Studenti Valkā sakopj skolas dārzu

Salīdzinot ar kaimiņu dārziem, mūsējais ir kā paradīzeStarptautiskās Psiholoģijas augstskolas Valkā dzīvojošie studenti izrādīja iniciatīvu, lai sakoptu šai augstskolai piederošās ēkas teritoriju Puškina ielā 15. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka kaimiņi sūdzas par šīs teritorijas nesakoptību.

 

"Diemžēl tas kaimiņš, kuram nepatika mūsu dārzs, vērsās nevis pie mums, bet laikraksta redakcijā. Protams, mēs esam ieinteresēti, lai šādas domstarpības nerastos," pauž augstskolas prezidents un tās dibinātājs Jānis Mihailovs. Lai arī augstskolas Valkas filiāle nedarbojas, viņš cer, ka tā atsāks darboties.

 

Vasarā paredzēta reklāmas kampaņa novadā, lai piesaistītu jaunus studentus, tādējādi veicinot ēkā aktīvu dzīvi, tostarp arī dārzā. Tur iespējami dažādi ekoloģiski imitēti treniņi, dizaineru darbs plenērā, jo šī augstskola gatavo daudz dizaineru. "Te var izvērsties gan fotogrāfi, gan akvarelisti," turpina prezidents.

 

 

 Viņš atzīst, ka ēkas iekšpuse ir piemērota darbam, taču ārpuse prasa nelielu remontu - dažviet nobrucis apmetums, nolobījies krāsojums un arī ar jumtu ir problēmas. Tā notiek, ja ēka kādu laiku ir neapdzīvota. J. Mihailovs uzslavē šīs grupas dalībniekus, kuri tik skaistā pavasara dienā labprātīgi ziedojuši dažas stundas nesmukuma likvidēšanai.

 

 

Viena no talkas iniciatorēm ir 5. kursa studente Janīna Mieze. "Atbraucu šeit iestādīt ābeles un redzēju, ka teritorija ir nesakopta. Par to izlasīju arī laikrakstā. Tāpēc arī aicināju pārējos studentus piedalīties šajā talkā, lai viens pilsētas stūrītis būtu nevainojami sakopts," smaida J. Mieze.

 

 

Viņa uzskata, ka šī vieta ir ļoti piemērota dažādu pasākumu rīkošanai, jo teritorija ir gana liela. Arī gadījumā, ja nākamgad te notiks mācības, studentiem būs patīkamāk. J. Mieze un citas studentes apšauba kaimiņa, sūdzības rakstītāja godaprātu un aicina palūkoties uz abu pārējo kaimiņu dārziem, kas ir aizauguši ievērojami vairāk nekā augstskolas teritorija. "Salīdzinot ar šiem dārziem, mūsējais ir kā paradīze," piebilst studente Inga Boša.

 

Andrejs Kalniņš paskaidro, ka šajā studentu grupā ir 13 dalībnieki. Tiesa, talcinieku ir vairāk, jo piedalās arī draugi un līdzjutēji. "Teritorijas sakoptība faktiski ir atkarīga no ikdienas darba. Mēs te strādājām arī pērn, taču vasara ir gara un zālei nav augšanas atvaļinājumu," smaida Andrejs.

 

 

Viņš uzskata, ka šajā talkā ir ievērojami mazāk darba nekā pērn, kad tika paveikti visi smagie un nozīmīgie darbi - tika izzāģēti un izcirsti liekie, nokaltušie krūmi. Ar atkritumiem tika aizvestas vairākas autokravas. Šogad tāds sīkums vien esot.

 

Kaimiņš Ēvalds Bratka, jautāts, vai ir apmierināts ar talkas rezultātiem, atbildēja, ka pamatā jā tomēr viņš cerot, ka appļaušana notikšot regulāri, jo tikai tā var atbrīvoties no gliemežiem. Un vēl viņam traucējot augstskolas teritorijā augušo nātru dziļā sakņotne. Pusmetru no sētas tās būtu izrokamas.

Valka