Strenču vidusskola saņēmusi īpašu karogu un akreditācijas rakstu 2

No 1. septembra pie Strenču novada vidusskolas blakus Latvijas valsts karogam vējā plīvo arī baltais "Mammadaba vēstniecības" karogs.

 

Šādu pagodinājumu nevar iegūt jebkura skola. Karogs un vēstniecības tituls ir jānopelna, visa mācību gada garumā aktīvi pierādot zināšanas un mīlestību pret mežu, kā to darīja Strenču vidusskolas 1.- 4. klašu skolēni un viņu skolotājas.

 

 

"Priecājamies, ka mums ir zaļais karogs. Tie ir tīri meži, kur viss ir sakopts un nekas nemētājas zemē," "Mammadabas" būtību skaidro tās vēstnieks Strenču vidusskolā 4. klases skolnieks Roberts Žiljons.

 

Latvijā tādu skolu - deviņasRoberts un pedagoģe Solvita Tēberga skolā pagaidām vienīgie izpelnījušies vēstnieka balto goda lenti. To 1. septembrī uz Strenču vidusskolu atveda akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības izpilddirektors Aigars Dudelis un vides speciālists Kaspars Liepiņš līdz ar "Mammadaba" karogu, vēstniecības akreditācijas rakstu, skujeņu stādiem un citām veltēm.

 

"Mammadaba" ir akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" struktūrvienība, kuras mērķis ir iepazīstināt ļaudis ar Latvijas dabas bagātībām. Tās vēstniecības jeb reģionālie meža vides izglītības centri 1. septembrī tika atklāti tikai deviņās Latvijas skolās.

 

Pārstāvniecības tiesības un vēstniecības titulu Austrumvidzemē uz 2009./2010. mācību gadu ir ieguvusi Strenču vidusskola.

 

To apliecina skolai piešķirtais "Mammadaba vēstniecības" akreditācijas raksts, ko parakstījusi izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks, dabas fotogrāfs Andris Eglītis un "Mammadaba" Vislatvijas vēstnieku vārdā - TV dīva un dabas draugs Kristīne Garklāva. Prieks par iestādīto mežuIdeja iesaistīties "Mammadaba" aktivitātēs radās S. Tēbergai. Sākumskolas skolotāja nosprieda, - nav ko sēdēt malā, ir jādarbojas, un pieteica jaunāko klašu skolēnus šajā meža izzināšanas programmā.

 

Visu aizvadīto mācību gadu Strenču vidusskolas 1.- 4. klašu skolēni izzināja mežu no matemātikas redzespunkta, piemēram, mērīja koka diametru pēc dažādām formulām. Viņi arī stādīja kociņus, talkā lasīja atkritumus, izlika putnu būrīšus, uzraudzīja Strenču dabas taku un devās ekskursijās. Par to "Latvijas valsts mežu" pateicību saņēma arī bērnu skolotājas S. Tēberga, Marika Kalve, Ginta Beiša un Gunta Jansone.

 

"Bijām ļoti priecīgi, sakrājot tik daudz punktu, lai iegūtu "Mammadaba vēstniecības" titulu. Ceļā uz to ieguvām ļoti daudz. Pirmkārt, tā bija bērnu un skolotāju kopā būšana ārpusstundu laikā, un, otrkārt, saikne ar dabu, to iemīlot un saudzējot," stāsta S. Tēberga.

 

R. Žiljons visspilgtāk atceras meža stādīšanu. Savukārt goda vēstnieka titulu zēns izpelnījās, vienīgais no savas klases pagatavojot putnu būrīti ar tēta palīdzību. Stendā - dabas grāmatasStrenču vidusskolā "Mammadaba" aktivitātes turpināsies arī šajā mācību gadā. Tagad tēma būs angļu valoda mežā. Skolotājas cer, ka iegūtais vēstniecības tituls mudinās iesaistīties arī 5. - 9. klašu skolēnus.

 

Skolas bibliotēkā ir atvērts "Mammadaba" informācijas stends, kurā ir ilustrētas grāmatas, enciklopēdijas un citi materiāli par dabas bagātībām. Visa mācību gada garumā stends tiks papildināts ar jauniem "Mammadaba" dotiem krājumiem, kas paliks skolas rīcībā.

 

Bibliotekāre Sanita Ļeļeva palīdzēs ikvienam atrast vajadzīgo informāciju. Taču jārēķinās, ka lasīšanai šajā mācību gadā mājās grāmatas no šā stenda neizsniegs.

 

Fotogrāfijas no "Mammadaba vēstniecības" atklāšanas Strenču vidusskolā un 1. septembra svinīgās līnijas var aplūkot sadaļā "Foto un video reportāžas".

Komentāri 2

mp

Gods un slava Strenčiem- senajai plostnieku un skaisto mežu pilsētai. Jaunajai paaudzei godam nest tālāk šo cildeno nosaukumu- mammadaba.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:30

Valka