Svētku piedāvājumu netrūkst arī Valkas novada bibliotēkai

Pa svētku dienām Valkas novada centrālajā bibliotēkā apmeklētāji izveidoto izstāžu stendos sīkāk var iepazīt ievērojamā latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša daiļradi, kā arī vairāk uzzināt par to Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzīves un cīņu gaitām, kuri dzīvojuši Valkas novadā.Izstāžu veidotāja Jana Čākure stāsta, ka Ojāram Vācietim izveidotā izstāde ir veltīta dzejnieka 80. gadu jubilejas atcerei.


 “Mums ir ļoti liels grāmatu klāsts par Ojāru Vācieti. Interesentiem ir iespēja iepazīties gan ar paša Vācieša sarakstītajiem dzejoļu krājumiem, gan literatūrzinātnieku grāmatām un rakstiem par viņa daiļradi. Izstāde būs apskatāma līdz 19. novembrim,” saka J. Čākure.Savukārt tematiskais stends “Svētku mirdzums nāk caur skaudrām cīņām. 


Valcēnieši – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri” ir veltīts Latvijas Valsts svētkiem. Tajā ir apkopota plaša informācija par mūsu novada karavīriem, kuri piedalījās Brīvības cīņās un ir apbalvoti ar minēto ordeni. Nākamnedēļ jubileja ir arī Valkas pilsētai. Šim notikumam par godu 22. novembrī bibliotēkā visas dienas garumā būs iespēja piedalīties spēlē “Pastaiga pa Valku”. Tās pamatā būs pilsētas karte ar iezīmētiem objektiem. Metot pa karti kauliņu, vajadzēs pareizi atbildēt uz jautājumiem par ēku vai vietu, pie kuras kauliņš apstāsies.

Valka