muzikālajā ziņā progresē neticami strauji. Viņas dziedājums patiesi sagādā baudu visprasīgākajiem šā žanra cienītājiem.

 

Ļoti atsaucīgi skatītāji uzņēma arī akordeonistu Kasparu Gulbi, kurš spēlē grupā "Bellacord" un kameransamblī "Altera Veritas".

 

Ne mazāk aplausu izpelnījās arī Latvijas "Zelta talantu" finālists Reinis Reķis. Viņš patīk skatītājiem ar radītajiem skatuves tēliem, ar izpildījuma dinamiku.

Komentāri 2

aa

Skaisti forsi atceros ka kadreiz tur bija diskotekas vaij cik forsi laiki bija jauniesi utt zeel ka nav vairs no ta neka bet vismaz si eka uzplaukusi

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 20:13

aa

Skaisti forsi atceros ka kadreiz tur bija diskotekas vaij cik forsi laiki bija jauniesi utt zeel ka nav vairs no ta neka bet vismaz si eka uzplaukusi

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 20:13

Valka